آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
بازار دیجیتال
۱۷

روی خط

ضریب نفوذ موبایل در کشور به 140 درصد رسید

مهر : آخرین آمار منتشر شده از آمار و اطلاعات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تا پایان نیمه اول امسال نشان می دهد که ضریب نفوذ موبایل در آستانه 140 درصد قرار گرفته است.

بر مبنای آماری که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده و مربوط به بازه زمانی 6 ماه اول سال 98 است، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور 70/ 139 درصد برآورد می شود.این درحالی است که تا پایان سال 97 ضریب نفوذ موبایل در ایران 34/ 113 درصد بود. این آمار نشان می دهد بازار موبایل در کشور هنوز به اشباع نرسیده است. در همین حال این آمار حاکی از آن است که تعداد مشترکان تلفن همراه نیز که در سال 97 حدود 93 میلیون و 36 هزار نفر اعلام شده بود، تا پایان شهریورماه 98 به 116 میلیون و 51 هزار و 668 نفر رسیده است. همچنین مطابق این اطلاعات، 42/ 86درصد جاده های اصلی، فرعی و ریلی کشور تحت پوشش تلفن همراه قرار دارد.

اتحادیه اروپا از فیس بوک تحقیق می کند

مهر : مقامات آنتی تراست اتحادیه اروپا قصد دارند درباره سیاست های فیس بوک درباره جمع آوری، فرآوری و استفاده از اطلاعات در مقاصد گوناگون از جمله درآمدزایی از طریق تبلیغات تحقیق کنند.

پس از گوگل این بار قانون گذاران آنتی تراست (ضد انحصار) اتحادیه اروپا تصمیم دارند درباره شیوه های جمع آوری اطلاعات و درآمدزایی فیس بوک تحقیق کنند. کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده تحقیقات اولیه درباره شیوه کنترل اطلاعات در دو شرکت گوگل و فیس بوک را آغاز کرده است. هدف این تحقیقات مشخص کردن آن است که آیا فیس بوک استفاده شرکت های طرف سوم از اطلاعات کاربرانش را در ازای دسترسی به APIها برای پلت فرم مرکزی و اینستاگرام محدود می کند یا خیر. مقامات اتحادیه اروپا نگران انبوه اطلاعاتی هستند که شرکت های بزرگ ذخیره می کنند. آنها بیم دارند که شرکت های بزرگ با استفاده از این اطلاعات رقبای خود را از میدان خارج کنند. ماه گذشته فاش شد که قانون گذاران اتحادیه اروپا مشغول بررسی سرویس Marketplace فیس بوک و تغییرات عملکرد آن درخصوص طبقه بندی بازار تبلیغات طی سال های اخیر و لینک های تجاری میان شرکت و رقبایش هستند.

شکایت کالیفرنیا علیه تیک تاک

مهر : در ایالت کالیفرنیا شکایتی گروهی علیه پیام رسان چینی تیک تاک انجام شده که ادعا می‎کند این شرکت اطلاعات کاربران را بدون اجازه آنها جمع آوری و به سرورهایی در چین ارسال کرده است. طبق یک شکایت گروهی جدید که در دادگاه فدرال ثبت شده، پیام رسان تیک تاک انبوهی از اطلاعات کاربران را بدون اجازه و اطلاع آنها به سرورهایی در چین ارسال می کند.

این شکایت نامه توسط میستی هانگ دانشجوی کالجی در پالو آلتو ثبت شده و طبق آن تیک و شرکت مادر آن(بایت دنس) متهم هستند وظیفه خود برای حفاظت از اطلاعات کاربران را به درستی انجام نداده اند. این شرکت ها عامدانه قوانین مربوط به جمع آوری اطلاعات و حفظ حریم شخصی کاربران را زیر پا گذاشته اند. این شکایت باهدف دریافت خسارت از تیک تاک انجام شده است. همچنین هدف دیگر آن است که به این شرکت اجازه داده نشود اطلاعات کاربران از آمریکا به چین منتقل شود. علاوه بر آن اطلاعات بیومتریکی مانند اسکن های صورت که از ویدئوهای کاربران جمع آوری شده باید باز پس گرفته شود. سال گذشته اپلیکیشن تیک تاک بیش از 750 میلیون بار دانلود شده و نخستین اپلیکیشن پیام رسان جهانی چین به حساب می آید. طبق این شکایت شرکت «بایت دنس» با استفاده از Musical.ly(که در سال 2017 توسط تیک تاک خریده شد) به طور مخفیانه اطلاعات مکانی، سن، پیام های خصوصی، شماره تماس، فهرست تلفن، جنسیت، تاریخچه مرورگر، شماره سریال موبایل و IP آدرس های کاربران را جمع آوری و به سرورهای چینی منتقل کرده است.

قانون گذاری انگلیس علیه هوش مصنوعی

ایسنا : قانون جدید انگلیس، شرکت هایی را که توضیح دقیقی در مورد تصمیمات گرفته شده با هوش مصنوعی ندارند، به پرداخت جریمه وادار می کند. مراکز تجاری و سازمان های دیگر انگلیس در صورتی که نتوانند توضیحی برای تصمیمات سیستم های هوش مصنوعی خود ارائه دهند، با چند میلیون پوند جریمه روبه رو خواهند شد. گزارش ها نشان می دهند دلیل در نظر گرفتن این قانون، گسترش استفاده از هوش مصنوعی در بسیاری از شرکت ها برای نخستین بار است. به کارگیری هوش مصنوعی می تواند حوزه های گوناگونی از جمله بخش های مربوط به منابع انسانی را شامل شود.

با وضع این قانون جدید، برای نخستین بار در جهان، قوانینی برای توضیح دادن تصمیمات هوش مصنوعی وجود خواهد داشت. حدود دوسوم شرکت های فعال در حوزه خدمات تجاری انگلیس و شرکت های بیمه، از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری استفاده می کنند. بررسی جدیدی نشان می دهد حدود نیمی از عموم مردم انگلیس، نگران الگوریتم هایی هستند که برای تصمیم گیری به کار می روند. محوریت این قانون، توانایی توضیح دادن است و اینکه قانونی وجود داشته باشد تا انسان ها را وادار به توضیح دادن کند. این قانون، به سازمان ها می گوید چگونه می توان توضیحات را به شکلی ارائه داد که برای مردم قابل درک باشد. شرکت هایی که نتوانند توضیح درستی ارائه دهند، مطابق این قانون جریمه خواهند شد. نداشتن پول یا زمان کافی برای توضیح تصمیمات هوش مصنوعی، عذر قابل قبولی برای شرکت ها نخواهد بود و همه باید تاوان فعالیت اشتباه را بپردازند. اگر شرکت ها منابع لازم را برای فکر کردن در مورد تصمیم گیری با کمک هوش مصنوعی ندارند، باید در مورد استفاده از آن فکر کنند.