آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
ورزش
۱۸

جهان ورزش

بازتاب ششمین توپ طلای مسی

ایسنا : رسانه های جهان نسبت به ششمین توپ طلای لیونل مسی واکنش نشان دادند. مهاجم بارسلونا دوشنبه شب در پاریس برنده توپ طلای 2019 شد تا نخستین بازیکنی باشد که به این تعداد عنوان می رسد. رسانه های معتبرجهان مسی را شایسته این عنوان دانسته و به تمجید از او پرداختند. اکیپ فرانسه نوشت: مسی حالا پرافتخارترین بازیکن در جهان است. او به شکل جالبی تاریخ سازی کرده است. گاتزتا دلو اسپورت ایتالیا نیز نوشت پس ازچهار سال مسی دوباره برنده توپ طلا شد. او یک فصل فوق العاده را سپری کرد و بارسلونا را نجات داد. لئو طلایی است و به هر چیزی که دست می زند می درخشد. دیلی میل انگلیس هم نوشت مسی از جهانی دیگر آمده. او به درستی بهترین بازیکن جهان است.

سولسشایراحساس خطر کرد!

ایسنا : سرمربی منچستریونایتد که از کسب نتایج ضعیف دراین تیم احساس خطر کرده و جایگاه خود را سست می بیند به بازیکنان تیمش هشدار داد. یونایتد دو دیدار سخت و حساس در پیش دارد. ابتدا درخانه به دیدار تاتنهامی می رود که با مورینیو احیا شده و در ادامه برابر منچسترسیتی بازی خواهد کرد. همین بازی های سخت باعث شده تا اوله گنار سولسشایر به بازیکنانش تاکید کند که در صورت باخت در این دو دیدار از سمت خود اخراج خواهد شد.

عدم رضایت از مبارزه با نژادپرستی

فارس : رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که کارهای انجام شده برای مبارزه با نژادپرستی کافی نیست. الکساندر چفرین گفت: «این موضوع به این راحتی نیست که بگوییم تمام کارهای ممکن را انجام دادیم و همه چیز به پایان رسید. ما اصلا در زمینه مبارزه با نژادپرستی این طور نمی توانیم کار کنیم. ما باید پرونده های موجود دراین زمینه را بیشتر از قبل بررسی کنیم. البته این امرنیاز به زمان دارد. اخیرا با دولت ها صحبت هایی شد تا با نژادپرستی مبارزه شود. در آینده تلاش های بیشتری در این زمینه انجام خواهیم داد.»

مهاجم 36 ساله در اوج!

تسنیم : مهاجم آماده این روزهای تیم سامپدوریا با دو گلی که در بازی برابر کالیاری به ثمر رساند در بین 20 گلزن برتر تاریخ لیگ ایتالیا قرار گرفت. فابیو کوالیارلا 36 ساله در اوج آمادگی به سر می برد و حتی ممکن است در یورو 2020 نیز برای ایتالیا به میدان برود. او حالا با زدن این دو گل توانست شمار گل هایش را در لیگ ایتالیا به عدد 156 برساند تا با پیشی گرفتن از فیلیپو اینزاگی و روبرتو مانچینی در رده نوزدهم برترین گلزنان تاریخ لیگ ایتالیا قرار بگیرد. گلزنی دراین سن و سال درسری A ایتالیا که مدافعان قدرتمندی دارد موجب تحسین خیلی ها شده است.