آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
خبر
۸

خبر

رئیس جمهور تشریح کرد: هدف از طرح افزایش قیمت بنزین

دنیای اقتصاد : رئیس جمهوربا تاکید بر اینکه همه تلاش ما این است که فشار را بر قشر آسیب پذیر کاهش دهیم، گفت: علت اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین این بود که با افزایش بی رویه مصرف، در شرایط تحریم نیازمند واردات بنزین نشویم.

حسن روحانی روزگذشته همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت در دیدار صمیمی با جمعی از افراد دارای معلولیت، نخبگان معلول و نمایندگان تشکل های فعال در حوزه معلولان، با بیان اینکه با ادامه روند افزایش مصرف بنزین، در سال 1400 دوباره به واردکننده بنزین تبدیل می شدیم، افزود: برای اینکه بتوانیم خودکفا باشیم و مصرف بنزین را کنترل کنیم، طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین اجرا شد و درآمد حاصل از این طرح که حدود 31 هزار میلیارد تومان است نیز به طور کامل در اختیار اقشار آسیب پذیر جامعه قرار می گیرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی در ادامه با اشاره به وقوع حوادث و بلایای طبیعی همچون زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب در سال 97 و سیل گسترده اوایل سال جاری که 25 استان کشور را در برگرفت و خسارت های فراوانی ایجاد کرد، افزود: همه تلاش دولت در سال های اخیر این بوده که به رغم مشکلات اقتصادی خسارت های عظیم زلزله و سیل در کشور را جبران کند. رئیس جمهوردربخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها برای فراهم کردن امکانات و شرایط برای افراد دارای معلولیت وظیفه دارند، افزود: ما باید در همه بخش ها امکانات آسایش معلولان عزیز را فراهم کنیم و با همین هدف لایحه جامعی برای حمایت از معلولان در دولت تهیه، تصویب و به مجلس تقدیم شد.همچنین رئیس جمهور در پیامی با گرامیداشت روز جهانی معلولان تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تلاش می کند تا با تامین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان، بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا کند.

در جلسات فوق العاده هیات دولت تصویب شد: ارز 4200 تومانی برای تامین کالا های اساسی و دارو

دنیای اقتصاد: سومین روز از جلسات فوق العاده هیات دولت به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دولتی ها در این جلسه که به بررسی برخی مواد و تبصره های لایحه بودجه سال 1399 کل کشور پرداختند، تهیه و تامین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی با نرخ ارز 4200 تومانی را به تصویب رساندند.

اصلاح نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی

در خبری دیگر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نحوه تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی در بودجه 99 اصلاح می شود، گفت: دولت را ملزم به استفاده از کالابرگ الکترونیکی در سال 99 می کنیم. به گزارش خانه ملت، غلامرضا تاجگردون افزود: ابتدای سال 98 بود که مجلس پیشنهادهای مشخصی را برای اصلاح بند مربوط به تامین کالاهای اساسی در بودجه، به دولت ارائه کرد اما دولت این پیشنهادها را نپذیرفت. او ادامه داد: منابع ارزی دولت در سال 99 به اندازه سال 98 نیست اما منابع حداقلی وجود دارد که نظر مجلس استفاده از کالابرگ الکترونیکی برای تامین کالاهای اساسی در سال 99 است.

خنثی شدن جریان ایجاد اخلال و درگیری در دانشگاه ها

ایسنا : وزارت اطلاعات از دستگیری اعضای یکی از شبکه های ضد انقلاب که درصدد اخلال و ایجاد درگیری در ایام 16 آذر در دانشگاه های تهران و برخی شهرستان ها بودند، خبر داد. در اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات آمده است: سربازان گمنام امام زمان(عج)، با اقدامات اطلاعاتی اعضای اصلی یکی از شبکه های ضد انقلاب را که درصدد اخلال و ایجاد درگیری در ایام 16 آذر به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه های تهران و برخی شهرستان ها بودند، شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر کردند. این شبکه در اعتراضات اخیر به طرح سهمیه بندی بنزین، قصد داشت با کشاندن برنامه دانشجویان دانشگاه تهران به بیرون دانشگاه، اخلال ایجاد کند که با هوشیاری دانشجویان متعهد و نهادهای ذی ربط خنثی شد. این اطلاعیه می افزاید: همچنین برخی از عناصر مرتبط با این شبکه شناسایی شده که پس از تشریفات قانونی، نتایج آن متعاقبا به اطلاع ملت عزیزمان خواهد رسید.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد: دستگیری 51 عامل تخریب بانک ها

دنیای اقتصاد : رئیس پلیس پایتخت با اشاره به ناآرامی های اخیر در تهران که درپی افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین رخ داد، اعلام کرد: پلیس پیشگیری در جریان وقایع و ناآرامی های اخیر 24 نفر از عاملان اصلی تخریب و آتش زدن بانک ها، 22 نفر از عوامل تخریب و آتش زدن جایگاه سوخت و پنج نفر از عوامل غارت فروشگاه ها را دستگیر کردند.

به گزارش «ایسنا» سردار حسین رحیمی در اجرای سی و یکمین مرحله از طرح رعد که صبح دیروز برگزار شد، گفت: در این مرحله از طرح رعد 375 حکم قضایی اخذ شد و به وسیله آن 779 زورگیر، مالخر و سارق (سارق به عنف، سارق منزل، سارق لوازم خودرو، موبایل قاپ و...) و 273 خرده فروش را دستگیر کردیم. او ادامه داد: در اجرای این طرح بیش از 8هزار قلم انواع اموال مسروقه کشف و ضبط شد و 1148 پرونده سرقت به نتیجه رسید. به گفته سردار رحیمی، در سی و یکمین مرحله از طرح رعد 30 باند منهدم شد و 85 درصد اموال مسروقه نیز به مالکانشان تحویل داده شد.

ادامه دستگیری ها در روزهای آینده

همچنین به گزارش خبرگزاری مهر، دیروز سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی از دستگیری تعدادی از آشوبگران که شناسایی شده اند در روزهای آینده خبر داد.

رونمایی از هواپیمای فوق سبک اطلاعاتی

خبرآنلاین : سه فروند هواپیمای فوق سبک چکاوک به نیروی دریایی ارتش الحاق شد.به گزارش روابط عمومی ارتش، صبح دیروز و با حضور امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، سه فروند هواپیمای فوق سبک اطلاعاتی- آموزشی چکاوک در پایگاه یکم هوادریای بندرعباس رونمایی و به ناوگان هوایی نداجا الحاق شد.هواپیمای اطلاعاتی - آموزشی چکاوک قادر به پرواز در ارتفاع 14 هزار پایی از سطح دریا و پرواز مداوم به مدت 4ساعت و 30دقیقه است. قیمت ساخت این هواپیما که توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی و ساخته شده، 195 هزار یورو است، با توجه به ارائه خدمات پس از فروش و تعمیر و نگهداری، از خروج 390 هزار یورو ارز کشور جلوگیری می شود.