آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
ورزشی
۹

خواندنی از ورزش ایران

به پیشنهاد سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، نام خانه کشتی محمد بنا تغییر خواهد کرد.چندی پیش محمد بنا از فدراسیون کشتی خواست تا نام این سالن به جای نام خودش، به اسم یکی از شهدای مدافع حرم که کشتی گیر هم بوده نام گذاری شود.بنابراین با توجه به پیگیری و درخواست سرمربی تیم ملی فرنگی، طی مراسمی در روزهای آینده که خانواده شهید نیز درآن حضور خواهند داشت، نام خانه کشتی شماره دو به نام شهید مصطفی صدرزاده نام گذاری خواهد شد.

منوچهر پورحسن، سرپرست سازمان لیگ درباره خروجی جلسه اش با مربیان لیگ برتر والیبال گفت: جلسه بسیار خوبی بود و در نهایت مقرر شد مسابقات از 29 دی ماه آغاز شود؛ البته در این بین اگر تیمی با توجه به شرایطش تمایل به برگزاری بازی داشته باشد می تواند به سازمان لیگ اعلام کند تا ما شرایط را بررسی کنیم. وی ادامه داد: طبق صورتجلسه ای که در پایان تمام مربیان تیم های لیگ برتری هم امضا کردند، مقرر شد مرحله پلی آف لیگ امسال در فروردین ماه برگزار شود. بر این اساس مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور تا آخر فروردین ماه 1399 ادامه پیدا خواهد کرد.پورحسن درمورد معرفی نماینده ایران برای حضور در رقابت های جام باشگاه های آسیا که 29 فروردین ماه برگزار می شود، تصریح کرد: یا قهرمان فصل گذشته به مسابقات خواهد رفت و یا اینکه نماینده ای در آسیا نخواهیم داشت. واقعیت این است که هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است.

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با 6 کشتی گیر روز پنجشنبه تهران را به مقصد ولادی قفقاز ترک خواهد کرد. بعد از حضور احمد بذری و محمدحسین محمدیان در جام ستارگان روسیه، یک تیم نیز روز پنجشنبه راهی این کشور خواهد شد تا در جام آلانز که 15 تا 17 آذر ماه در ولادی قفقاز برگزار می شود، حضور پیدا کند.پیش از این در وزن 65 کیلوگرم دو کشتی گیر در فهرست تیم اعزامی بودند که نام مرتضی قیاثی از این لیست کم شده و تیم با 6 کشتی گیر در جام آلانز شرکت خواهد کرد.براین اساس علیرضا سرلک در 57 کیلوگرم، مجید داستان در 61 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در 65 کیلوگرم، محمدجواد ابراهیمی در 92 کیلوگرم، عباس فروتن در 97 کیلوگرم و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم تیم اعزامی به روسیه را تشکیل می دهند.

*حسن یزدانی، قهرمان وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد جهان در سال 2019 که در نوزدهمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد در ترکیب تیم تا ثبت جهانی توس روی تشک رفت، برای جام باشگاه های جهان با تیم بازار بزرگ ایران به توافق رسید. دیروز قرارداد حسن یزدانی با تیم بازار بزرگ ایران با همراهی کیومرث محرابی سرپرست و پژمان درستکار سرمربی این تیم در محل سازمان لیگ امضا شد.همچنین امیرحسین زارع، مهران نصیری، نادر حاج آقانیا و محمدمهدی یگانه جعفری دیگر کشتی گیرانی بودند که امروز قرارداد خود را با تیم بازار بزرگ ایران امضا کردند تا این تیم را در ششمین دوره مسابقات جام باشگاه های جهان همراهی کنند.