آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۵۲۷
اقتصاد
۶

خبر

مهلت مراجعه به سامانه حمایت معیشتی

بر اساس تازه ترین اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی تا 20 آذر است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه تعداد زیادی از سرپرستان خانوار برای دریافت بسته حمایت معیشتی کد رهگیری دریافت کرده اند، افزوده است: آن دسته از افرادی که کد رهگیری دریافت نکرده اند، ظرف امروز و فردا این کد را دریافت خواهند کرد و در این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست. همچنین هموطنان می توانند تا تاریخ 20 آذرسال جاری برای ثبت درخواست رسیدگی به سایت Hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند. با توجه به اینکه شماره گیری با کد دستوری #6369* نیز به حداقل رسیده است، طبق اعلام قبلی، روز سه شنبه 12 آذر آخرین فرصت شماره گیری با این کد دستوری بود و در صورت نیاز و ایجاد تقاضا هفته آینده نیز فرصتی برای سرپرستان خانواری که از این کد دستوری استفاده نکرده اند، فراهم می شود.

دفاع نایب رییس اتاق ایران از مرکز رتبه بندی فعالان اقتصادی

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: برخلاف هجمه ها و حمله های صورت گرفته نسبت به مرکز رتبه بندی اتاق، باید گفت که فعالیت های صورت گرفته برای رتبه بندی فعالان اقتصادی توسط اتاق بازرگانی نه تنها غیرقانونی نیست، بلکه تکلیف تصریح شده قانونی و در راستای وظایف و ماموریت هایی است که قانونگذار به اتاق بازرگانی محول کرده است. حسین سلاح ورزی افزود: بر اساس جزء 4 بند الف ماده 4 قانون اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی داخل، قانون اتاق بازرگانی ایران را موظف کرده است که نسبت به رتبه بندی فعالان اقتصادی و بنگاه ها و اعلام لیست رتبه بندی آنها اقدام کند.

ایران به کدام کشورها نیروی کار اعزام می کند؟

بر اساس اطلاعیه معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، یک موسسه مشاوره شغلی و کاریابی خارجی به عنوان صاحب امتیاز دفتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در کشور دانمارک، با فراهم کردن زمینه های لازم برای اعزام نیروی کار به تعداد 500 نفر به کشورهای حوزه اسکاندیناوی (دانمارک، سوئد، فنلاند و نروژ) از متقاضیان کار در کشورهای مذکور ثبت نام به عمل می آورد. اعزام نیروی کار در گروه های شغلی «پرستاری و پیراپزشکی»، «پزشکی و دندانپزشکی»، «فنی و مهندسی» و «خدمات» خواهد بود. متقاضیان می توانند جهت اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش و ثبت نام در هر یک از گروه های مذکور به سامانه کاریابی های خارجی به نشانی: https: //forec.mcls.gov.ir مراجعه کنند. بر اساس این اطلاعیه، ثبت نام به منزله پذیرش برای اعزام نیست.

ظرفیت 100 میلیارد دلار صادرات به همسایه ها را داریم حتی در تحریم

حمید زادبود، رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه همه مشکلات کشور ناشی از تحریم نیست و یکی از عمده ترین نقایص اقتصاد ما، ساختاری است گفت: ساختار اقتصادی ما صادرات محور نیست. رییس سازمان توسعه تجارت ایران کشور های همسایه را مهم ترین مشتریان صادراتی ایران در دوران تحریم خواند و گفت: در این شرایط تمرکز ما در صادرات روی همین کشور های همسایه بوده و برای این منظور مطالعاتی نیز انجام شده است.در واقع ما امکان صادرات سالانه 100 میلیارد دلار به همسایگان را داریم.

حل مشکل استارت آپ ها با کمک قوه قضاییه

محمدحسین سلاح ورزی، رییس سازمان ملی کارآفرینی اعلام کرد: در جریان جلسات این سازمان با مسوولان قوه قضاییه بنا شده مشکلات مربوط به استارت آپ ها و شرکت های فعال در حوزه نوآوری و فناوری اطلاعات به آنها ارایه شده و برنامه ریزی در مسیر برطرف کردن آنها آغاز شود.