آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم افتتاحیه همایش بیمه و توسعه: مرکز ملی ریسک در کشور راه اندازی می شود

گروه بنگاه ها : مرکز ملی ریسک در کشور با محوریت صنعت بیمه و ریسک های بزرگ مراکز تولیدی خدماتی و سایر نهادهای اقتصادی راه اندازی خواهد شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی دکتر غلامرضا سلیمانی که در مراسم افتتاحیه نشست علمی بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه سخن می گفت با اعلام این خبر افزود: ارزیابی مدیریت ریسک باید به دو صورت تخصصی موردی و ترکیبی دنبال شود و صنعت بیمه پرچمدار ریسک در کشور خواهد بود.

 بر اساس این گزارش رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش ضریب نفوذ بیمه به عنوان یکی از شاخص های مهم اقتصادی یاد و اظهار کرد: بالا رفتن سطح نفوذ بیمه در گرو تغییر رویکردهایی است که متاسفانه در حال حاضر با چالش های بسیاری دست و پنجه نرم می کند. وی افزود: صنعت بیمه به تمهیداتی نیاز دارد تا با رقابتی تر شدن بازار بیمه خدمات ارزان و با کیفیتی را به دست مصرف کنندگان برساند.  رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به اهمیت تعامل صنعت بیمه و دانشگاه در امر توسعه شاخص های صنعت بیمه گفت: در دنیای امروز رقابت پذیری به اصل مهم اقتصادی مبدل شده و شرکت های بیمه باید این قابلیت را داشته باشند تا خدمات را به صورت ارزان تر و باکیفیت تر ارائه کنند.

رئیس سازمان امور مالیاتی: بیمه های عمر از مالیات معاف نمی شوند

گروه بنگاه ها : رئیس سازمان امور مالیاتی درخصوص حذف بیمه های عمر از شمول معافیت های مالیاتی در پیش نویس قانون مالیات های مستقیم گفت: بیمه های عمر از مالیات معاف نمی شوند. امیدعلی پارسا که در سندیکای بیمه گران ایران سخن می گفت در اصطلاحی تامل برانگیز مالیات را داروی تلخی عنوان کرد که هیچ کس تمایلی به آن ندارد؛ اداره کشور هم بدون مالیات امکان پذیر نیست. محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران دراین باره هشدار داد و گفت: اگر بنا باشد به اصطلاح این گونه گوشواره ها به صنعت بیمه آویزان شود، این صنعت قادر نخواهد بود وظیفه و مسوولیتی را که بر گردن آن نهاده اند انجام دهد و دیگر کسی سراغ خرید بیمه عمر و زندگی نخواهد رفت. وی درباره تناقض موجود درباره افزایش سهم بیمه های زندگی به 50 درصد و رسیدن ضریب نفوذ به 7 درصد در برنامه ششم توسعه با پیش نویس لایحه قانون مالیات های مستقیم و خارج شدن بیمه های زندگی از شمول معافیت های مالیاتی گفت: افزایش ضریب نفوذ یکی از موارد هدف گذاری روز بیمه و همایش بیمه و توسعه است و واقعیت نیز این است که اگر به بیمه های زندگی ورود پیدا نکنیم، ضریب نفوذ پیش بینی شده در برنامه ششم تحقق پیدا نخواهد کرد.