آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
حوادث
۱۰

فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح رعد خبر داد: دستگیری 51 نفر از عاملان اصلی تخریب و آتش زدن اموال عمومی در اغتشاشات اخیر

فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری 51 نفر از عاملان اصلی تخریب بانک ها، فروشگاه ها و جایگاه های سوخت خبر داد.

به گزارش پلیس پایتخت، سردار حسین رحیمی در حاشیه سی و یکمین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری به دستگیری عاملان اصلی اغتشاشات در تهران پرداخت و اظهار داشت: 24 نفر از عاملان اصلی تخریب و آتش زدن بانک ها، 22 نفر از عوامل آتش سوزی در جایگاه های سوخت و پنج نفر از اشراری که اقدام به غارت فروشگاه ها و آتش زدن آنها کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

رحیمی درباره برگزاری سی و یکمین مرحله طرح رعد گفت: در این طرح 779 نفر از سارقان، مال خران و زورگیران شناسایی و دستگیر شدند.

وی با تاکید بر اینکه رعد 31 نسبت به طرح های دیگر موفق تر بوده است، افزود: در این مرحله هزار و 148پرونده سرقت کشف، 30 باند سرقت منهدم و 8 هزار قلم انواع و اقسام اموال مسروقه کشف و ضبط شد. همچنین 85 درصد از مال باختگان شناسایی شدند که کار تحویل اموال شان به زودی انجام می شود.

فرمانده انتظامی پایتخت ادامه داد: در این مرحله 6 قبضه سلاح جنگی و گرم، 170 عدد فشنگ، 51 قبضه سلاح سرد از جمله چاقو، قمه و وسایل خفت گیری از سارقان کشف و ضبط شد.

به گفته رحیمی، 376 نفر از کل سارقان دستگیر شده در این طرح، از دو بار بیشتر سابقه دستگیری و رفتن به زندان را دارند.

وی با اشاره به کشف کالاهای قاچاق در رعد 31 اظهار داشت: با دستگیری 38 قاچاقچی عمده کالا که در قالب هفت باند فعالیت می کردند، بالغ بر 220 هزار قلم انواع کالای قاچاق به ارزش 204 میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پایتخت درخصوص کشفیات مواد مخدر و دستگیری معتادان و خرده فروشان در رعد 31 اعلام کرد: 273 نفر خرده فروش با 16 کیلو و 500 گرم انواع مواد مخدر دستگیر شدند.

سردار رحیمی درباره آلودگی هوای پایتخت هم گفت: از ابتدای سال تاکنون 29 هزار خودروی دودزا در تهران اعمال قانون و جریمه شدند؛ همچنین هزار و 200 خودروی دودزا فک پلاک و به تعمیرگاه اعزام شدند.

وی با اعلام اینکه طرح برخورد با خودروهای دودزا، فاقد معاینه فنی و همچنین آلایندگی موتورها در دستور کار پلیس است، از اجرای طرح ساماندهی رانندگی با موتورسیکلت در تهران خبر داد.

فرمانده انتظامی پایتخت درخصوص معایب طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا نیز افزود: شهرداری یکی از پیشنهادهای پلیس را پذیرفت و مدت زمان اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی را یک ساعت کاهش زمان داد، اما برای اجرای سایر موارد زیرساخت های شهرداری باید فراهم شود.