آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
خودرو
۱۶

رویداد

افت 32 درصدی تولید خودرو تا پایان آبان

فارس : با وجود وعده های وزیر صنعت برای افزایش تولید خودرو در کشور، تولید 8 ماهه خودروسازان نشان دهنده افت 3/ 32درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. طی این مدت 487 هزار و 96 دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3/ 32 درصد افت داشته است. در 8 ماهه امسال تولید انواع سواری 445 هزار و 774 دستگاه بود که در مقایسه با 8 ماهه سال گذشته کاهش 8/ 32 درصدی را تجربه کرده است. طی 8 ماهه امسال تولید ون 4/ 87 درصد، مینی بوس و میدل باس 8/ 67 درصد، اتوبوس 1/ 43 درصد و تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز 3/ 76 درصد افت داشته است. در عین حال تنها تولید وانت با رشد 9/ 8 درصدی نسبت به 8 ماهه سال قبل همراه بوده است.

بررسی آمار تولید خودرو نشان می دهد طی آبان امسال تولید انواع خودرو به 54 هزار و 721 دستگاه رسید که نسبت به آبان 97 کاهش 3/ 5 درصدی داشته است. همچنین در این ماه تولید سواری با افت 7/ 6 درصدی نسبت به آبان سال گذشته به 49 هزار و 307 دستگاه رسیده است.  بررسی وضعیت تولید ایران خودرو در 8 ماهه امسال نشان می دهد در این گروه خودروسازی 202 هزار و 695 دستگاه انواع خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8/ 35 درصد کاهش داشته است. تولید سواری در ایران خودرو نیز طی 8 ماهه امسال باکاهش 1/ 35 درصدی روبه رو شده و به 200 هزار و 292 دستگاه رسیده است.  در آبان امسال تولید انواع خودرو توسط این گروه خودروسازی با کاهش 6/ 14 درصدی به 20 هزار و 980 دستگاه رسیده است.  همچنین تولید انواع سواری در آبان ماه در ایران خودرو با کاهش 4/ 12 درصدی نسبت به آبان سال گذشته به 20 هزار و 588 دستگاه رسیده است.  در مورد وضعیت تولید گروه صنعتی سایپا نیز باید به تولید 259 هزار و 362 دستگاه انواع خودرو طی 8 ماهه امسال اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2/ 17 درصد افت داشته است.  تولید سواری در این گروه صنعتی نیز طی 8 ماهه امسال با افت 21 درصدی نسبت به 8 ماهه سال قبل به 227 هزار و 422 دستگاه رسید.  در آبان ماه امسال 30 هزار و 495 دستگاه انواع خودرو توسط گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با آبان سال گذشته 7/ 20 درصد رشد داشته است.  در این ماه تولید سواری توسط سایپا معادل 26 هزار و 333 دستگاه بود که نسبت به آبان سال گذشته 4/ 16 درصد رشد داشته است.

شرایط جدید ثبت نام خودرو

ایکوپرس : ایران خودرو در اطلاعیه ای تاکید کرد، ثبت نام برای خرید محصولات ایران خودرو صرفا از طریق سایت فروش اینترنتی به نشانی esale.ikco.ir صورت می گیرد. در این اطلاعیه ضمن تشریح مراحل ثبت نام در طرح های فروش محصولات ایران خودرو تصریح شده است: پس از انجام فرآیند ثبت نام در وب سایت مذکور پیامکی حاوی ردیف قرارداد 8 رقمی از سامانه پیامکی ایران خودرو (شماره 98300096440) به شماره همراه مشتری که به عنوان شماره تماس در وب سایت فروش ثبت کرده ارسال می شود. این پیامک به منزله اعتبار قرارداد خرید از ایران خودرو است.

در ثبت نام اینترنتی محصولات ایران خودرو تمامی مبالغ تنها به حساب شرکت ایران خودرو واریز خواهد شد.پس از انجام ثبت نام و انتخاب نمایندگی مجاز ایران خودرو، مشتری ملزم است تا برای تکمیل پرونده با در دست داشتن مدارک شناسایی لازم به نمایندگی مربوطه مراجعه کند.  این اطلاعیه تصریح کرده است: با توجه به سوءاستفاده های گزارش شده از سوی برخی افراد سودجو که عمدتا از طریق ایجاد فرم های متفرقه، جعل مهر و... صورت پذیرفته، هرگونه قرارداد که در خارج از رویه ذکر شده (در فرم های متفرقه حتی با سربرگ نمایندگی و ممهور به مهر نمایندگی) ایجاد شود فاقد اعتبار بوده و ایران خودرو در این رابطه هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.  همچنین هرگونه پیشنهاد واریز وجه به حساب شخصی از طرق مختلف (دستگاه کارت خوان، کارت به کارت، واریز وجه بانکی و...) با هر قصد و نیت از قبیل ثبت نام محصولات ایران خودرو، تکمیل وجوه قرارداد و... مورد تایید شرکت ایران خودرو نیست.

آمادگی ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل

روابط عمومی ایران خودرو دیزل : مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل از آمادگی کامل این شرکت برای بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری کشور خبر داد. مهدی یونسیان تاکید کرد: هم اکنون عملیات بازسازی اتوبوس های شهری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و برخی از شهرها آغاز شده و این اقدام می تواند برای تمامی ناوگان اتوبوس شهرهای کشور به اجرا در بیاید.

 وی خاطرنشان کرد: در فرآیند بازسازی اتوبوس های مستعمل شهری، قطعات و اجزای اتوبوس از جمله شاسی، بدنه، موتور و گیربکس به طور کامل و دقیق بررسی شده و در صورت نیاز فرآیندهای بازسازی آن به اجرا درمی آید و درخصوص قطعات نیز در صورت نیاز، به طور کامل تعویض می شوند و شاهد بازسازی اساسی محصول و افزایش عمر مفید آنها برای ادامه فعالیت در ناوگان حمل و نقل شهری هستیم.  مدیرعامل ایران خودرو دیزل افزود: هم اکنون علاوه بر برنامه ریزی برای بازسازی اتوبوس های فرسوده، با توجه به نیاز روزافزون در بخش ناوگان اتوبوسرانی شهری کشور، آمادگی نوسازی محصولات با اتوبوس های گازسوز و دیزلی تولید داخل را نیز داریم.  یونسیان تاکید کرد که اگر سیاست گذاری های کلان کشور در راستای اقتصاد مقاومتی و در استفاده از توان شرکت های داخلی برای تامین محصولات موردنیاز سازمان ها به درستی به اجرا دربیاید، ایران خودرو دیزل به عنوان اصلی ترین منبع داخلی تامین نیاز کشور، ظرفیت و توان تامین نیاز صنایع و سازمان های داخلی را به موقع و با بالاترین کیفیت دارد.