آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

شکار شکارچی

رشت - خبرنگار کیهان: رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار گفت: شکارچیان غیرمجاز که در زیستگاه های رودبار اقدام به شکار کل و بز کرده بوند، دستگیر شدند.

رامین حسین زاده ، گفت: شکارچیان غیرمجازی که لاشه کل و بزهای شکار شده را به محل مسکونی خود انتقال داده بود بعد از دریافت حکم دادستانی در منجیل دستگیر شد.

وی افزود: در این عملیات بقایای لاشه بزهای کوهی شکار شده به همراه مقادیر زیادی مهمات غیرمجاز از منزل مسکونی این مجرم کشف و ضبط شد.

کشف کالا

هندیجان - خبرنگار کیهان : فرمانده انتظامی خوزستان گفت: دو محموله کالای قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال در شهرستان هندیجان کشف و ضبط شد.

سرتیپ حیدر عباس زاده گفت: ماموران پلیس آگاهی با همکاری پلیس پیشگیری شهرستان هندیجان با کنترل دقیق خودروهای عبوری دو دستگاه خودروی پژو 405 و ایسوزو حامل کالای قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از خودروهای توقیفی 33 دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی، 33 طاقه پارچه، یک دستگاه یخچال فریزر، یک دستگاه کولرگازی و یک دستگاه چای ساز خارجی فاقد مجوز گمرکی کشف شد.

وی بیان کرد: در این رابطه دومتهم دستگیر شدند.

جریمه قاچاقچی پوشاک

بیرجند- صدا و سیما : متهم قاچاق پوشاک در فردوس به پرداخت 280 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان فردوس گفت: ماموران ایست و بازرسی شهید زارع این شهرستان هنگام کنترل خودرو های عبوری از یک دستگاه کامیونت تعداد 331 ثوب انواع پوشاک قاچاق کشف کرده و برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی فردوس ارسال کردند.

حسینی افزود: پس ازبررسی پرونده و محرز شدن تخلف، متهم درشعبه علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به پرداخت جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

پارچه به تهران نرسید

قم - مهر : فرمانده انتظامی استان قم از کشف محموله قاچاق پارچه در قم خبر داد.

سرتیپ عبدالرضا آقاخانی، اظهار داشت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان قم یک دستگاه کامیون کشنده حامل قاچاق که از یک استان جنوبی به مقصد تهران بارگیری شده بود، در جاده قدیم «قم-تهران» شناسایی و متوقف شد.

وی ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد خودرو حامل 318 طاقه پارچه بوده که در ادامه نمونه کالا به اداره استاندارد ارسال و کارشناسان ارزش محموله را 9 میلیارد و 423 میلیون ریال اعلام کردند.

کشف ارز

ارومیه - ایسنا : آذربایجان غربی فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی از کشف ارز و کالای قاچاق در مرزهای استان به ارزش 2 میلیارد و 368 میلیون ریال توسط مرزداران این استان خبر داد.

سرتیپ حسین خانی ، گفت: مرزبانان ما در این راستا با انجام یکسری کارهای اطلاعاتی دقیق و گسترده و نیز اجرای عملیات های موفقیت آمیز در معابر وگذرگاه های مرزی با ناکام گذاشتن اخلالگران در مرزهای استان انواع کالای قاچاق از جمله 1425 بطری مشروبات الکلی، 11 هزار و 600 نخ سیگار قاچاق، 9200 یورو ارز قاچاق، 454 عدد قطره چشمی ، 114 شربت دارویی و 58 راس احشام از نوع گوسفند را کشف کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی ارز و کالای مکشوفه را دومیلیارد و 368 میلیون ریال برآورد کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: در این عملیات ها هشت نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

سوخت قاچاق

زاهدان - صدا و سیما : فرمانده انتظامی شهرستان نیمروز از کشف 47 هزار لیتر قاچاق در بازرسی از دو دستگاه تریلی خبر داد.

سرهنگ علی میر گفت: دیروز ماموران انتظامی ایست و بازرسی سفیدابه شهرستان نیمروز هنگام کنترل خودروهای عبوری به دو دستگاه کامیون کشنده که از نهبندان به سمت زاهدان در حرکت بودند، مشکوک شدند.

وی افزود: در بازرسی از خودروها 47 هزار و 470 لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد. وی گفت: افراد متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.