آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
مناطق آزاد
۵

دبیر اول سفارت هلند در ایران: ایران می‏تواند شریک تجاری خوبی باشد

گروه بنگاه های اقتصادی : سمینار و کارگاه های آموزشی مدیریت آب، فاضلاب، پسماند و سرمایه گذاری با تاکید بر الگوهای برنامه ریزی و طراحی شهری با حضور تاکو، دبیر اول سفارت هلند در ایران، هرمان هیسمن از وزارت زیرساخت و آب کشور هلند، آلبرت کیسمان و هسل شرمن متخصصان حوزه آب و فاضلاب از اتحادیه اروپا روز گذشته در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، تاکو دبیر اول سفارت هلند با تاکید بر الگوهای برنامه ریزی و طراحی شهری در کیش، با تاکید بر روابط خوب ایران و هلند گفت: در سال 2016 توانستیم شرکت ها و بخش خصوصی هلند را برای سرمایه گذاری و مشارکت در بخش های مختلف به ایران بیاوریم. در حال حاضر با توجه به شرایط سیاسی موجود نیز تلاش می کنیم تا این امر ادامه یابد.وی از سایت بازیافت و سیستم مدیریت پسماند و تصفیه آب کیش بازدید و عملکرد را خوب و جالب ارزیابی کرد. دبیر اول سفارت هلند در ایران از امضای تفاهمنامه در مباحث زیست محیطی، تغیر اقلیم و مدیریت پسماند مابین ایران و هلند خبر داد و افزود: ایران می تواند یک شریک تجاری خوب برای هلند باشد. این متخصص آب، فاضلاب و پسماند و نماینده  pib، جزیره کیش را  زیبا و از حضور این تعداد علاقه مند به مباحث آب، فاضلاب و پسماند ابراز خشنودی کرد. آلبرت کیسمان افزود: حضور بانوان در مباحث زیست محیطی بسیار پر رنگ است و ما در هلند شما را الگوی خود قرار خواهیم داد.

این عضو متخصص هیات هلندی با مرور تاریخچه تفاهم bwin بین ایران و هلند و همکاری های صورت گرفته در این زمینه طی دو سال گذشته پیرامون مباحث زیست محیطی، آب، فاضلاب و پسماند، ابراز امیدواری کرد این ارتباطات و همکاری ها کماکان ادامه یابد. به گزارش ایسنا، شرکت کنندگان در کارگاه های آموزشی مدیریت آب، فاضلاب، پسماند و سرمایه گذاری با تاکید بر الگوهای برنامه ریزی و طراحی شهری و نیز فعالان این حوزه در جزیره کیش با آخرین تکنولوژی ها و نحوه عملکرد کشور هلند در این زمینه آشنا خواهند شد.