آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
صفحه آخر (جهان)
۱۲

نامه بشار اسد به اسیر سوری که تن به شروط اسرائیل نداد

رئیس جمهورسوریه با ارسال نامه ای برای اسیر سوری در بند رژیم صهیونیستی، تن ندادن وی به شروط این رژیم برای آزادی اش را ستود و او را «اسیر مبارز و قهرمان» خواند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «بشار اسد»  روز دوشنبه برای «صدقی المقت» اسیر سوری اهل جولان اشغالی، که سال های زیادی ازعمر خود را در زندان های رژیم صهیونیستی سپری کرده است، نامه نوشت. به گزارش سانا، رئیس جمهور سوریه صدقی المقت را «اسیر مبارز و قهرمان» توصیف و از مواضع اخیر وی در نپذیرفتن شروط رژیم صهیونیستی برای آزادی اش، تمجید کرد.

بشار اسد نوشت: «مواضع اخیری که درباره آزادی و تحمل زندان و ادامه بازداشت در زندان های اسرائیل، اتخاذ کردی و بازداشت را بر خروج از جولان سوریه ترجیح دادی، روحیه مبارز و عزت و کرامت تو را نشان می دهد.»

در ادامه این نامه، خطاب به المقت آمده است: «مبارزه و مقاومت تو بسان فداکاری ها و ایثارگری های قهرمانان ارتش سوریه در جبهه های نبرد علیه دشمن و تروریسم است».

باشگاه «الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرای فلسطینی هفته گذشته اعلام کرد که صدقی المقت اسیر سوری (از اهالی جولان) در زندان های رژیم صهیونیستی، هیچ شرطی را برای آزادی از زندان، نپذیرفته است. طبق این گزارش، یکی از این شروط ، تبعید 20 ساله او از جولان سوریه و رفتن به دمشق پس از آزادی بوده است. المقت تاکید کرد، آزادی مشروط را قبول ندارد و به اصول و میراث مبارزه برای ایستادگی اهالی جولان و تاکید آنها بر سرزمین خود پایبند است.

المقت 27 سال را در زندان های رژیم صهیونیستی گذرانده بود و در سال 2012 آزاد شد؛ اما در سال 2015 به اتهام فیلمبرداری از همکاری رژیم صهیونیستی با گروه تروریستی «جبهه النصره»، بار دیگر بازداشت و به 14 سال زندان محکوم شده است.خبر دیگر این که، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو، گفت: ترکیه عملیات نظامی در سوریه را متوقف کرده و خشونت تا حد زیادی در شمال سوریه کاهش یافته است.