آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
مناطق آزاد
۵

عرضه نفت در تالار بورس کیش

گروه بنگاه ها : مدیرعامل بورس انرژی ایران در نشستی با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، با عرضه محصولات این بازار در رینگ صادراتی تالار بورس کیش موافقت کرد. ناصر آخوندی، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان ضمن اشاره به فعالیت موثر تالار بورس کیش در زمینه داد و ستد سهام و عرضه کالاهای صادراتی بورس کالای ایران، خواستار عرضه محصولات صادراتی بورس انرژی در تالار کیش شد.

وی همچنین تامین مالی از طریق بازار سرمایه، برای تکمیل پروژه های حاکمیتی سازمان منطقه آزاد کیش و پروژه های بخش خصوصی را از برنامه های مهم در دست اقدام برشمرد و افزود: شفاف سازی، اتمام به موقع پروژه ها، هدایت نقدینگی سرگردان جامعه به سمت تولید و ارائه خدمات، بهای تمام شده واقعی و نظارت بر روند پیشرفت فیزیکی و ریالی از مهم ترین ویژگی های حرکت در مسیر بازار سرمایه است که ما با جدیت تمام در این مسیر گام برمی داریم.

دکتر سید علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی ایران نیز در این نشست ضمن موافقت با عرضه محصولات صادراتی بورس انرژی در رینگ صادراتی تالار بورس کیش  از پیشگام بودن سازمان منطقه آزاد کیش در استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی اسلامی و انتشار 3000 میلیارد ریال اوراق صکوک ابراز خرسندی کرد. وی افزود: نگاه مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش در مسیر شفافیت قابل تقدیر است و بورس انرژی نیز در مسیر ارتقا، این مجموعه را همراهی خواهد کرد. بنابراین گزارش، مقدمات تحقق عرضه نفت و محصولات پتروشیمی قابل معامله در بورس انرژی ایران از طریق تالار بورس کیش  فراهم شده است.