آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
مناطق آزاد
۵

اعلام فرصت‏های جدید سرمایه ‏گذاری

گروه بنگاه ها : بسته فرصت های سرمایه گذاری کیش که هفته گذشته رونمایی شد، شامل 41 پروژه گردشگری، پزشکی، آموزشی، ورزشی، بازرگانی، تجارت و تولیدی بود که برای اجرا به 4 هزار میلیارد تومان سرمایه نیازدارند. سازمان منطقه آزاد کیش در راستای تشویق سرمایه گذاران برای ورود به این منطقه اعلام کرده است: صدور مجوز فعالیت اقتصادی در کوتاه ترین زمان ممکن، واگذاری زمین با قیمت های دولتی و ارزان به صورت پرداخت20 درصد نقد و 80 درصد اقساط در بازه زمانی 48 ماهه برای سرمایه گذاران درنظر گرفته می شود در این شماره بخش دوم فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه آزاد اعلام می شود، تمامی طرح ها به زیرساخت های آب برق مخابرات راه اصلی فرودگاه و بندرگاه دسترسی دارند.

هتل بیمارستان با کاربری درمانی و پزشکی به مساحت 7000 مترمربع  احداث می شود. در هدف از اجرای این طرح آمده است، هتل بیمارستان مجموعه ای است که علاوه بر خدمات درمانی و پزشکی مناسب، خدمات رفاهی مناسب نیز جهت اقامت همزمان همراهان بیمار ارائه می کند. هتل بیمارستان امکان همراهی افراد خانواده و خویشاوندان و اقامت آنها در کنار بیمار را به عنوان عامل مثبتی در روند بیماری و تسریع بهبودی بیمار فراهم می کند. این امکان با توجه به طراحی ویژه بیمارستان، الگو برداری از معماری هتل ها و غیره میسر می شود. میزان اشتغالزایی آن 115  نفراعلام شده است.

دومین طرح باشگاه هوانوردی و تاکسی هوایی با کاربری گردشگری و تفریحی درمساحت 9 هزار متر مربع احداث می شود. باشگاه هوانوردی مرکز آموزشی و تفریحی هوانوردی است که خدمات آموزشی و تفریحی هوایی را به تعمیر کاری Ticketing گردشگران و علاقه مندان پرواز ارائه خواهد داد.

آموزش های مهمانداری، هواپیما و خلبانی هواپیما، پاراگلایدر، و پاراموتور، بخشی از این گونه خدمات است. خدمات حمل و نقل هوایی مبتنی بر درخواست توسط هواپیماهایی با شش نفر ظرفیت نیز می تواند بخشی از ویژگی های این مرکز باشد. با توجه به باند گلایدر جزیره امکان ایجاد این مرکز در این محدوده وجود دارد. باشگاه هوانوردی و تاکسی هوایی کیش ظرفیت ارائه خدمات تفریحی به 210 58نفر، ارائه خدمات آموزشی به395 1 نفر و ارائه خدمات مسافرت هوایی به 600 6 نفر در سال را خواهد داشت. بازار هدف طرح حاضر کشورهای همسایه از جمله روسیه به عنوان یکی از قوی ترین مراکز انتقال هوایی بار در آسیا است. میزان اشتغالزایی این طرح  58 نفراست.

برای هتل اقوام ایرانی با کاربری گردشگری، مساحت 8 هزار متر مربع در نظر گرفته شده است.

در این هتل  خدمات اقامتی، پذیرایی، تفریحی، ورزشی و فرهنگی به مسافران و گردشگران براساس سلایق و آذین های اقوام مختلف و آشنایی گردشگران با آداب و رسوم اقوام ایرانی عرضه خواهد شد. هتل 5 ستاره بوده و فضای داخلی هر یک از اتاق ها یا سوییت های هتل به سبک یکی از شهرها یا منطقه های ایرانی طراحی شده است. امکان برگزاری مراسم و آیین های سنتی  و مذهبی به مناسبت های مختلف همانند عید نوروز، شب یلدا و...در مرکز تئاترو نمایش اقوام این هتل پیش بینی شده است. علاوه بر این، رستوران و سفره خانه های سنتی در این مجموعه، عرضه کننده انواع خوراک محلی ایرانی خواهد بود. میزان اشتغالزایی 205 نفر اعلام شده است.

هتل شناور پروژه بعدی است که با کاربری گردشگری در زمینی به مساحت 6 هزار مترمربع احداث خواهد شد.

سوئیت های این مجموعه با کف شیشه ای روی دریا احداث می شوند و از این رو  مهمانان می توانند از داخل اتاق دنیای زیر آب دریا را مشاهده کنند. واحدهای اقامتی با استفاده از پل ها و راهروهای چوبی و عایق شده به یکدیگر مرتبط می شوند و در نهایت طبق نظر کارفرما نمادی خاص را ایجاد خواهند کرد.

میزان اشتغالزایی این پروژه 68 نفراست.