آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
صفحه آخر (جهان)
۱۲

«آمریکا از کشور ما برو بیرون» در لبنان ترند شد

کاربران لبنانی در واکنش به اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه آمریکا در امور داخلی کشورشان، خطاب به وی نوشتند که هیچ کس از آمریکا در لبنان استقبال نمی کند و واشنگتن باید از این کشور برود.

«مایک پمپئو» درباره اتفاقات منطقه به ویژه لبنان، اظهاراتی داشت  که با واکنش قاطع کاربران لبنانی مواجه شد. پمپئو در اظهارات سخیف خود، مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق به دستور ایران، مردم را می کشند و همین اوضاع، در لبنان نیز جریان دارد و مردم لبنان نیز می خواهند حزب الله و ایران در کشورشان حضور نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در واکنش به این اظهارات مداخله جویانه پمپئو، «شیخ فادی رضا» شهروند لبنانی نوشت: پمپئو! آیا نمی دانی که ما پیکرهای خود را نمک سرزمین خود ساخته ایم، تا از آن در برابر اشغالگران دفاع کنیم.

کاربر دیگر به نام «بثینه» نوشت: پمپئو می گوید تظاهر کنندگان لبنان می خواهند ایران و حزب الله را از کشور خود بیرون کنند، اما به تو و رئیست(دونالد ترامپ) می گوییم: حزب الله برای لبنان همچون هوا ، آسمان، زمین و جان است و اعضای آن، فرزندان و پدران ما هستند و حزب الله، تاریخ و آینده ماست.

کاربر دیگر به نام «آیات»، خطاب به وزیر خارجه آمریکا نوشت: از دخالت های شما، کسی در کشورمان استقبال نمی کند. «مروه حیدر» نیز نوشت: همه لبنانی های باشرف، مقاومت را در قلب های خود جای داده اند و طرفدار مقاومت هستند.

لبنان تسلیم  آمریکا نمی شود

جمعی از احزاب، گروه ها و شخصیت های ملی گرای لبنان هم با صدور بیانیه ای تاکید کردند، آمریکا با تحریم لبنان، نمی تواند این کشور را تسلیم زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، این احزاب و شخصیت های ملی گرای لبنان هشدار دادند که واشنگتن با محاصره اقتصادی و مالی لبنان، می خواهد آنچه را که از طریق جنگ های نظامی و تروریستی، به دست نیاورده است، از این روش، به دست آورد. مقامات مختلف لبنان طی هفته های اخیر، مداخلات آمریکا در این کشور را محکوم کرده اند.

ترفند تازه آمریکا

ائتلاف موسوم به «تجمع احزاب، گروه ها و شخصیت های ملی لبنان»،  که متشکل از احزاب و شخصیت های سیاسی مهم لبنان است، پس از نشست دوره ای خود در مقر حزب «الاتحاد» لبنان، طی بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا با سو استفاده از مشکلات اقتصادی، مالی و اجتماعی موجود در لبنان، به دنبال پیاده کردن نقشه های خود در این کشور است.

دیروز مقامات کنگره و وزارت خارجه آمریکا یکباره اعلام کردند که کمک های نظامی آمریکا به ارزش 105 میلیون دلار به ارتش لبنان که پیش از این، تعلیق شده بود، به این کشور پرداخت می شود. این اقدام آمریکا، برای احزاب و گروه سیاسی لبنان ، شک بر انگیز اعلام شده است.

در بیانیه احزاب لبنانی آمده است که آمریکا با این کمک می خواهد زیاده خواهی های دشمن صهیونیستی نسبت به ثروت های نفتی لبنان را برآورده کند.

در این بیانیه بر اهمیت وجود یک دولت در لبنان که قادر به مقابله با بحران های مالی، اقتصادی و معیشتی متناسب با خواسته های جنبش مردمی برای برخورداری از زندگی شرافتمندانه باشد، تاکید شده است.