آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
مناطق آزاد
۵

اخبار کوتاه

پیشرفت فیزیکی فرودگاه جدید کیش به 56 درصد رسید

گروه بنگاه ها : پس از عرضه انتشار 3 هزار میلیارد ریال اوراق صکوک توسط شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش برای تکمیل فرودگاه کیش، مدیرعامل این سازمان از پیشرفت فیزیکی پروژه بازدید کرد.

مظفری دراین بازدید بر ساخت فضای سبز در بدو ورود مسافران به جزیره کیش تاکید و پیشنهاد کرد: پارکینگ خودروها باید بعد از فضای سبز قرار گیرد و برای عبور از این مسیر در فصل گرمای جزیره از تونل یا تجهیزات خنک کننده استفاده شود.

او در روز عرضه اوراق و تامین مالی وعده داد که ساخت و تکمیل فرودگاه کیش با سرعت انجام شود. سعید پورزادی مدیرفنی و عمران شهری سازمان نیز دراین بازدید  توضیح داد: بخش جدید فرودگاه بین المللی کیش در مساحت 2 هزار متر مربع ساخته می شود که قابل توسعه به فضاهای پشتیبانی است که بعدا به آن اضافه می شود و درنهایت 44 هزار متر مربع زیر بنا خواهد داشت. پورزادی پیشرفت فیزیکی پروژه را 56 درصد اعلام کرد و گفت: ترمینال فرودگاه جدید کیش در سه طبقه همکف - اول و دوم ساخته می شود و برای تکمیل شدن به 9 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارد. وی با اشاره به اینکه این فرودگاه با بهترین تجهیزات و طراحی درحال آماده سازی است، گفت: ظرفیت آن 6 میلیون و 600 هزار مسافر در سال است که بدین ترتیب فرودگاه بین المللی کیش به سومین فرودگاه کشور تبدیل می شود.

«کیش ایر» دوستدار و حامی هوای پاک

گروه بنگاه‏ها : مهمانداران هواپیمایی کیش به عنوان نمایندگان و سفیران فرهنگی کیش ایر به کمپین مبارزه با آلودگی هوا پیوستند و این شرکت را به عنوان دوستدار و حامی آسمان و هوای پاک معرفی کردند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‏الملل شرکت هواپیمایی کیش، در حالی که این روزها در پایتخت کشور به علت آلودگی هوا، تنفس سخت شده است روابط عمومی این شرکت شهروندان تهرانی را به سفر به جزیره کیش، جزیره ای پر از آرامش و با آسمان زیبا و هوای پاک دعوت می‏کند. شایان ذکر است جزیره زیبای کیش به عنوان دارنده چهارمین هوای پاک در شهرهای جهان شناخته شده است.

پرندگان مهاجر میهمان سواحل خلیج فارس
گروه بنگاه ها : سواحل جزیره کیش در آغاز فصل سرما میزبان پرندگان مهاجر شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در فصل پاییز و زمستان پرندگان مهاجر از جمله خانواده کاکایی، پرستوهای دریایی، حواصیل، پرندگان شکاری از جمله دلیجه معمولی، دلیجه کوچک، لیل و بحری به جزیره کیش مهاجرت می کنند. این پرندگان عمدتا از کشورهای شمال یعنی از روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، قزاقستان، تاجیکستان و دیگر کشورهای منطقه وارد کشور می شوند؛ از حدود 553 گونه پرنده در ایران حدودا 340 گونه مهاجر هستند و حدودا 100 گونه از آنها مهاجر عبوری از کشور هستند. تاکنون بیش از 210 گونه پرنده در جزیره مشاهده و ثبت شده است که بخش اعظم آن را گونه های مهاجر تشکیل می دهند و تنها بخش کوچکی از آنها بومی کیش می باشند.
 
استقبال بازارسرمایه از سرمایه‏گذاری مناطق آزاد

گروه بنگاه ها : معاون سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، از حضور پررنگ این سازمان و شرکت های تابعه آن در بازار سرمایه استقبال کرد. غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش دراین باره گفت: انتشار اوراق صکوک نقطه آغازین این سازمان برای حضور فعال در بازارهای مالی کشور است، با استفاده از سایر ابزارهای تامین مالی، هم سازمان و هم بخش خصوصی هیچگونه نگرانی و محدودیت مالی برای پیشرفت پروژه ها نخواهند داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، شفافیت، اتمام به موقع پروژه ها، بهای تمام شده واقعی پروژه و پاسخگویی تامین مالی شوندگان را از ویژگی های بارز حرکت در مسیر بازار سرمایه برشمرد و از پیشنهاد معاون سازمان بورس برای توسعه فرهنگ مالی از طریق آموزش استقبال کرد و افزود: سازمان منطقه آزاد کیش آمادگی دارد تا تمامی نیازهای آموزشی را برای توسعه فرهنگ مالی فعالان اقتصادی کیش و سایر مناطق آزاد فراهم کند. امیری معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه ثبت شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در فهرست ناشران بازار سرمایه کشور؛ نشان از حرکت سازمان منطقه آزاد کیش به سمت شفافیت بیشتر و مدرن سازی فعالیت های اقتصادی این جزیره دارد. گفت: همکاری های لازم برای تحقق اهداف بزرگ این سازمان در تمامی برنامه ها و امور خواهیم داشت. وی با اشاره به حجم گسترده سرمایه گذاری و فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش و ارزشمند خواندن آن، افزود: سازمان منطقه آزاد کیش می تواند راهنما و مشاور توانمند برای بهره مندی بخش خصوصی از مواهب بازار سرمایه کیش باشد و ما نیز در این راستا آماده ایم تا با برنامه ریزی مدون و برگزاری دوره های آموزشی مستمر همراه و همگام این مجموعه در این امر مهم باشیم.

اهدای جایزه برنده جشنواره تابستانی

گروه بنگاه‏ ها : یک دستگاه واحد آپارتمانی در برج‏های طلایی کیش به برنده خوش شانس در قرعه کشی بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش تحویل شد. در مراسمی با حضور محسن قریب مدیر عامل موسسه جشنواره‏ها و مناسبت‏های کیش، یک دستگاه آپارتمان در برج های طلایی، جایزه ویژه بیست و دومین جشنواره تابستانی به برنده خوش شانس حمید شعبانیان اهدا شد.