آرشیو سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۱
سیاست
۲

خبر

تسلیت مقام معظم رهبری به رئیس جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری: مقام معظم رهبری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه آقای روحانی، رئیس جمهور را تسلیت گفتند. متن پیام مقام معظم رهبری به این شرح است: جناب حجت الاسلام آقای روحانی، رئیس جمهور محترم، درگذشت همشیره مکرمه جناب عالی را تسلیت می گویم و از خداوند متعال رحمت و مغفرتش را برای آن مرحومه مسئلت می کنم. لطفا تسلیت این جانب را به همه بازماندگان ایشان ابلاغ فرمایید.دیروز سران دو قوه دیگر نیز به رئیس جمهوری تسلیت گفتند. در پیام رئیس دستگاه قضا آمده: «مصیبت درگذشت همشیره مکرمه را به جناب عالی و اهل بیت محترم تسلیت عرض نموده، برای آن مرحومه غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان معزز از درگاه خداوند متعال صبر  و اجر مسئلت می نمایم». علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز درگذشت مرحومه صدیقه فریدون را تسلیت گفت. محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید و رئیس صداوسیما از دیگر مسئولانی بودند که برای درگذشت خواهر رئیس جمهوری پیام تسلیت صادر کردند. همچنین روز گذشته حسن روحانی در آیین تشییع پیکر مرحومه «صدیقه فریدون»، خواهر خود، در شهرستان سرخه استان سمنان شرکت کرد. در این مراسم حسین فریدون، برادر رئیس جمهوری نیز حضور داشت.روز گذشته رئیس جمهوری  در پیامی ارتحال عالم پارسا حضرت آیت الله «سیدابوالفضل میرمحمدی زرندی» را هم تسلیت گفت. در این پیام آمده: «ارتحال عالم پارسا حضرت آیت الله سیدابوالفضل میرمحمدی زرندی، موجب تاثر و تالم خاطر گردید. این جانب این ضایعه را به خانواده مکرم ایشان و عموم بستگان معزز تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و هم جواری با صالحان و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت دارم».

قدردانی رئیس جمهوری از همدردی آحاد مردم و مسئولان کشور

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: حجت الاسلام حسن روحانی عصر دوشنبه پس از برگزاری آیین تشییع و خاک سپاری مرحومه مغفوره «صدیقه فریدون (نجار)» در سخنانی ضمن تقدیر از پیام های تسلیت مقامات و مسئولان کشور، به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی، از حضور مسئولان و آحاد مردم و اهالی شهرستان سرخه در این مراسم و ابراز همدردی آنان قدردانی کرد. حسن روحانی همچنین با حضور در گلزار شهدای سرخه، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره آنان، از حضور خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران در آیین تشییع و تدفین مرحومه مغفوره «صدیقه فریدون(نجار)» نیز تشکر کرد.

در نشست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تاکید شد: ضرورت به رسمیت شناختن حق اعتراض مسالمت آمیز

ایرنا: در بیست و چهارمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ضمن بحث و بررسی درباره مهم ترین اخبار و تحولات داخلی و بین المللی، به تغییر نرخ بنزین اشاره شد و ضمن انتقاد از نحوه اطلاع رسانی تصمیم گرفته شده درباره افزایش نرخ بنزین به مردم و نادیده گرفتن نهادهای انتخاباتی به ویژه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت به رسمیت شناختن حق اعتراض مسالمت آمیز مردم تاکید شد. همچنین اعضای شورای عالی جبهه اصلاح طلبان ضمن درک نگرانی مردم در پی افزایش نرخ بنزین از نهادهای تصمیم گیر به ویژه دولت خواستند از تبعات افزایش نرخ بنزین در کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم غافل نباشند و اجازه ندهند بیش از این مردم در تنگنا قرار بگیرند.

محمدرضا عارف: دولت و مجلس پیگیر مطالبات مردم هستند

محمدرضا عارف در اجتماع بزرگ مردم تهران در ابراز بیزاری از آشوب، ناامنی و اغتشاش اشرار در میدان انقلاب تهران در گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه اغتشاشگران ضربه مهلکی از ملت خورده اند، گفت: اغتشاشگران خیلی زود پشیمان شدند و این پشیمانی ادامه پیدا می کند تا مردم راه خودشان را که همان راه انقلاب است، ادامه دهند. این نماینده مجلس با قدردانی از حضور مردم در صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: با وجود برخی از بی تدبیری ها، مردم همچنان نگاهشان به انقلاب، همان نگاه سال 57 است و انقلاب را از آن خود می دانند.او در مورد واریزنشدن یارانه برخی افراد که خود را نیازمند گرفتن یارانه می دانند نیز اضافه کرد: به نظر می رسد که طرح، بدون هماهنگی و بررسی ها انجام شده که به این دلیل مشکلاتی در پی داشته است.رئیس فراکسیون امید، از اصلاح مشکلات موجود در فرایند واریز یارانه افراد نیازمند خبر داد و گفت: دولت هم مطرح کرده که سهم و حق همه نیازمندان به یارانه محفوظ بماند؛ ممکن است با تاخیر دریافت کنند، ولی حتما حقشان را می گیرند. عارف گفت: ما هم در مجلس، مطالبات را پیگیری می کنیم تا تعهد دولت به مردم به درستی عملیاتی شود.