آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۱
ورزش
۴

شجاع خلیل زاده از بازی با ذوب آهن می گوید

چاره ای جز برد نداریم

شجاع خلیل زاده، مدافع پرسپولیس در سال های گذشته جزو بهترین بازیکنان ایران بوده است. عملکرد او در خط دفاعی این تیم عالی بوده. شجاع حالا در آستانه کسب عنوان زننده زیباترین گل فصل لیگ قهرمانان آسیا هم قرار دارد. او سال قبل یک قیچی برگردان زیبا به الاهلی عربستان زد. این گل او بین گزینه های نهایی بهترین گل قاره قرار گرفت و حالا هم در نظرسنجی پیش است. خلیل زاده در این باره به جام جم توضیحاتی می دهد.

شجاع تبریک. بهترین گل آسیا را زدی.

هنوز بهترین گل آسیا نشده است.

واقعا؟

بله، نظرسنجی ادامه دارد. خیلی ها فکر کردند تمام شده است ولی نه این طور نیست. نظرسنجی تا چند روز دیگر ادامه دارد و بعد از آن برنده نهایی مشخص می شود.

خب الان خیلی از هواداران فکر می کنند نظرسنجی تمام شده و رای نمی دهند.

نه، این طور نیست. هواداران در جریان باشند که نظرسنجی ادامه دارد. از آنها می خواهم در نظرسنجی شرکت کنند و به گل من رای بدهند؛ چون اختلافم با نفر دوم طوری است که شاید بتواند به من برسد.

ولی انصافا گل زیبایی زدی. از یک مدافع بعید بود.

باورتان می شود من زیاد در تمرینات مشابه آن گل را می زنم. هر زمانی که پیش بیاید قیچی برگردان می زنم. در بازی الاهلی و در آن لحظه هم توپ طوری آمد که گفتم باید این را هم قیچی برگردان بزنم. خدا را شکر روی پایم نشست و توانستم یکی از زیباترین گل های فصل لیگ قهرمانان آسیا را به ثمر برسانم. این را هم باید بگویم که کل بچه ها در به ثمر رساندن گلم نقش داشتند. این طور نبوده که خودم تنها آن را زده باشم. اگر بچه های دیگر نبودند من می توانستم گل بزنم؟

علیرضا بیرانوند هم نتوانست بهترین بازیکن سال آسیا شود.

ابتدا باید بگویم بیرانوند برای ما بهترین بازیکن آسیاست. این خیلی مهم است که در دل مردم بهترین باشید، وگرنه جایزه و این طور چیزها همیشه هست و خیلی وقت ها هم به بازیکنانی که مستحقش هستند نمی رسد. من مطمئنم از نظر همه مردم ایران علیرضا بهترین بازیکن آسیا بود. او قلب ایرانی ها را فتح کرد. دیدید که در رده باشگاهی و ملی چقدر بازی های خوبی برای ایران انجام داد.

یعنی فکر می کنی در مراسم حق خوری شد؟

بله، علیرضا به نظر شما نباید فصل قبل بهترین بازیکن می شد؟ او در جام جهانی و پرسپولیس عالی بازی کرد. گرفتن پنالتی کریس رونالدو اتفاق کوچکی نیست. به نظر من حق بیرانوند خورده شد. البته شک نکنید این آخرین باری نبود که علیرضا به مراسم رفت. او توانایی زیادی دارد و می تواند در آینده این عنوان را مال خودش کند.

و اما بازی ذوب آهن. تیم منصوریان حالا کمی بهتر از قبل شده. چه نظری درباره این مسابقه دارید؟

این بازی مهم است. به زمین می رویم تا ان شاءا... بتوانیم شکست مقابل نفت مسجد سلیمان را جبران کنیم. لغو بازی نساجی هم خوب نبود. دوست داشتم در آن مسابقه بازی می کردیم ولی مسوولان تصمیم گرفتند لغو شود. ذوب آهن در دو هفته قبلی لیگ چهار امتیاز گرفته و شرایطش بهتر شده ولی ما چاره ای جز بردن نداریم.