آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۱
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

خبر

«بچه مهندس 3» به کارخانه ای حوالی شادآباد رسید

تصویربرداری سریال «بچه مهندس 3» به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید سعدی این روزها در کارخانه ای حوالی شادآباد پیگیری می شود.

به گزارش فارس، تصویربرداری سریال بچه مهندس3 روزهای پایانی خود را در کارخانه ای حوالی شادآباد سپری می کند و تا به حال 75درصد تصویربرداری آن انجام شده است.  این سریال به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید سعدی در فصل های پیشین از شبکه دوی سیما پخش شد.

تصویربرداری سریال بچه مهندس3 در 35 قسمت در حال انجام است. علی غفاری کارگردانی و سعید سعدی تهیه کنندگی این سریال را به عهده دارند. دو فصل قبل این سریال سال گذشته از شبکه دوی سیما پخش شد. فصل اول در رمضان 97 و فصل دو نیز در دی ماه 97 روی آنتن رفت.

پرویز پورحسینی، بهاره رهنما، اندیشه فولادوند، بهناز جعفری، افشین نخعی، سلمان فرخنده، سیاوش چراغی پور، فرزین محدث، سوگل طهماسبی، عباس جمشیءدی فر و حمید شریف زاده از بازیگرانی هستند که هم در فصل یک و هم در فصل دو حضور داشتند که در کنار آنها بازیگران دیگری هم به این کار پیوستند. پیش از این سیما تیرانداز، علی اوسیوند، نسرین نکیسا، مهران نائل، صحرا اسدا...ی، فرج الله گل سفیدی و سیامک اشعریون هم به این سریال اضافه شده بودند و مانی رحمانی نقش نوجوانی جواد و یوا تدین نقش کودکی جواد را بازی می کردند. همچنین فرهاد قائمیان، ثریا قاسمی، کامران تفتی و اتابک نادری و روزبه حصاری از بازیگران جدید این فصل هستند.

فصل جدید «نفوذ» به دهه فجر نمی رسد

تهیه کننده سریال «نفوذ» گفت: تصویربرداری «نفوذ» به 80درصد رسیده و به احتمال فراوان پخش سریال سال آینده آغاز خواهد شد.

محسن علی اکبری، تهیه کننده سریال نفوذ به کارگردانی جواد شمقدری در گفت وگو با فارس، درباره زمان پخش این سریال گفت: تا پایان تصویربرداری سریال زمان کمی باقی مانده، اما از آنجا که مرحله پس تولیدمان حدود شش ماه زمان می خواهد، به پخش در دهه فجر امسال نمی رسیم. وی در ادامه با اشاره به پیشروی در تولید این سریال نیز بیان کرد: به تازگی تصویربرداری در قزوین به پایان رسیده و در حال حاضر گروه تولید به تهران آمده اند و از دو روز آینده در شهرک سینمایی غزالی سکانس های مربوط به دیوار سفارت آمریکا را مقابل دوربین خواهیم برد. این تهیه کننده درباره این که ساخت مکان های  فیلمبرداری این سریال تمام شده است، گفت: ساخت دیوار سفارت آمریکا در شهرک غزالی و سایت کبکان در شمال کشور به پایان رسیده است.

این طرح بر اساس استنادهای موجود در سیستم کشور قبل از انقلاب و به نوعی برخورد نیروهای انقلابی با فضاهایی که در اختیار جاسوسی آمریکا بعد از انقلاب بود بر اساس استنادهای تاریخی است و مشاور فیلمنامه و ناظر کیفی مهدی ارگانی است که از مطلعین این حوزه بوده و تقریبا تمامی موارد مد نظر با تایید او پیش رفته است. نفوذ با این هدف ساخته می شود که تاثیر منفی حضور بیگانگان را در داخل کشور به تصویر بکشد و در نهایت می خواهد برای نسل جوان و نوجوان این سوال را پاسخ دهد که چرا به سفارت آمریکا، لانه جاسوسی می گویند. ما در سریال می بینیم که سایت های مختلف جاسوسی در اقصی نقاط کشور، مثل سایت کبکان کارش جاسوسی است و گزارش هایش را به طور کامل تحویل سفارت آمریکا می داده و از آنجا به وی آی ای منتقل می کردند. نفوذ در پنج فصل پیش بینی شده، فصل یک از پیش از انقلاب شروع می شود و تا تسخیر لانه جاسوسی را روایت می کند. فصل های بعدی هم به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی که با حمایت آمریکا صورت گرفت، می پردازد و تولید فصل اول دو سال به طول می انجامد. تصاویر مربوط به فصل اول در تهران، فصل دوم در روستای قرق آباد، فصل سوم در خجیر، فصل چهارم در گنبد و مشهد و همچنین فصل پنجم در تهران ضبط خواهد شد. سری دوم این سریال از تسخیر لانه جاسوسی آغاز شده و تا پایان جنگ تحمیلی ادامه دارد.