آرشیو سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۱
حوادث
۱۱

متهمان تعرض به زن و دختر نوجوان پای میز محاکمه

دو مرد که متهم هستند در دو پرونده جداگانه به یک دختربچه و یک زن جوان تعرض کرده اند، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

به گزارش خبرنگار ما، در اولین پرونده که در شعبه 12 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد، زنی مدعی شد دختر 15 ساله اش از سوی شوهر صیغه ای اش مورد تجاوز قرار گرفته و باردار شده است. این زن در شکایت اولیه خود گفت: من و شوهرم چهار سال قبل با هم به صورت صیغه ای ازدواج کردیم. من سه دختر داشتم که کوچک ترین آنها 11 ساله بود. بعد از ازدواجم، دختر کوچکم خیلی مضطرب و ناراحت بود. من فکر می کردم به خاطر ازدواجم ناراحت است تا اینکه مدتی قبل متوجه شدم شوهرم به دخترم تجاوز کرده است. این زن ادامه داد: ابتدا فکر نمی کردم شوهرم این کار را کرده باشد و تصورم این بود که دخترم با کسی رابطه داشته، اما بعد فهمیدم شوهرم گناهکار است و حالا از او شکایت دارم.

دختر 15 ساله نیز مدعی شد ناپدری اش به او تجاوز کرده است. او گفت: ناپدری ام از 11 سالگی به من تعرض می کرد. او دور از چشم مادرم این کار را انجام می داد و من را با تهدید وادار به سکوت می کرد. چون علائم بارداری داشتم، مادرم من را پیش دکتر برد و دکتر گفت که مشکلاتم ناشی از بارداری است و آنجا بود که همه چیز را به مادرم گفتم.

وقتی مرد میان سال مورد بازجویی قرار گرفت، گفت: مادر این دختر همسر دوم من است. ما چهار سال بود با هم ازدواج کرده بودیم، اما موضوع از چشم همسر اولم پنهان بود. زمانی که همسر اولم فهمید چه اتفاقی افتاده، ازدواجم با همسر دومم به هم خورد و او برای اینکه از من انتقام بگیرد ادعا می کند به دخترش تعرض کرده ام.

با توجه به انکار متهم، قضات دختربچه را برای انجام آزمایشات دی ان ای به پزشکی قانونی معرفی و ادامه تحقیقات را به بعد موکول کردند.

در پرونده دیگر زنی که مدعی است شوهرخواهرش او را مورد آزار و اذیت قرار داده، در شعبه 12 حاضر شد. این زن ادعا کرد شوهرخواهرش با تهدید چاقو چندبار او را مورد تعرض قرار داده است. زن جوان در توضیح آنچه اتفاق افتاده بود، گفت: شوهرخواهرم اولین بار در خانه خودشان به من تعرض کرد. او روی من چاقو کشید. وقتی مجبور شدم به خواسته اش عمل کنم دیگر دست بردار نبود. من از ترس به هم خوردن زندگی خواهرم چیزی نمی گفتم و سکوت می کردم. او بارها این کار را تکرار کرد، اما دیگر نمی توانم این رفتارهایش را تحمل کنم و تصمیم به شکایت گرفتم. من خیلی اضطراب دارم. حالم بد است و فشاری که به خاطر این مسئله تحمل می کنم کشنده است. وقتی زن جوان برای بررسی های پزشکی به پزشکی قانونی معرفی شد، متخصصان اعلام کردند ادعای این زن درست است؛ او مورد تعرض قرار گرفته و فرد متعرض هم متهمی است که معرفی شده است. به این ترتیب متهم بازداشت شد، هرچند او ادعا کرد اتهام را قبول ندارد، اما وقتی که پزشکی قانونی تعرض توسط او را تایید کرد، این بار ادعای جدیدی را مطرح کرد و گفت زن جوان ناراضی نبود. با توجه به مدارک به دست آمده، قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند.