آرشیو سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۱
حوادث
۱۱

کلاهبرداری از فروشندگان دلار با شمش طلای قلابی

کلاهبردار حرفه ای که به فروشندگان دلار شمش طلای قلابی می داد، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ما روز 13 آبان پرونده کلاهبرداری تحت عنوان بدل اندازی از شعبه 2 دادیاری دادسرای ناحیه 7 تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد. شاکی در تحقیقات ابتدایی گفت: در خیابان شیخ صفی در حال فروش دلار بودم که فرد ناشناسی که گویا از قبل مرا زیر نظر گرفته و شناسایی کرده بود، به من نزدیک شد و گفت: چرا به جای دلار شمش طلا نمی گیری. او با چرب زبانی مرا فریب داد و ترغیب به خرید شمش طلا کرد. پس از جلب اعتماد من، با هم سوار خودرو 405 او شدیم و متهم یک عدد شمش طلای 180گرمی به من نشان داد و به جای شمش طلا از من دلار گرفت و پس از اینکه من از خودرو پیاده شدم متواری شد. شمش طلا را به طلافروشی بردم و آنجا بود که متوجه شدم این شمش فقط یک شی ء تزیینی است و هیچ ارزشی ندارد. با توجه به اطلاعاتی که شاکی در اختیار کارآگاهان قرار داد، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی متهم و محل اختفای وی آغاز شد و پس از گذشت چند روز کارآگاهان متوجه شدند متهم در خیابان سهروردی در حال فروش خودرو 405 خود است. بلافاصله اکیپی از کارآگاهان به خیابان سهروردی رفتند و متهم را دستگیر کردند.

متهم که حامد نام دارد، مردی 53ساله و دارای چندین سابقه درخصوص جرائم مالی است. او در همان ابتدا به جرم خود اعتراف کرد و درخصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری گفت: چند ماه پیش تعدادی شمش تزیینی خریدم و سپس در خیابان هایی که می دانستم محل حضور فروشندگان ارز است، پرسه می زدم و پس از انتخاب سوژه مورد نظر به او نزدیک و مشغول گفت وگو می شدم و با چرب زبانی او را فریب می دادم و به خرید شمش طلا تشویقش می کردم و وقتی اعتمادش جلب می شد به او شمش طلای قلابی می دادم و درعوض، از او دلار می گرفتم. 

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با تایید این خبر گفت: ارزش ریالی کلاهبرداری صورت گرفته که تاکنون حامد به آن اعتراف کرده 240 میلیون ریال است.