آرشیو سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۱
حوادث
۱۱

حادثه ها

قتل صاحبخانه به دست مستاجر

مرد جوان که مستاجر خانه برادرزنش بود وقتی فهمید او می خواهد خانه اش را بفروشد، با چاقو سراغش رفت و وی را به قتل رساند. به گزارش رکنا، این جنایت ساعت 13 ظهر یکشنبه 26 آبان به کلانتری مهرشهر کرج اطلاع داده شد. بلافاصله تیم ویژه ای از کارآگاهان جنایی در محل جنایت که یک ساختمان نیمه کاره بود، حضور یافتند؛ در نخستین تحقیقات مشخص شد مقتول از ناحیه پهلو به شدت زخمی شده و جان باخته است. به این ترتیب، تحقیقات پلیس برای دستگیری عامل جنایت شروع شد. در تحقیقات میدانی مشخص شد عامل قتل فردی به نام مسعود 32ساله و داماد خانواده بود که برادرزنش حمید 42ساله را با چاقو به قتل رسانده و از صحنه جنایت متواری شده است. مسعود خیلی زود دستگیر شد. او در بازجویی به کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی گفت: من و همسرم در خانه برادرزنم مستاجر بودیم. روز حادثه از محل کار به خانه آمده بودم که همسرم را در حال گریه دیدم. وقتی از او علتش را پرسیدم، گفت: امروز برادرم به اینجا آمد و گفت می خواهد خانه اش را بفروشد و ما باید خانه را تخلیه کنیم. همان موقع به برادرزنم زنگ زدم و بعد به محل کارش رفتم. او در کار ساختمان سازی بود و وضع مالی خوبی داشت اما به دلیل اینکه از همان 13 سال پیش که دامادشان شدم با من خوب نبود، می خواست این کار را بکند. قبل از رفتن چاقوی آشپزخانه را برداشتم و پشت کمرم پنهان کردم و وقتی آنجا رسیدم، با هم درگیر شدیم. او با یک چوب دستی به من حمله کرد. من هم چاقو را درآوردم و ضربه ای به پهلوی او زدم. همه کارگران ساختمان شاهد درگیری ما بودند.

دستگیری قاتلان جوان سراتوسوار

فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری عاملان انفجار خودروی سراتو و قتل یک جوان اهل گرگان خبر داد. سردار روح الامین قاسمی گفت: ماجرا چنین بود که تیرماه سال جاری یک خودروی سراتو در یکی از خیابان های شهرستان گرگان منفجر و یک جوان به نام سعید روحی نژاد در این حادثه فوت شد.

قاسمی با بیان اینکه تحقیقات ماموران پلیس آگاهی استان برای بررسی موضوع آغاز شد، گفت: با توجه به شدت حادثه و تخریب خودرو، امکان شناسایی عامل انفجار غیرممکن بود. وی تصریح کرد: پس از انجام یک سری تحقیقات تخصصی و تلاش های بی وقفه، ماموران موفق شدند به سرنخ هایی از عاملان انفجار خودرو دست یابند. قاسمی خاطرنشان کرد: با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس آگاهی، سرانجام مخفیگاه متهم و همدستش شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی هدفمند و غافلگیرانه هر دو نفر دستگیر شدند. قاسمی افزود: متهمان در تحقیقات اولیه پلیس به انفجار خودرو و قتل اقرار و انگیزه خود را مشکلات شخصی و طمع مالی اعلام کردند. فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به معرفی عاملان قتل به مراجع قضائی، گفت: جزئیات بیشتر درباره این حادثه متعاقبا اعلام خواهد شد.

کارگاه کابینت سازی  در آتش سوخت

آتش سوزی کارگاه کابینت سازی در غرب تهران، خسارت مالی بر جای گذاشت. ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران پس از دریافت خبر آتش سوزی کارگاه کابینت سازی در بلوار تعاون، خیابان مرادی، آتش نشانان  را به محل حادثه اعزام کرد. اکبر اخلاقی، افسر آماده منطقه یک عملیات که در محل حادثه حضور داشت، در این باره گفت: در محل حادثه کارگاهی به وسعت صد مترمربع با کاربری انبار و کارگاه کابینت سازی دچار آتش سوزی شده و کاملا شعله ور بود به طوری که شعله های آتش در حال سرایت به کارگاه های هم جوار بود.

وی افزود: آتش نشانان پس از تقسیم شدن به سه تیم مشغول عملیات شدند و هم زمان با بازکردن در سوله های مجاور به خنک کردن آنها و جلوگیری از رسیدن شعله به آنها پرداختند.

اخلاقی تصریح کرد: گروهی دیگر از آتش نشانان با جست وجوی داخل کارگاه کارگران، از نبود شخص محبوس در آن مطمئن و پس از جست وجو در سوله های مجاور مشغول عملیات شدند.

وی افزود: با توجه به وجود الوارهای چوب که در کارگاه، انبار شده بود و قسمتی از آن در معرض رسیدن شعله قرار داشت، آتش نشانان بی درنگ به سردکردن آنها و خارج کردن آن از سوله اقدام کردند و پس از مهار و کنترل شعله های آتش و جلوگیری از پیشروی آن، با جابه جایی اجناس نیمه سوخته مشغول لکه گیری در محل حادثه شدند.

افسر آماده منطقه یک عملیات خاطرنشان کرد: تلاش به موقع نیروهای عملیات برای سرایت نکردن آتش به سوله های مجاور که مملو از چوب و تینر بود، از بروز خسارات سنگین تر جلوگیری کرد.