آرشیو سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۱
حوادث
۱۱

رخداد

صراف قلابی  شهروندان را  فریب می داد

فردی که با معرفی خود به عنوان صراف، با جلب اعتماد افراد در فضای مجازی از اطلاعات بانکی آنها سوءاستفاده و اقدام به جرائمی مانند پول شویی می کرد، دستگیر شد. سرهنگ مهدی فضلی علیشاه، فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ، با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای شهرستان ساوجبلاغ و اعلام شکایت مبنی بر اینکه مبلغ 120 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب وی برداشت شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت. وی افزود: در بررسی پرینت حساب مال باخته محرز شد مبلغ مورد نظر از حساب وی کسر و به حساب های مختلف واریز شده است که با هماهنگی مقام قضائی همه حساب ها مسدود شد. این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در استان تهران شده و با دریافت نیابت قضائی به محل سکونت وی اعزام و در یک اقدام غافلگیرانه نامبرده را دستگیر  و به پلیس فتای شهرستان ساوجبلاغ منتقل کردند. سرهنگ فضلی علیشاه درباره شیوه و شگرد متهم گفت: متهم با ایجاد یک گروه تلگرامی و درج آگهی های تبلیغاتی با عناوین دعوت به کار، افرادی با وی تماس می گرفتند و او خود را مالک صرافی معرفی کرده و از آنها می خواست اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده و رمز اینترنتی خود را در اختیار وی قرار دهند تا در ازای این کار، ماهانه مبلغ شش تا هشت میلیون تومان به حساب دارنده کارت واریز کند. وی افزود: متهم در ادامه مبادرت به گردش مالی گسترده از حساب های جدید کرده و ضمن اینکه موجودی حساب ها را تخلیه می کرد، از طریق پول شویی نیز به کلاهبرداری از طعمه های خود می پرداخت. فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینکه متهم تاکنون از 11 نفر کلاهبرداری کرده است، گفت: تلاش برای شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری

فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری کلاهبردار 15 میلیاردریالی در شهرستان بروجرد خبر داد. سردار حاجی محمد مهدیان نسب اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری به وسیله یک نفر به بهانه سرمایه گذاری و تحویل خودروهای خارجی، با توجه به حساسیت موضوع تحقیقات آغاز شد. وی تصریح کرد: ماموران پس از انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات محسوس و نامحسوس مخفیگاه متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی لرستان خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی فنی و تخصصی به جرم خود اعتراف و اظهار کرد مبلغ 15 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری و وجوه دریافتی را به نفع خود تصاحب کرده است.

دستگیری اعضای باند سارقان مسلح

فرمانده انتظامی زاهدان گفت: با تلاش ماموران انتظامی اعضای باند پنج نفره سرقت های مسلحانه در شهر زاهدان دستگیر شدند. سرهنگ حمیدرضا اکبری در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه منزل در یکی از مناطق شهر زاهدان موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت. فرمانده انتظامی زاهدان افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد سارقان با یک دستگاه پراید 132 سفیدرنگ و تهدید شهروندان با یک قبضه سلاح ساچمه زن وینچستر این سرقت ها را مرتکب شده اند. وی تصریح کرد: ماموران با اشراف اطلاعاتی و انجام یک سری اقدامات تخصصی اعضای این باند سرقت را در محلات مختلف شهر زاهدان شناسایی کردند. سرهنگ اکبری گفت: با شناسایی مخفیگاه سارقان، صبح روز یکشنبه متهمان با هماهنگی قضائی در چند عملیات ضربتی و غافلگیرانه در محله های زاهدان دستگیر شدند. 

آتش سوزی تعمیرگاه خودرو در خیابان سراج

شرق: آتش سوزی تعمیرگاه خودرو در خیابان سراج با تلاش آتش نشانان مهار و کاملا خاموش شد.  در پی اطلاع رسانی این آتش سوزی به سامانه 125 از سوی شهروندان، نیروهای عملیاتی خود را به خیابان سراج، پایین تر از سی متری اول رساندند. حمیدرضا خلج آبادی، رئیس ایستگاه 17 دراین باره گفت: در یک تعمیرگاه خودرو به مساحت 30 مترمربع، کارگر تعمیرگاه در حال تعمیر یک دستگاه خودروی سواری سمند بود که ناگهان خودروی سمند آتش گرفته و آتش سوزی به تعمیرگاه سرایت کرده بود. وی با بیان اینکه دو نفر از کارگران از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی شده بودند، افزود: آتش نشانان پس از قطع جریان برق تعمیرگاه، با استفاده از تجهیزات خاموش کننده و لوله های آبرسان موفق شدند در کمترین زمان ممکن شعله های آتش را مهار، کاملا خاموش و از افزایش خسارت مالی بیشتر جلوگیری کنند. خلج آبادی خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از تحویل مصدوم به عوامل اورژانس مواد قابل اشتعال را برای جلوگیری از حوادث احتمالی از تعمیرگاه خارج کردند و پس از ایمن سازی و تحویل محل حادثه به مالک تعمیرگاه، ماموریت خود را پایان دادند.