آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۱
فرهنگ: سینما
۱۱

راش

معرفی نامزدهای جوایز انیمیشن «آنی» 2020

انجمن بین المللی انیمیشن فهرست نامزدهای جوایز سالانه «آنی» را با پیشتازی دو اثر پویانمایی «منجمد 2» و «لینک گمشده» اعلام کرد.

آن طور که ایسنا گزارش داده، در میان نامزدهای جوایز آنی 2020، انیمیشن منجمد 2 محصول دیزنی و لینک گمشده محصول استودیو لایکا به ترتیب با حضور در هشت شاخه، بیشترین تعداد نامزدی را به خود اختصاص دادند و انیمیشن «کلاوس» در اولین حضور شرکت نتفلیکس در این رویداد نیز توانست در هفت شاخه نامزد کسب جایزه شود.

اثر پویانمایی معروف داستان اسباب بازی 4 محصول استودیو پیکسار دیزنی و «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان» محصول دریم ورکس نیز به همراه انیمیشن فرانسوی من بدنم را از دست دادم در شش شاخه شانس کسب جایزه دارند.

جنیفر لی (منجمد 2)، جرمی کلاپین و کریس باک (من بدنم را از دست دادم)، سرجیو پابلوز (کلاوس)، لینک گمشده (کریس باتلر)، موکوتو شینکای (زنده ماندن با تو) نیز به عنوان نامزدهای بهترین فیلم بلند پویانمایی معرفی شده اند.

در بخش بهترین شخصیت آثار پویانمایی بلند نیز شخصیت های منجمد 2، چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، کلاوس و لینک گمشده»نامزد کسب جایزه شده اند و در بخش بهترین موسیقی متن نیز دور، منجمد2، من بدنم را از دست دادم:دنیای پنهان، جاسوس های پنهان و داستان اسباب بازی 4 برای کسب جایزه رقابت می کنند.

در مجموع نامزدهای امسال جوایز انی در 32 شاخه شامل آثار پویانمایی بلند، کوتاه، تلویزیونی، واقعیت مجازی و... معرفی شدند. مراسم اعطای جوایز آنی 2020 روز 25 ژانویه در لس آنجلس برگزار می شود.

اختصاص وام به دفاتر فنی صدابرداران و عکاسان سینما

معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی از اختصاص وام تا سقف 300 میلیون تومان به سه صنف سینما خبر داد.

محمود اربابی (معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی) در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون پرداخت وام به سه صنف سینمایی گفت: سازمان سینمایی از اولین سازمان هایی است که مجموعه مکاتبات و دستورالعمل های خود را روی سایت با هدف اطلاع رسانی به مردم بارگذاری کرده است. البته این بارگذاری و اطلاع رسانی از یک دستورالعمل پیروی می کند.

او ادامه داد: تمامی دستورالعمل های سینمایی و درخواست های متقاضیان پروانه ساخت، پروانه نمایش، مشارکت در فیلم ها و دیگر درخواست های مربوط به سازمان ها و موسسات تابعه روی سایت منتشر می شود و یکی از مطالبی که در سایت منتشر شده، بحث برخورداری صنوف سینمایی از امکانات و تسهیلات حمایتی است.