آرشیو چهار‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۶
ورزش
۱۴

خبر

صالحی امیری: وظیفه ما تامین نیازها و کمبودهای ورزشکاران است

رئیس، نایب رئیس و سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک با حضور در فدراسیون های کوه نوردی، انجمن های ورزشی و سه گانه، ضمن دیدار با دست اندرکاران این فدراسیون، با برخی از چهره های شاخص و قهرمانان این رشته ها گفت و گو کردند.به گزارش کمیته ملی المپیک، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، طاهره طاهریان، نایب رئیس و کیکاووس سعیدی، سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، طبق هماهنگی هایی که از پیش انجام شده بود، ابتدا در فدراسیون کوه نوردی حضور یافتند. در این دیدار که برخی از عوامل اجرائی و مسئولان فدراسیون نیز حضور داشتند، رضا زارعی، رئیس فدراسیون، ضمن خیرمقدم به مسئولان کمیته ملی المپیک گفت: حضور مسئولان کمیته ملی المپیک را در فدراسیون کوه نوردی به فال نیک گرفته و امیدوارم با عنایت هرچه بیشتر دکتر صالحی امیری و همچنین وزیر ورزش و جوانان بتوانیم زمینه های موفقیت هر چه بیشتر قهرمانان این رشته را فراهم کنیم.صالحی امیری بعد از شنیدن صحبت های قهرمانان در این دیدار گفت: وظیفه مجموعه مدیریتی ورزش و فدراسیون، تامین نیازها و کمبودهای شماست و مطمئن باشید در اولین فرصت ضمن در نظر گیری موانع و مشکلات موجود، برای رفع برخی از درخواست هایتان اقدام عاجل صورت خواهد گرفت. با توجه به مشکلاتی که ورزشکاران پرافتخار کوه نوردی مطرح کردند، در اولین فرصت با استانداران استان های شما عزیزان تماس خواهم گرفت تا زمینه تامین حداقل امکانات مورد نیازتان در سالن های تمرینی را با کمک ادارات کل استان ها فراهم کنیم.او ادامه داد: درباره برپایی اردوهای برون مرزی و همچنین اعزام به کلاس های آموزشی پیشرفته مدیریت و مربیگری ورزشی نیز با هماهنگی فدراسیون برنامه ریزی خواهیم کرد.رئیس کمیته ملی المپیک از زارعی، رئیس فدراسیون کوه نوردی، خواست برآوردی دقیق از درخواست ها و هزینه هایی که ملی پوشان برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه المپیک نیاز دارند، تهیه کند تا در جلسه بعدی هیئت اجرائی کمیته ملی المپیک مطرح شود.

 عراق صفر - بحرین صفر: ابتکارعمل دست ویلموتس افتاد

با انجام بازی های پنجم در گروه سوم رقابت های انتخابی منطقه آسیا، وضعیت ایران برای صعود به رقابت های جام جهانی 2020 کمی بهبود پیدا کرد؛ درواقع رقابت های این گروه در شرایطی روز و شب گذشته برگزار شد که ایران استراحت داشت و چهار تیم دیگر به مصاف هم رفتند. در اولین بازی، هنگ کنگ با دو گل از سد تیم کامبوج گذشت تا بعد از 5 بازی، 5 امتیازی شود و پشت سر ایران 6 امتیازی در رده چهارم بایستد. در حساس ترین بازی هفته اما عراق که به دلیل اعتراضات این کشور در اردن از بحرین میزبانی می کرد، نتوانست برنده از زمین خارج شود تا تقریبا شرایط برای ایران بهتر شود. با تساوی صفر - صفری که روز گذشته بین این دو تیم حاصل شد، عراق و بحرین همچنان با 11 و 9 امتیاز در رده اول و دوم جدول رده بندی ایستاده اند، ولی با یک بازی بیشتر نسبت به ایران. از آنجا که شاگردان ویلموتس در دور برگشت این بازی ها باید از هر دو تیم عراق و بحرین در ایران پذیرایی کنند، آن وقت با شکست دادن دو رقیب و البته کسب برد برابر هنگ کنگ و کامبوج می توانند به راحتی به عنوان صدرنشین گروه صعود کنند. شرایط حالا به گونه ای رقم خورده که کار از اماواگر خارج شده؛ ایران و ویلموتس که تا به اینجای رقابت ها، نتایج قابل قبولی نگرفته اند، محکوم به پیروزی در هر چهار بازی باقی مانده شان در مسیر انتخابی جام جهانی هستند. این تیم حالا اگر هر چهار بازی را ببرد، فارغ از عملکرد بقیه تیم ها، می تواند صدرنشین شود و با خیال راحت به فکر مرحله دوم انتخابی باشد. البته به شرط آنکه فدراسیون بی نظم فوتبال ایران، برنامه ای مدون برای دور برگشت این رقابت ها بچیند. ایران پنجمین بازی اش در این گروه را روز هفتم فروردین 1399 برابر هنگ کنگ در ورزشگاه آزادی برگزار می کند.

لغو 4 مسابقه لیگ برتر فوتبال

چهار مسابقه از هفته یازدهم لیگ برتر فصل 98-99 به زمان دیگری موکول شد. سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد به دلیل نبود شرایط لازم برای برگزاری چهار مسابقه از هفته یازدهم لیگ برتر، مسابقات زیر لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

گل گهر سیرجان - ماشین سازی تبریز 

پارس جنوبی جم - پیکان تهران

تراکتورسازی تبریز- شهر خودرو مشهد

صنعت نفت آبادان- سپاهان اصفهان

زمان برگزاری این مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد.

سایر مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر طبق برنامه اعلام شده به شرح ذیل برگزار می شود:

جمعه - 1 آذر

پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان

یکشنبه - 3 آذر

سایپا - شهرداری بوشهر

ذوب آهن - فولاد خوزستان

دوشنبه - 4 آذر

نساجی مازندران - استقلال