آرشیو چهار‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۶
حوادث
۱۱

متهم به قتل ادعا کرد: همسرم خودزنی کرد، من قاتل نیستم

شرق: مردی که متهم است همسرش را در پی مشاجره به قتل رسانده است، وقتی برای پاسخ به اتهامی که به او وارد شده بود در دادگاه حاضر شد، ادعا کرد همسرش خودزنی کرده است.

به گزارش خبرنگار ما، ماموران پلیس دو سال قبل باخبر شدند زنی جوان در خانه اش کشته شده است. شوهر این زن که مظنون اصلی پرونده بود، بازداشت شد و جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت.

بررسی های انجام شده نشان داد این زن با ضربه چاقویی که بر قلبش وارد شده، جانش را از دست داده است. از طرفی ماموران متوجه شدند زن جوان که منیژه نام داشت، از مدتی قبل با شوهرش مجید درگیری داشت و به دنیا آمدن فرزندشان هم نتوانست زندگی آنها را به آرامش برساند.

وقتی از مادر منیژه بازجویی شد، گفت: دخترم سه سال قبل با مجید ازدواج کرد. مجید پسرعمه منیژه بود و ما فکر می کردیم ازدواج فامیلی می تواند خوشبختی فرزندمان را تضمین کند. زمانی که آنها با هم ازدواج کردند ما نمی دانستیم مجید معتاد است اما مدتی بعد منیژه به ما گفت شوهرش اعتیاد دارد. 

او زمانی متوجه اعتیاد شوهرش شد که باردار بود. سر این موضوع درگیری هایی بین دو خانواده به وجود آمد. مجید قول داد اعتیادش را ترک کند. وقتی دخترشان به دنیا آمد ما فکر می کردیم زندگی شان به آرامش می رسد اما اشتباه می کردیم تنش بین آنها بیشتر شد تا اینکه روز حادثه به ما خبر دادند فرزندمان کشته شده است.

مجید بعد از بازداشت به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: همسرم مدام با من درگیر می شد و مرا متهم می کرد مواد مصرف می کنم. من مدتی تفننی مواد مصرف می کردم اما بعد از مدتی کنار گذاشتم با این حال، منیژه به من مشکوک بود و می گفت با دوستانت مواد مصرف می کنی. به دنیا آمدن فرزندمان هم باعث نشد منیژه به من اعتماد کند. هر بار که با دوستانم بیرون می رفتم او مرا متهم می کرد و می گفت تو مواد مصرف کرده ای.

متهم درباره اینکه چرا همسرش به او شک داشت، گفت: یک بار منیژه در جیب شلوار من مواد پیدا کرد. من مقداری تریاک داشتم که متعلق به دوستم بود وقتی همسرم آن را پیدا کرد، عصبانی شد و مرا به اعتیاد متهم کرد و موضوع را با خانواده اش در میان گذاشت. از آنجایی که ما دخترعمه و پسردایی بودیم، دعوای خانوادگی شد.

 من به همه قول دادم دیگر با دوستانم که اعتیاد دارند، ارتباطی نداشته باشم. فکر می کردم موضوع حل شده است چراکه دخترم به دنیا آمده بود و ما زندگی خوبی داشتیم تا اینکه درگیری پیش آمد. او با چاقو به من حمله کرد من هم چاقو را از او گرفتم و به خودش زدم. در واقع برای دفاع از خودم این کار را کردم.

پرونده با توجه به مدارک موجود و کیفرخواست صادره برای رسیدگی به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

متهم پای میز محاکمه رفت. در ابتدای جلسه کیفرخواست علیه او خوانده شد. سپس پدر و مادر مقتول به عنوان دو نفر از اولیای دم درخواست قصاص کردند و گفتند حاضر هستند سهم دیه نوه شان را هم بپردازند. مادر مقتول گفت: دختر من بسیار جوان بود. او برای اینکه زندگی خوبی داشته باشد و شوهرش را از اعتیاد نجات دهد، خیلی تلاش کرد ولی شوهرش حاضر نبود مواد را رها کند و همین باعث شد تا او کشته شود. داماد من مرد خشنی بود خیلی دخترم را اذیت می کرد. با اینکه دخترم با او مهربان برخورد می کرد اما دامادم دست بزن داشت و همسرش را به شدت کتک می زد. دخترم زندگی خوبی نداشت در نهایت هم کشته شد و حالا هم ما درخواست قصاص داریم.

 نوه مان حالا چهارساله است و ما می دانیم آینده مبهمی دارد با توجه به اینکه پدرش مادرش را کشته است، این بچه در بزرگ سالی با مشکلات فراوانی روبه رو خواهد شد اما این کاری است که پدرش با او کرده است و ما حالا انتقام خون فرزندمان را می خواهیم.

وقتی نوبت به متهم رسید، او اعترافاتش در بازجویی ها را پس گرفت و گفت: من در این سال ها که با منیژه زندگی کردم، زندگی عاشقانه و خوبی داشتم. من او را خیلی دوست داشتم و ازدواج ما درست است که فامیلی بود اما ازدواج عاشقانه ای بود. من زنم را دوست داشتم و سعی می کردم شک و تردیدهایی که به من دارد را برطرف کنم اما او روز به روز بیشتر با من بدرفتاری می کرد. درگیری ما به دلیل این بود که فکر می کرد من نسبت به خانواده ام مسئولیت پذیر نیستم تا اینکه روز حادثه بر سر اینکه فکر می کرد همچنان مواد مصرف می کنم، به من حمله کرد. او چاقو دستش بود و می خواست من را بزند. من سعی کردم چاقو را از دستش بگیرم و در کشمکشی که بین ما بود، چاقو یک دفعه وارد بدن خودش شد و او خودزنی کرد. به من گفته بود خودش را می کشد و در نهایت هم این کار را کرد. من سعی کردم کمک کنم تا زنده بماند اما فایده ای نداشت.

متهم گفت: من همسرم را دوست داشتم و هرگز اقدام به قتل او نکردم.

قضات با پایان جلسه دادگاه برای صدور رای وارد شور شدند.