آرشیو چهار‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۶
حوادث
۱۱

حادثه

دستگیری کلاهبردار  میلیاردی توسط  اینترپل

رئیس پلیس بین الملل ناجا از دستگیری و انتقال کلاهبردار 400 میلیاردی به کشور خبر داد. سردار هادی شیرزاد دراین باره اظهار کرد: در پی اعلام مقامات قضائی کشور مبنی بر اینکه فردی متهم به کلاهبرداری از تعدادی از هم وطنان به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است، پلیس بین الملل ناجا، پس از هماهنگی های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی متهم را دستگیر کرد و به کشور بازگرداند.  وی گفت: متهم با سوءاستفاده از اعتماد مال باختگان به کلاهبرداری به مبلغ 400 میلیارد ریال اقدام کرده و به خارج از کشور متواری شده بود.  رئیس پلیس بین الملل ناجا تصریح کرد: با بررسی های به عمل آمده و با استفاده از ظرفیت سازمان اینترپل، متهم بلافاصله در یکی از کشورهای منطقه ردیابی، شناسایی و حکم جلب بین المللی یا همان اعلان قرمز علیه وی صادر و موضوع تحت تعقیب بودن آن به اینترپل کشور محل اختفا نیز ارسال شد. سردار شیرزاد اظهار کرد: با هدایت عملیاتی پلیسی و بر اساس اعلان قرمز صادره و همچنین رایزنی های پلیسی، متهم دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

مرگ عامل جنایت خانوادگی در درگیری با پلیس

مردی جوان که در اقدامی جنون آمیز پنج نفر از اعضای خانواده اش را در منطقه جالق سراوان به قتل رسانده بود، در درگیری با پلیس کشته شد. محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان گفت: ساعت 22:30 شب دوم آبان ماه تیراندازی منجر به قتل ساکنان یک خانواده در منطقه «خوشاب»، از توابع بخش «جالق» شهرستان سراوان به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد. وی افزود: دقایقی پس از اعلام موضوع تیمی از ماموران بخش انتظامی جالق در محل جنایت حاضر شدند و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد سه عضو یک خانواده (نامادری 21 ساله، دو خواهر 5 و 14 ساله) و دو دختر همسایه (12و  15 ساله) توسط پسر 28 ساله این خانواده با سلاح کلاش به طرزی هولناک به رگبار بسته شده اند و این فرد شرور و سابقه دار قبل از رسیدن عوامل انتظامی از محل جنایت گریخته است. قنبری تصریح کرد: در ادامه تحقیقات در بررسی های کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی مشخص شد که قاتل به علت مشکلات خانوادگی دست به این جنایت زده است. این مقام انتظامی در استان سیستان وبلوچستان عنوان کرد: تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه اطلاعاتی درباره زندگی مخفیانه او در شهر زاهدان به دست آمد. وی عنوان کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی پس از چندین شبانه روز تحقیقات گسترده میدانی مخفیگاه متهم را در مجتمع مسکونی سیمان منطقه مهرشهر زاهدان شناسایی کردند و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند. قنبری گفت: تیم های عملیات ویژه پلیس پس از هماهنگی های لازم قضائی مخفیگاه متهم را در محاصره خود درآوردند که قاتل مسلح و دو همدستش که خود را در حلقه محاصره پلیس گرفتار دیده بودند، برای فرار از محل بدون توجه به اخطار پلیس با سلاح کلاش اقدام به تیراندازی به سمت عوامل انتظامی کردند. وی عنوان کرد: در این درگیری که ساعتی به طول انجامید، این قاتل شرور به هلاکت رسید و دو همدستش خود را به ناچار تسلیم پلیس کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنان یک قبضه سلاح کلاش، دو قبضه کلت کمری به همراه مقادیری مهمات مربوطه کشف شد.

گازگرفتگی دانش آموزان مدرسه ای در جنوب تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مسمومیت تعدادی از دانش آموزان یک مدرسه در پی استنشاق گاز سمی منواکسیدکربن خبر داد. سیدجلال ملکی درباره جزئیات این حادثه گفت: وقوع حادثه گازگرفتگی در یک مدرسه در ساعت 10:58 صبح دیروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان یک ایستگاه را به محل حادثه واقع در خیابان کامران، خیابان بنی طبا اعزام کرد. وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که گازگرفتگی در یک کلاس درس در طبقه دوم یک مدرسه دوطبقه رخ داده و 15 نفر از دانش آموزان کلاس را تحت تاثیر قرار داده است که تا پیش از حضور عوامل آتش نشانی، شش نفر از دانش آموزان کلاس از سوی مسئولان مدرسه به مراکز درمانی منتقل شدند و 9 دانش آموز دیگر نیز از سوی آتش نشانان به فضای باز آورده شدند. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره علت وقوع این حادثه گفت: بررسی کارشناسان آتش نشانی نشان داد که در طبقه همکف این ساختمان و درست در زیر این کلاس، موتورخانه ای به مساحت حدود 20 مترمربع قرار داشت و نشت گاز از دودکش این موتورخانه علت وقوع این حادثه بوده است. ملکی اضافه کرد: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل در ساعت 11:11 دیروز به عملیات خود خاتمه دادند.