آرشیو چهار‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۶
حوادث
۱۱

رخداد

قاتل فراری به دام افتاد

فردی که با شلیک اسلحه شهروندی را در کنارتخته کازرون به قتل رسانده و متواری شده بود، در دلوار شناسایی و دستگیر شد. سرهنگ کارآگاه حسین خواجه با اعلام این خبر گفت: در روز سه شنبه 21 آبان در شهر کنارتخته کازرون فردی 45ساله با شلیک اسلحه شخصی را به قتل رساند و متواری شد. وی افزود: این متهم شبانه وارد دلوار شده بود تا به صورت مخفیانه و غیرقانونی از کشور خارج شود که بلافاصله به وسیله پلیس شناسایی و دستگیر شد. به گفته فرمانده انتظامی تنگستان، متهم دستگیرشده ضمن اعتراف به جرمش علت آن را اختلاف شخصی با مقتول بیان کرد. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پس از دستگیری متهم و هماهنگی با خانواده وی اسلحه به کاررفته در حادثه به مقام قضائی تحویل داده شد.

کلاهبرداری از  بازنشستگان

فردی که با دسترسی به کارت رفاهی سه بازنشسته مبلغ 200 میلیون ریال از حساب آنها برداشت کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: در پی شکایت سه مال باخته مبنی بر خرید از کارت رفاهی این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و پس از تحقیقات پلیس، فرد کلاهبردار که زنی 60 ساله بود، شناسایی شد و او را حین ارتکاب جرم در یک طلافروشی دستگیر کردند.سرهنگ محمدرضا فداء با اشاره به اینکه این کلاهبردار با جعل شناسنامه اقدام به دریافت کارت رفاهی بازنشستگان می کرده است، گفت: بسیاری از اسناد و مدارک در این باره نیز از منزل وی کشف و متهم به مراجع قضائی تحویل داده شد.

اخاذی با هک صفحات اینستاگرام

هکر حرفه ای و سابقه دار که با هک صفحات شخصی شهروندان در اینستاگرام پنج میلیارد ریال به جیب زده بود، دستگیر شد. سرهنگ حسن محمدنژاد، رئیس پلیس فتای استان مازندران، در تشریح این خبر گفت: سه شهروند به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند صفحات اینستاگرام آنها هک شد و فردی برای فالوئرهای آنان لینکی را به منظور خرید جزوه ارسال کرد و سپس با استفاده از درگاه جعلی از حساب بانکی آنان برداشت کرد. وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی و بررسی شیوه و شگرد وقوع جرم، رد یکی از متهمان و هکر های سابقه دار در این حوزه شناسایی شد. رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی مازندران گفت: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات دریافتند متهم برای فرار از دست قانون و  شناخته نشدن، محل زندگی خود را ترک و به شهرهای مرکزی کشور متواری شده است.سرهنگ محمدنژاد خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی محل اختفای متهم شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد. رئیس پلیس فتای مازندران با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم 380 میلیون ریال وجه نقد به همراه 120 عدد سیم کارت و 644 کارت بانکی کشف شد، تصریح کرد: متهم در تحقیقات انجام شده به بزه انتسابی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان به ارزش پنج میلیارد ریال اقرار کرد.

نجات گردشگران گمشده در جنگل ابر

چهار گردشگری که چندی پیش در جنگل ابر شاهرود مفقود شده بودند، با تلاش گسترده ماموران انتظامی نجات یافتند. در تماس تلفنی یکی از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان شاهرود گزارش مفقودشدن چهار گردشگر در جنگل ابر اعلام و بلافاصله تیم های عملیاتی متشکل از ماموران انتظامی، یگان امداد و هلال احمر برای اعزام به منطقه آماده شدند. اظهارات یکی از بستگان افراد گمشده از این حکایت داشت که گردشگران مفقودی اعضای یک خانواده هستند که صبح همان روز برای تفریح به جنگل ابر شاهرود رفته بودند و هیچ اطلاعی از آنان نبود. با توجه به شرایط جوی و حضور احتمالی این خانواده در اعماق جنگل امکان استفاده از بالگرد نیز نبود و از این رو با وجود کیفیت پایین جاده و موانع طبیعی آن، ماموران پلیس با سرعت خود را به جنگل رساندند. تلاش ها تا پاسی از شب ادامه یافت، ولی خبری از افراد گمشده نبود. در نهایت با حضور تیم های کمکی و ماموران پاسگاه قلعه نوی بخش بسطام، تلاش ها شدت و سرعت بیشتری یافت تا اینکه بالاخره خودروی این خانواده در اعماق جنگل مشاهده شد. در پی آن گمشدگان با کمک ماموران انتظامی نجات یافتند و به روستای ابر منتقل شدند.

خروج قطار مسافری تهران - تبریز  از  ریل

دو واگن از قطار مسافری تهران - تبریز بامداد دیروز در محدوده ایستگاه سهند از ریل خارج شد. ارصلانی، مدیر کل راه آهن آذربایجان شرقی، گفت: این حادثه حدود ساعت 6:20  بامداد دیروز اتفاق افتاد و هیچ گونه تلفات جانی و مالی نداشت. ارصلانی گفت: با حضور عوامل امدادی راه آهن، مسیر تا ساعت 10 بازگشایی شد و به حالت عادی بازگشت. مدیر کل راه آهن آذربایجان شرقی تصریح کرد: این قطار شامگاه دوشنبه با 350 مسافر تهران را به مقصد تبریز ترک کرده بود.