آرشیو چهار‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۶
سیاست
۲

خبر

 برگزاری نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی : ولایتی و قمی در کمیته تجدیدنظر وزارت بهداشت

ایسنا: شورای عالی انقلاب فرهنگی روز گذشته با حضور روسای قوا و اعضا، به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، تشکیل جلسه داد. در این جلسه موضوع انتخاب مجدد حمیدرضا طیبی به ریاست جهاد دانشگاهی از سوی هیئت امنا، مورد تایید و تصویب شورا قرار گرفت و همچنین با رای اعضای شورا، آقایان علی اکبر ولایتی و حجت الاسلام والمسلمین محسن قمی به عنوان نمایندگان شورا در کمیته تجدیدنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب شدند. اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه امروز همچنین درمورد موضوع فرصت ها و چالش های علم و فناوری در کشور و اموری که توجه به آنها می تواند معضلات علم و فناوری را برطرف کند، بحث و تبادل نظر کردند. رابطه بین صنعت و دانشگاه و همچنین ضرورت توجه به بحث تحقیق و توسعه در دانشگاه های کشور از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود که جمع بندی موضوعات به جلسه بعدی شورا موکول شد.

سخنگوی دولت: نتوانستیم مزایای طرح مدیریت سوخت را به درستی توضیح دهیم

ایلنا: سخنگوی دولت درباره برنامه دولت در اصلاح قیمت بنزین و مدیریت مصرف سوخت، گفت: شاید نتوانستیم آن طور که باید مزایای اجرای این طرح را به درستی توضیح بدهیم، ولی معتقدم تصمیم عادلانه ای گرفته شد تا یارانه ها را هدفمندتر کنیم. به هر حال این عادلانه نبود که پول یارانه بنزین از طریق قاچاق سوخت به کشورهای همسایه برود یا به کسانی پرداخت شود که 33 برابر بیشتر از دهک های پایین جامعه یارانه بگیرند. علی ربیعی افزود: گازوئیل در جریان اصلاح قیمت بنزین و سوخت برای روستاییان گران نشد تا هزینه حمل و نقل این قشر از جامعه افزایش نیابد و به کسب وکار و حمل و نقل روستایی لطمه ای وارد نشود و از این محل به روستاییان و طبقات پایین تر جامعه کمک شود. سخنگوی دولت همچنین درباره قطع شدن اینترنت در کشور و مشکلاتی که برای برخی از مشاغل به ویژه دانشجویان ایجاد شده، گفت: طبیعی است که در این شرایط بسیاری از مشاغل و بانک ها از جمله مشاغل اینترنتی دچار مشکل شده باشند و ما سعی کردیم این مشکل را حل کنیم؛ البته بعضی مشاغل و کارهای دانشجویان باقی مانده که می پذیریم. او افزود: شورای عالی امنیت کشور این تصمیم را گرفته و براساس آنچه اطلاع دارم، در برخی از استان ها که آرام آرام این اطمینان ایجاد شود که  از اینترنت سوء استفاده نمی شود، این برگشت صورت خواهد گرفت. تصمیم گیری درباره بازگشت اینترنت و برقراری آن با کسانی است که باید آن را اعلام کنند. ربیعی گفت: درک می کنیم که مردم دچار سختی شدند و برخی مشاغل به این دلیل برایشان مشکل ایجاد شده اما نگرانی بزرگ تر در شرایط حاضر حفظ آرامش و ثبات کشور است.

رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول حمله به جولان اشغالی دانست

ایسنا: وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد حملاتی علیه این رژیم از سوی ایران در بلندی های اشغالی جولان انجام شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از تایمز او اسرائیل، یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، روز سه شنبه با طرح این ادعای واهی که کمپین اسرائیل علیه نفوذ ایران در سوریه نتیجه بخش بوده است، مدعی شد جمهوری اسلامی مسئول حمله صبح روز گذشته از خاک سوریه به نواحی شمالی اراضی اشغالی بوده است. وی در این باره ادعا کرد: این حادثه نتیجه عملیات ایرانیان علیه اسرائیل بوده است. اسرائیل به سیاست خود که جلوگیری از نفوذ ایران در این منطقه است، ادامه خواهد داد.