آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۱
ورزش
۱۷

دست بزیک برای پرسپولیسی ها خوش یمن بود

استقلال - سپاهان؛ این بار در جام حذفی

قرعه هایی که ادموند بزیک در مراسم قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در آورد، چیزی کم از آن دو گلی که این مهاجم  ارمنی در دو شهرآورد متوالی به استقلال زد، نداشت.

گوی اولی که بزیک درآورد، نام استقلال در آن بود، آن هم در شرایطی  که سپاهان به عنوان اولین تیم این مرحله مشخص شده بود! بازی بزرگ یک چهارم نهایی رونمایی شد؛ استقلال - سپاهان. در واقع انتخاب بزیک، هم هواداران سپاهان را ناراحت کرد و هم استقلالی ها را. و به همان اندازه هم باعث خوشحالی پرسپولیسی ها شد.

تیم بعدی شهرداری ماهشهر بود و بزیک گوی دوم را درآورد؛ این بار پرسپولیس! با احترام به فوتبالدوستان ماهشهری، این همان قرعه ای بود که پرسپولیسی ها را بیش از پیش خوشحال می کرد.

در ادامه تکلیف دو بازی دیگر هم مشخص شد؛ نفت مسجد سلیمان با شاهین شهرداری بوشهر و تراکتور با مس کرمان.

میزبانی دو تیم نفت مسجد سلیمان و تراکتور با توجه  به این که هر دو تیم در بازی قبلی مهمان بودند، مسجل بود، اما برای تعیین تیم های میزبان در دو بازی نخست بار دیگر قرعه کشی شد که استقلال و شهرداری ماهشهر، میزبان شدند.

طبق اعلام سازمان لیگ، بازیهای مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در روز دوم دی ماه برگزار می شود.

و اما چند نکته جالب از قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی:

شهرداری ماهشهر که مربی نام آشنایی چون مهدی پاشازاده را روی نیمکت خود دارد، تنها نماینده لیگ دسته دوم در این مرحله از رقابت های جام حذفی است. در 10 سال گذشته  سابقه نداشت پرسپولیس در این مرحله به مصاف تیمی از لیگ دسته دوم برود.

تراکتوری ها هم در قرعه کشی دیروز خوش شانسی بودند. آنها تنها تیمی هستند که حداقل تا نیمه نهایی با هیچ تیم لیگ برتری روبه رو نمی شوند. تراکتور در مرحله اول به مصاف پاس همدان رفت و بعد هم با پیروزی مقابل نود ارومیه به مرحله یک چهارم نهایی رسید. حریف سوم تراکتور هم تیم دسته اولی مس کرمان است.

در نقطه مقابل تراکتور، نفت مسجد سلیمان قرار دارد. شاگردان مهدی تارتار که حالا باید به مصاف شاهین بوشهر بروند، در دو بازی اول شان هم دو تیم لیگ برتری گل گهر سیرجان و شهرخودرو مشهد را شکست داده بود.

یکی دیگر از نکات جالب قرعه کشی مرحله یک چهارم این بود که چهار تیم با سرمربیان خارجی باید مقابل چهار تیم با سرمربیان ایرانی قرار بگیرند.