آرشیو چهار‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۵۵
سیاسی
۲

ابراهیمی، عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گفت و گو با«رسالت» عنوان کرد

رفع نقاط ضعف مجلس فعلی با حضور جوانان

فاطمه فلاح زاده

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروی انقلاب درمورد انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت:«مجلس فعلی نتوانست در راس امور باشد و در امتداد سیاست های دولتی پیش رفت که برخلاف منافع مردم حرکت می کند. بنابراین نمایندگان باید از دل مردم برخاسته باشند.»مجتبی ابراهیمی، عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروی انقلاب درمورد وضعیت برنامه های جریان های سیاسی برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «رسالت» بیان کرد :«مجموعه های انقلابی و اصولگرا که برای انتخابات مجلس در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گرد هم آمده اند اصولی حاکم بر ائتلاف دارند و با نزدیک شدن به انتخابات، هرچه بیشتر مطابق آن اصول پیش روند نتایج بهتری رخ خواهد داد. یکی از آن اصل ها همدلی و وحدت احزاب است که نباید به دنبال سهم خواهی باشند. زیرا هدف، تشکیل مجلسی کارآمد و متناسب با نیاز جامعه و مردم است.» وی افزود : در روزهای ثبت نام کاندیداهای مجلس، بسیاری از افراد که شایستگی ثبت نام و تجربیات کافی برای نمایندگی را داشتند به دلیل اصل وحدت نیروهای اصولگرا از ثبت نام خودداری کردند. در این میان بسیاری از افراد که برای احساس مسئولیت و کمک به بهبود اوضاع کشور وارد عرصه شده بودند، بعد از ثبت نام در جلسه های متعدد اذعان کردند حاضرند در صورت لزوم برای داشتن مجلسی کارآمد برای همراهی و وحدت به نفع جریان های اصولگرا و انقلابی از میدان کنار بروند.

حامیان دولت فعلی باید پاسخگوی وضع کشور باشند

فعال اسبق دانشجویی درباره شاخص ها وچهره های انتخاباتی گفت :«برای انتخابات مجلس درمیان اصلاح طلبان چهره های تند و رادیکالی که به طورحتم فهمی از مسائل مردم نداشتند ثبت نام نکردند اما برخی چهره های دسته دوم آنها که به گمان خودشان هنوز در فضای سیاسی کشور نسوختند، وارد عرصه انتخابات شدند.»

وی افزود: «غافل از اینکه جریان اصلاح طلب به دلیل حمایت های بی شماری که از دولت فعلی کرده با هر چهره ای که وارد انتخابات شود باید پاسخگوی وضعیت فعلی کشور باشد به همین دلیل چهره های عمومی و اصلی خود را وارد میدان نکردند و افراد دسته دوم خود را به عرصه انتخابات فرستادند.»ابراهیمی نقاط ضعف مجلس فعلی را اینگونه تصریح کرد: مجلس فعلی نتوانست طبق فرموده امام(ره) در راس امور باشد و در امتداد سیاست های دولتی پیش رفت که برخلاف منافع مردم حرکت می کند و توجیه گر تمام اقدامات خلاف منافع مردم است، بی شک مجلس فعلی ضعیف و پرچالش و بی خاصیت درتمام ادوار مجلس است و حتی فراکسیون امید نیز مطابق وعده های خود به مردم عمل نکرد.

برنامه های انضمامی به جای برنامه های انتزاعی

او ضمن حمایت از نیروهای جوان ادامه داد: «مجلس کارآمد با ترکیبی از  جوانان فعال در زمینه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به همراه افراد با تجربه است که می توانند مشکلات را حل کنند و برنامه های مشخص مبتنی بر وظایف مجلس به مردم ارائه دهند، به طور مثال به جای وعده اشتغال به مردم وعده برطرف کردن موانع قانونی تولید را دهد.»ابراهیمی تاکید کرد:  «مجلس خوب و قدرتمند باید از برنامه های انضمامی به جای برنامه های انتزاعی مبتنی بر خواست و اراده جامعه برخوردار باشد. بنابراین اگر بتوانیم این موارد را با حضور نیروهای جوان و جدید و افرادی که مردم از آنها سابقه منفی در ذهنشان ندارند محقق کنیم مجلسی کارآمد سرکار خواهد آمد.»

شرایط تلخ است اما مردم اجازه نمی دهند کامشان تلخ شود

وی با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات آتی مجلس، گفت:«مردم ما نشان دادند با وجود تمام موانع و سختی ها به مردم سالاری خویش معتقدند و بخشی از اقدامات مجلس و دولت را نیز نتیجه عملکرد خود مردم می دانند بنابراین بخش عمده مردم برای تغییر رویکردهای موجود در انتخابات شرکت خواهند کرد. مسئله تاثیرگذار دیگر سهم مشارکت جریان ها ، احزاب و لیست هایی است  که می تواند مشارکت مردم را افزایش دهد.» عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درپایان خاطرنشان کرد:«اگر نماد و گفتمان ها و افراد معرفی شده کسانی باشند که مردم را ترغیب به حل مشکلات کنند، مردم هیچ گاه با صندوق رای قهر نخواهند کرد همانطور که هرگز قهر نبودند. زیرا دموکراسی مبتنی بر اندیشه های دینی همواره تحقق خواست مردم بوده است و شیرینی آن را هم چشیده اند و گاهی نیز مانند شرایط و مجلس فعلی تلخی هایی وجود دارد اما کام مردم تلخ نمی شود و با اراده خود می توانند در ادامه مسیر حاکم باشند.»