آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۴
ورزشی
۱۸

اخبار

لغو تمرین آبی ها به دلایل فنی

تمرین دیروز استقلال با صلاحدید فرهاد مجیدی، سرمربی آبی پوشان برگزار نشد. باشگاه استقلال عنوان کرد که این تصمیم کاملا فنی بوده و با صلاحدید مجیدی به دلیل تمرین پرفشار روز شنبه، بازیکنان استقلال روز گذشته به استراحت پرداختند. تمرین استقلال امروز (دوشنبه) در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار می شود و آبی ها خود را برای 2 دیدار حساس برابر فولاد خوزستان و بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا آماده می کنند.

سومی ایران در مسابقات یخنوردی قهرمانی آسیا

مسابقات یخنوردی قهرمانی آسیا روز یکشنبه در کره جنوبی برگزار شد و در ماده لید مردان، محمدرضا صفدریان قهرمان یخنوردی کشورمان موفق شد برسکوی دوم آسیا بایستد و نشان نقره را کسب کند. دو نماینده کره جنوبی مدال های طلا و برنز را از آن خود کردند. درپایان این مسابقات تیم ملی ایران با تک مدال صفدریان در جایگاه سوم ایستاد و تیم های کره جنوبی و مغولستان به ترتیب اول و دوم شدند.

دلیل مهاجرت کیمیا از نظر معاون وزیر ورزش

کیمیا علیزاده، تکواندوکار نامدار کشورمان روز شنبه با انتشار پستی در اینستاگرام مهاجرت خود را تایید کرد. بر همین اساس مهین فرهادی زاد، معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در خصوص مهاجرت تنها مدال آور بانوی ایران در المپیک گفت: «پست  کیمیا را در اینستاگرام نخواندم اما تا جایی که می دانم او دوست داشت در فیزیوتراپی ادامه تحصیل دهد در حالی که ورزشکاران ما فقط می توانند در رشته تربیت بدنی ادامه تحصیل بدهند که به همین دلیل رفت. ما نمی توانیم ورزشکاری را مجبور به ماندن کنیم.»

یک قانون شکنی تازه در فوتبال

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال دیروز در مصاحبه ای تلویزیونی در واکنش به این مساله که چرا محمدرضا ساکت دارای 30-20 شغل در فدراسیون است، گفت:«ساکت این تعداد شغل ندارد. او عضو کمیته فنی فدراسیون است و به دلیل اینکه رئیس سازمان تیم های ملی است، باید دراین کمیته هم حاضر باشد.» به گزارش تسنیم، اظهارات فوق در شرایطی بیان شد که مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون به وضوح گفته بود که ساکت دیگر رئیس سازمان تیم های ملی نیست و فقط مدیر تیم ملی است که منع قانونی ندارد. تاج افزوده بود که دلیل گرفتن پست دبیرکلی فدراسیون از ساکت، قانون منع به کارگیری بازنشستگان بوده است.

آدام همتی از پرسپولیس جدا شد

آدام همتی، هافبک پرسپولیس با فسخ دو طرفه قراردادش از این تیم جدا شد. به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، در پی این توافق، او بخشی از مطالبات خود را بخشید و رضایتنامه قطعی را برای انتخاب باشگاه آینده خود دریافت کرد.

باقری: بی مهری های زیادی به کالدرون شد

کریم باقری با تاکید بر اینکه بارها گفته دنبال سرمربیگری پرسپولیس نیست، درباره وضعیت خود بعد از جدایی کالدرون به تسنیم گفت: «بستگی به سرمربی آینده تیم دارد. اگر خواست می مانم اگر نه که همانند سال های گذشته به عنوان یک طرفدار پرسپولیس بازی های این تیم را پیگیری می کنم. آقای کالدرون علاقه زیادی داشت که بماند اما به خاطر مشکلات مالی که داشت کارش به جدایی کشید. او مربی حرفه ای است و انتظار داشت بموقع دریافتی هایش انجام شود. شاید می شد انتظار داشت او کمی کوتاه بیاید اما به هر صورت کالدرون دوست داشت سر موقع پولش را بگیرد. ما ایرانی ها خیلی با آنها فرق داریم.» مربی تیم فوتبال پرسپولیس صحبت هایش را اینگونه ادامه داد:«واقعا حیف شد که کالدرون رفت و من چند بار با او صحبت کردم تا راضی اش کنم که برگردد اما برای خودش دلایلی داشت که من نمی توانستم بیشتر از آن دخالت کنم. شخصا دوست داشتم کالدرون برگردد چون تیم شکل خوبی پیدا کرده بود و می توانست موفق شود. او آدم بسیار خوبی بود و کارش را خیلی خوب و با علاقه زیاد انجام می داد. متاسفانه در این چند وقت خیلی بی مهری از همه جا به کالدرون شد و در نهایت رفت و امیدوارم هر جا هست موفق باشد. برای سرمربی آینده تیم هم آرزوی موفقت دارم و امیدوارم این راه سختی را که در پیش داریم با موفقیت به پایان برساند.»

پیامدهای رکوردشکنی تازه لیورپول

لیورپول در ادامه رکوردشکنی های پایان ناپذیرش در فصل جاری، شنبه شب با پیروزی سخت و حساس 0-1 در زمین تاتنهام، حدنصاب تازه دیگری را به ثبت رساند و نخستین تیمی شد که در لیگ های اصلی اروپا در 21 دیدار نخست خود به 61 امتیاز از حداکثر 63 امتیاز ممکن دست یافته است. جورجینیو واینالدوم بازیکن  لیورپول گفت:«حضور کلوپ و اندیشه های او باعث شده هرگز به آنچه هستیم، اکتفا نکنیم و همیشه درصدد رسیدن به سطوحی بالاتر باشیم.»