آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۲
استان ها
۱۹

خبر استانی

حفاری چاه های نفت و گاز به وسیله متخصصان ملی حفاری

دنیای اقتصاد - اهواز : مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: بخش اعظم حفاری چاه های تولید نفت و گاز کشور در چهار دهه گذشته به وسیله متخصصان این شرکت محقق شد. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، سید عبدالله موسوی در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد تاسیس این شرکت گفت: ملی حفاری از شرکت های بزرگ در عرصه صنعت راهبردی حفاری در منطقه غرب آسیا است. وی اظهار کرد: این شرکت اکنون با 72 دستگاه حفاری خشکی و دریایی، 18 هزار نیروی انسانی و برخورداری از متخصصان و کارکنان مجرب و کارآمد نقش محوری در کشف منابع هیدروکربوری و توسعه میادین نفتی و گازی در جغرافیای مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور ایفا می کند.

موسوی با اشاره به جایگاه شرکت ملی حفاری ایران در صنعت نفت گفت: با توجه به اهتمام مقام عالی وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران این شرکت در یک سال گذشته اقدامات موثری در ارتباط با چابک سازی و روزآمدی در فرآیند ستادی و عملیاتی صورت داده است.  مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اصلاح ساختار سازمانی و تطبیق آن با ساختار شرکت ملی نفت ایران و حذف سمت های مجازی، توجه ویژه به انضباط اداری و مالی، بازبینی و اجرای ضوابط و مقررات ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) با هدف حفظ سلامت کارکنان و استفاده بهینه از تجهیزات را از برنامه های اجرایی اعلام کرد که با همکاری مستمر مدیران و کارکنان شرکت تاکنون منتج به نتایج خوبی شده است.  وی به خودگردان بودن این شرکت از نظر درآمدی و هزینه کردها اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته ملی حفاری از شرکت ملی نفت ایران هزینه ای دریافت نکرده است و از طریق دریافت مطالبات از کارکرد و درآمد حاصل از ارائه خدمات یکپارچه جانبی فنی تخصصی و عملیات حفاری منابع مالی خود را تامین کرده و با رعایت اصل صرفه جویی به هزینه گرفته است.

راه آهن اینچه برون -گنبد ظرفیت خوبی برای رونق اقتصادی

دنیای اقتصاد - گرگان : رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان اظهار کرد: راه آهن اینچه برون- گنبد- آزادشهر و شاهرود ظرفیت خوبی برای رونق منطقه اینچه برون است. علی محمد چوپانی افزود: برخی مواقع مشاوران طرح را تاحدی با قیمت بالا اعلام می کنند که کارفرما منصرف می شود، باید در قیمت گذاری ها واقع بینانه تر اقدام شود. وی ضمن اشاره به تلاش راه آهن در عدم برون سپاری به بخش خصوصی، اشاره کرد و افزود: این پرسش مطرح است که به رغم اینکه طبق اصل 44 و سیاست های اقتصاد مقاومتی باید بسترهای لجستیکی و باندهای فرعی توسط بخش خصوصی انجام شود، چرا مدیران راه آهن با گذشت 8 سال میدان را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در اینچه برون باز نمی کنند. چوپانی اظهار کرد: اگر بسترهای لجستیکی راه آهن اینچه برون برقرار شود فاصله زمانی چین به ج.ا.ایران به 15 روز کاهش پیدا می کند.