آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۰
اخبار کشور
۲

کیهان و خوانندگان

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر

33916546 تمام ساعات شبانه روز

سامانه پیام کوتاه 30002323

مردم ما قدردان رشادت های سپاهیان بویژه سردار حاجی زاده در به زمین نشاندن پهپاد آرکیو 170 آمریکا و به موشک بستن مقر داعش در سوریه و ساقط کردن گرانقیمت ترین پهپاد آمریکا و از همه مهم تر حمله موشکی به بزرگ ترین پایگاه آمریکا در عراق هستند. اگرچه می دانیم عوامل مزدور آمریکا در داخل و خارج از ضربه خوردن ارباب خود توسط سپاه ناراحت هستند.

نیک نام

افسر بازنشسته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی هستم. در زمان جنگ تحمیلی در پایگاه هوایی بودم در یک مقطع تعدادی هواپیماهای جنگنده دشمن روی آسمان همدان دیده شد. بلافاصله چند هواپیمای خودی به پرواز درآمدند ولی در اثر اشتباه سامانه پدافند دو جنگنده خودی هنگام بازگشت توسط آتش خودی سقوط کردند و خلبان های هر دو جنگنده شهید شدند. غرض اینکه چنین اشتباهاتی همواره محتمل است و برای اولین بار نیست. اگرچه حادثه غمبار است ولی نباید در نحوه قضاوت درباره آن موجب خوشحالی دشمنان شد.

قدمی از قم

ضمن تشکر و تمجید از شجاعت سردار حاجی زاده عرض می کنم که ملت با بصیرت ایران ایشان و سپاه را در حادثه خطای انسانی سقوط هواپیمای اوکراینی مقصر اصلی نمی داند. این ترامپ جنایتکار است که مقصر اصلی است. کسانی هم که در وضعیت جنگی و آماده باش صددرصد، اجازه پرواز به هواپیمای مسافربری داده اند نیز قصور داشته اند. و کسانی که به پاسداران انقلاب اسلامی این فرزندان عزیزی که در خط مقدم مبارزه با کفر و شرک و نفاق مشغول نبردند هجمه می کنند مشتی اراذل و اوباش خائن و وطن فروش و واداده هستند که سر در آخور استکبار جهانی دارند.

2274—0921

سفیر انگلیس خبیث کف خیابان در جمع اغتشاشگران دستگیر شده است. نمایندگان مجلس باید برای اخراج چنین سفیری از کشور وارد اقدام شوند.

6937—0919

فتنه گران و اراذل و اوباشی که به مقدسات و عکس سردار دلها اهانت کردند قطعا از همان قماش ستاد قیطریه آب می خورند. آیا اینها دلسوز جوانان عزیز و وطن دوستی هستند که در این حادثه هوایی پرکشیدند؟ حاشا. آنان چیزی را می طلبند که شیطان بزرگ می خواهد و دستگاه قضایی و امنیتی باید با این دید با این عده فرصت طلب آلوده برخورد کند.

5830—0915 و 3949—0912

معمولا وقتی سانحه هوایی در هر کشوری اتفاق می افتد چند روز زمان می برد تا دلیل آن اعلام شود. اما برخی در داخل و خارج از کشور به هر نوعی که می توانستند سعی کردند برای اهداف سیاسی خود از این ماجرا بهره برداری کنند. این موضوع نشان می دهد که حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها در عین الاسد واقعا یک دستاورد بزرگ برای جبهه مقاومت بوده است.

0751—0912

برخورد و مواضع نشریات زنجیره ای با قضیه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در اثر خطای انسانی مغرضانه و از روی عقده گشایی است. چرا همین نشریات در حادثه خسارت بار قطار تهران- مشهد در چند سال قبل که وزیر وقت راه آن برخورد تحقیرآمیز با مردم را داشت مواضع امروز خود را نگرفتند؟

احمدزاده

تشکر می کنم از سردار حاجی زاده که با اطلاعاتی که در اختیار افکار عمومی قرار داد واقعیت ماجرای بویینگ 737 را مشخص کرد. او شجاعانه مسئولیت این اتفاق را از روی دوش دیگر دستگاه های کشور برداشت و در عین حال صادقانه و جوانمردانه علت وقوع حادثه را به روشنی توضیح داد.

0829—021

تصمیم گیری ظرف مدت 10 ثانیه برای اپراتور پدافند زمان بسیار کوتاهی است چون او به جان هزاران انسان بیگناه دیگری فکر می کرد که ممکن است در اثر حمله دشمن به خطر بیفتد. هر چند که اشتباه تلخی را رقم زد ولی نباید اجازه دهیم به سربازان این مرز و بوم تهمت های ناروا بزنند.

7612—0919

همه مردم از سقوط بویینگ 737 غمگین شدند ولی بر این غم افزوده شد زمانی که عده ای معلوم الحال سعی در تحریک افکار عمومی داشتند و مدام به نیروهای مسلح و مدافعان جان برکف میهن تاختند.

4217—027

وزیر خارجه اوکراین از همکاری خوب طرف ایرانی گفته بود ولی برخی نشریات زنجیره ای سعی داشتند وقایع را به گونه دیگری تعریف کنند تا هزینه های بیشتری بر کشور و مدافعان آن تحمیل شود.

4126—0913

چندی قبل آقای رئیس جمهور گفتند الآن در زمان جنگیم که وعده های ما عملی نمی شود! پس در حالت جنگ، احتمال وقوع و خطای انسانی نیز وجود دارد. و نمی توان فقط در این حالت به دنبال غنایم گشت؟!

طورانی- جانباز

وقتی تصاویری را می بینم که جوانان چگونه برای عکس یادگاری گرفتن با شهید حاج قاسم سلیمانی چه شور و شعفی نشان می دادند یاد آنانی می افتم که با موگرینی عکس سلفی می گرفتند و تفاوت افراد بی بصیرت و بابصیرت برایم پررنگ می شود.

4463—0921

سردار شهید حاج قاسم و همراهانشان اولا بنده حق بودند و ثانیا سربازی خداوند و ولایت الهی اینچنین عزیزشان کرد که نه تنها مسلمانان بلکه مسیحیان، یهودیان، ایزدی، زرتشتی، هندو و... نیز برای پاسداشت یاد آنها به خیابان ها آمدند و فریاد انتقام سردادند. «بندگی کن تا که سلطانت کنند...»

وحیدی

مردم زیادی برای زیارت مزار مطهر شهید سپهبد سلیمانی به کرمان مراجعه می کنند پیشنهاد می کنم یک زائرسرا تدارک دیده شود تا زوار با آرامش بیشتری به زیارت قبر این شهید بزرگ بروند.

3152—-021

رئیس جمهور آمریکا دیگر آرامش نخواهد داشت. آمریکا با حماقت خود گرفتار طوفانی شده که خلاصی از آن امکان ندارد.

0291—0918

امید است خون مطهر حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همراهان پیچک های هرزه ای که دور درخت تنومند انقلاب اسلامی پیچیده از بیخ برکند و دیگر شاهد اشرافیت و رانت خواری نباشیم.

طباطبایی

انستیتو کانسر، مرکزی در بیمارستان امام خمینی است که محل مراجعه بیماران سرطانی است. ولی پزشکان و کادر دلسوز شاغل در این مرکز مجبورند بیماران را درفضایی بسیار کوچک مورد معاینه قرار دهند به طوری که گاه دو پزشک متخصص در یک اتاق مشغول به کار است. بیماران و همراهانشان نیز از مشکلاتی مثل وقت دهی طولانی، ازدحام در فضایی تنگ و نیز نداشتن مکانی برای استراحت همراه رنج می برند. این در حالی است که یک ساختمان نیمه تمام دقیقا در کنار این مکان وجود دارد و چند سال است به رغم وعده مسئولان تکمیل نشده است. از مسئولان محترم وزارت بهداشت و درمان تقاضای رسیدگی به این مشکل را داریم.

1093—-021

کارگر یک شرکت و سرپرست چهار سر عائله هستم در حال حاضر مستاجر بوده و دو فرزند دانشجو دارم که باید هزینه تحصیل آنها را بپردازم در چنین شرایطی دولت یارانه بنده و خانواده ام را قطع کرده است استدلال می کنند درآمدم ماهیانه 4 میلیون تومان می باشد و یارانه معیشت تعلق نمی گیرد.

7930—0911

117 نفر از بازنشستگان سازمان آموزش فنی وحرفه ای بازنشسته 98 تا به حال پاداش خود را دریافت نکرده اند. سازمان مرکزی فنی وحرفه ای ما را به سازمان برنامه و بودجه پاس می دهد و سازمان برنامه و بودجه به سازمان فنی وحرفه ای! چرا؟

سیدسعید حسین پور و جمعی از همکاران - بندرانزلی

موتورم را برای 5 دقیقه در خیابان جمهوری روبه روی ساختمان آلومینیوم پارک کردم وقتی خواستم بروم متوجه شدم قبض 3 هزار تومانی برایم صادر شده است که بالای قبض نام مدیریت ساختمان آلومینیوم درج شده بود اما سوالم این است که پارک در کنار خیابان چه ربطی به این ساختمان تجاری دارد و برای چه از مردم پول غیرقانونی طلب می کنند؟

2914—0912

 پاسخ روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور

«در پاسخ به پیام مندرج در روزنامه متبوع مورخ 98/10/01 به آگاهی می رساند: به موجب اصل 51 قانون اساسی وضع هرگونه مالیات و همچنین اعمال هرگونه معافیت و مشوق به موجب قانون خواهد بود. درخصوص مطالبه مالیات از هنرمندان در حال حاضر فعالیت های هنری که به موجب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود از پرداخت مالیات معاف می باشند که با عنایت به اصل 51 قانون اساسی وضع مالیات بر این دسته از فعالیت ها مستلزم تصویب قانون توسط قوه مقننه می باشد. شایان ذکر است در حال حاضر لایحه اصلاح و حذف معافیت های غیرضروری برای تقدیم به مجلس محترم شورای اسلامی در دستور کار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دارد.»