آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۵
ورزش
۴

در روزهایی که پی درپی شاهد اخبار تلخ بوده ایم صعود تیم ملی والیبال به المپیک کمی حال مردم را عوض کرد

بالاخره یک خبر خوب

مازیار فیروزی

بدون دردسر و بدون استرس؛ حالا والیبال ایران برای دومین بار در المپیک است. شب قبل از بازی وقتی با پوریا فیاضی حرف می زدیم می گفت: «استرس داریم. نه به خاطر بازی با چین، به خاطر این که مردم از ما توقع دارند. مردم با هیچ چیز راضی نمی شوند غیر از سهمیه المپیک.» پوریا می گفت اگر خدای ناکرده سهمیه را نگیریم چطور باید جوابشان را بدهیم. می گفت استرسی که در ساق پاهای شان هست فقط به خاطر جواب دادن به مردم است. حالا قطعا یکی از راحت ترین بازیکنان ایران پوریاست که استرس زیادی داشت. می تواند سرش را بالا بگیرد و بگوید:«کار را تمام کردیم و المپیکی شدیم.»

با چین قبل از این هم بازی کرده بودیم، در همان مرحله گروهی. آنجا هم 3 بر صفر شکست شان داده بودیم. از همان روزی که مشخص شد گذر والیبال ایران برای رسیدن به المپیک به چین افتاده است خیلی ها تقسیم بندی ها را انجام دادند و از این گفتند که از بین ایران، چین و استرالیا یک تیم سهمیه المپیک را می گیرد. البته نظر کارشناسان ایرانی متفاوت بود. آنها مصر بودند اگر بازیکنان تیم ملی 80درصد آمادگی داشته باشند کار تمام است. از بین این تیم ها استرالیا که مغلوب قطر شد و نتوانست بالا بیاید، چین هم که به فینال رسیده بود بدون تعارف حرفی برای گفتن نداشت. آنها در حضور تماشاگران خودشان بیشترین تلاشی که کردند این بود که با اختلاف کم به ایران ببازند. ملی پوشان والیبال خیلی وقت است که فاصله خودشان با آسیا را زیاد کرده اند و تیمی هستند که یقه بزرگانی چون روسیه، ایتالیا، آرژانتین و لهستان را در دنیای توپ و تور می گیرند. والیبال ایران حالا دومین حضور خودش در المپیک را تجربه خواهد کرد. دومین تجربه ای که انتظارات را هم بالاتر خواهد برد. دور قبل، تجربه ها کسب شده و این بار روی سکو رفتن رویایی است که وظیفه سروقامتان ایران در توکیو را سنگین تر می کند.

 کمیته ملی المپیک: امیدواریم در توکیو بدرخشید

کمیته ملی المپیک طی پیامی صعود ارزشمند تیم ملی والیبال به بازی های توکیو 2020 و دومین حضور پی در پی در بازی های المپیک را تبریک گفت.  در متن این پیام تبریک آمده است:

این پیروزی های درخشان و صعود به بازی های توکیو را به مجموعه فدراسیون، کادر فنی، ملی پوشان عزیز و  ملت بزرگ ایران تبریک عرض می نماییم.

امید است این جوانان غیرتمند و دلاور کشورمان در تمامی عرصه ها به خصوص بازی های المپیک 2020 موفق و سربلند باشند و با درخشش خود همواره شادی و مسرت را برای ملت بزرگوار ایران به ارمغان بیاورند.

 تبریک وزارت ورزش

وزیر ورزش و جوانان در پیامی، صعود تیم ملی والیبال ایران به  بازی های المپیک 2020 توکیو را تبریک گفت. در پیام مسعود سلطانی فر برای صعود تیم ملی والیبال ایران به بازی های المپیک 2020 توکیو، آمده است:

سپاس خداوند منان را که در فضای آکنده از غم واندوه شهادت سردار سپهبد سلیمانی و درگذشتگان هواپیمای مسافربری اوکراین، والیبالیست های سرافراز کشورمان فرزندان برومند این سرزمین توانستند با موفقیت در میدان راهیابی به المپیک 2020 توکیو، امیدواری و شور را به ایران عزیز بازگردانند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده ها و بازماندگان عزیز سانحه هوایی، از بلند قامتان والیبال کشورمان که همانند سرباز وطن برای موفقیت در این رویداد بزرگ ورزشی تلاش کردند، قدردانی می کنم.