آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۵
ورزش
۴

بازی بزرگ را باختیم

کم امید

رضا پورعالی
 
ایران یک - کره جنوبی 2

صحبت از آنالیز دقیق تیم حریف بود و این که قطعا بهتر از بازی با ازبکستان خواهیم بود، اما وقتی سوت آغاز بازی ایران و کره جنوبی به صدا در آمد، مشخص شد نه آنالیز خوبی از حریف داشتیم و نه بهتر از بازی اول بودیم. تیم امید مقابل کره جنوبی تن به شکست 2 بر یک داد تا از حالا دست به دامان همان اما و اگرهای همیشگی شویم.

حضور مهدی قائدی در ترکیب اصلی، تنها تغییر حمید استیلی به نسبت بازی با ازبکستان بود. شاید انتظار می رفت با این تغییر تاکتیکی، میل هجومی امیدها بالا برود، اما نمایش بروبچه های تیم امید از همان ابتدا آن قدر نامنظم و بی برنامه بود که قائدی و دیگر ستاره های تیم تا به خودشان آمدند، بازی را 2 بر صفر عقب افتاده بودند. کره ای ها تقریبا روی اولین حضور جدی شان روی دروازه ما به گل رسیدند. در دقیقه 22 لی دونگ جون با استفاده از دفع ناقص حبیب فرعباسی، دروازه تیم ملی ایران را گشود و کره جنوبی را پیش انداخت. هشت دقیقه بعد هم نوبت به جیوسونگ جورسید تا با شوتی زیبا از پشت محوطه جریمه توپ را وارد دروازه ایران کند. امیدها خوش شانس بودند که در همان نیمه نخست گل سوم را نخوردند.  با شروع نیمه دوم فشار حملات ایران افزایش یافت و تیم ملی در دقیقه54 توانست با استفاده از ارسال کرنر و ضربه سر رضا شکاری، دروازه کره جنوبی را برای بار نخست باز کند. تقریبا 40 دقیقه فرصت داشتیم برای زدن گل تساوی و فرار از یک شکست تلخ، اما بازی احساسی شاگردان استیلی باعث شد تقریبا هیچ موقعیت مسلم گلزنی روی دروازه حریف ایجاد نکنیم. شاید جدی ترین موقعیت همان توپی بود که علی شجاعی در دقیقه 90 از زاویه بسته روانه دروازه کره جنوبی کرد و توپ راهی کرنر شد.

به این ترتیب تیم ایران بعد از تساوی مقابل ازبکستان، در مصاف با کره جنوبی هم مغلوب شد تا امیدها، نه برای کسب سهمیه المپیک که برای صعود از مرحله گروهی هم کمرنگ شود. کره جنوبی با این پیروزی شش امتیازی شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد، اما تیم ایران که فقط یک امتیاز دارد، حالا باید چشم به اما و اگرها بدوزد. امیدها روز چهارشنبه، در آخرین بازی مرحله گروهی باید به مصاف چین بروند و در عین حال، چشم به نتیجه دیگر بازی این گروه بین، ازبکستان و کره جنوبی بدوزند. آنچه مسلم است، کار تیم امید برای صعود حالا دشوار شده است.