آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۵
ورزش
۴

فدراسیون در حال مذاکره با خارجی ها و داخلی ها

تائید شد؛ کادر ویلموتس سالی 6/2 میلیون یورو آب می خورد

فدراسیون فوتبال بار دیگر اعلام کرد تا پایان دی تکلیف نیمکت تیم ملی را مشخص می کند. روز گذشته یک منبع آگاه در پرسپولیس گفت مذاکراتی با یحیی گل محمدی داشته اند و به احتمال زیاد این مربی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی خواهد شد. با این حال فدراسیون همچنان در تکاپوی مذاکره با گزینه های مختلف است.

اهالی فوتبال امیدوار هستند این بار مدیران فوتبال در ساختمان سئول، تصمیم بهتری برای تیم ملی بگیرند. روز گذشته سرانجام مشخص شد شایعات درباره رقم قرارداد 6/2 میلیون یورویی کادر فنی ویلموتس با ایران درست بوده است. ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در برنامه سلام صبح بخیر گفت: «رقم قرارداد را اعلام نکنیم بهتر است ولی در همین حدود دو میلیون و 600 هزار یورو است. این ارقام در دنیای فوتبال پولی نیست! در زمان کی روش هم این بحث ها بود. فدراسیون فوتبال مبلغی که برای سرمربی پرداخت می کند، کاملا از فیفا می گیرد و پول بیت المال نیست.»

البته منتقدان تاکید دارند پولی که فیفا بابت پاداش جام جهانی می دهد پولی است که متعلق به فوتبال ایران است، نه برای شخص خاصی. شکوری حتی تائید کرد که دو میلیون یورو به ویلموتس و دستیارانش در ترکیه پرداخت کرده اند. او گفت: «مسیر سختی داشت. ما این دو میلیون یورو را پرداخت کردیم. در دنیای فوتبال رقم زیادی نیست! این برای شش ماه نبوده است و تا پایان اسفند و فروردین پول ویلموتس و کادرش کامل پرداخت شده است. از ویلموتس پول هم طلبکاریم. پول را به خودش و کادرش بیشتر از حد هم پرداخت کردیم که باید این پول را برگرداند.»

فدراسیون قصد دارد به موازات حل این مشکل، زمینه را برای حضور سرمربی بعدی مهیا سازد. دو نام علی دایی و یحیی گل محمدی به صورت جدی در رسانه ها مطرح شده است. فدراسیون همچنان در حال مذاکره با برانکو ایوانکوویچ کروات هم هست. شکوری توضیح داد: «برانکو از نظر ما ایرانی است و اگر قرار باشد ایشان سرمربی شود قطعا راه حلی برای انتقال پول ایشان پیدا می کنیم و قراردادی مطمئن با او امضا خواهیم کرد.» شکوری اضافه کرد: «هنوز سرمربی تیم ملی را انتخاب نکرده ایم و در حال گفت وگو با گزینه ها هستیم. ما گزینه های داخلی و خارجی داریم ولی باتوجه به شرایط در حال بررسی هستیم که کدام گزینه می تواند به فوتبالمان کمک کند. باید تحریم ها و مسائل مختلف را در نظر داشته باشیم. 80 روز تا اولین مسابقه ایران باقی مانده است. سرمربی طی هفته آینده انتخاب می شود.»