آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۴
اقتصادی
۸
سوخت

شناوری به دلیل مصرف سوخت غیراستاندارد توقیف نشد

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تاکنون گزارشی از توقیف یا جریمه کشتی های ایرانی به دلیل نداشتن سوخت کم سولفور دریافت نکرده ایم.

علیرضا خجسته درباره آخرین وضعیت تولید و بانکرینگ سوخت کم سولفور برای کشتی ها و ناوگان تجاری دریایی ایران اظهار داشت: تاکنون گزارشی از شرکت های کشتیرانی ایرانی و بخصوص دو شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش در خصوص توقیف یا اعمال جریمه علیه ناوگان حمل و نقل دریایی کشورمان به دلیل عدم رعایت دستورالعمل آیمو (سازمان جهانی دریانوردی) مبنی بر لزوم استفاده از سوخت با سولفور نیم درصد دریافت نکرده ایم.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: وزارت نفت هم تاکنون مقداری سوخت کم سولفور به کشتی های تجاری بین المللی تحویل داده و شناورهای اقیانوس پیما که سفرهای بین المللی دارند، می توانند سوخت منطبق با دستورالعمل سازمان جهانی دریانوردی از وزارت نفت تحویل بگیرند.

به گفته خجسته، وزارت نفت مدعی است که می تواند روزی 15 هزار تن سوخت کم سولفور تولید کند اما در انتقال آن کمی مساله دارند. تا هفته گذشته 5 تا 6 هزار تن سوخت با سولفور نیم درصد به ناوگان کشتیرانی های ایران تحویل داده شده بود که احتمالا کمی بیشتر شده است. چون قرار بود شرکت های کشتیرانی ایرانی، با چند پیمانکار حمل سوخت از پالایشگاه شازند به بندرعباس مذاکره کنند که این مشکل برطرف شده و توانسته اند با پیمانکار به توافق برسند.

وی درباره قیمت نیز اظهار کرد: سازمان بنادر به هیچ عنوان در قیمت سوختی به شرکت ها ورود نمی کند؛ هرچند که مذاکراتی داشتیم تا وزارت نفت با قیمت های منصفانه اقدام به فروش سوخت کم سولفور به شرکت های کشتیرانی کند.

خجسته تاکید کرد: سوخت نیم درصد سولفور در تمام دنیا سوخت گرانی است چون در هنگام پالایش و تصفیه آن و تبدیل 3 و نیم درصد سولفور به نیم درصد، از حجم سوخت کاسته می شود اما ما از قیمت تمام شده تولید این سوخت اطلاعی نداریم ولی به نظر می رسد تفاوت چندانی با بازارهای جهانی ندارد چون وزارت نفت قبلا رقمی که بابت قیمت سوخت از شرکت های کشتیرانی مطالبه می کرد، 90 درصد فوب (Free On Board) خلیج فارس بود. اما برای نیم درصد سولفور تاکنون رقمی به سازمان بنادر اعلام نکرده اند.