آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۰
اقتصادی
۴

ایران هفتمین تولید کننده قارچ خوراکی در جهان

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی از رتبه هفتم ایران در جهان در زمینه تولید قارچ خوراکی خبر داد.

مهدی رجبی در یک نشست خبری اظهار کرد: 11 میلیون تن قارچ در دنیا تولید می شود که ایران با تولید 180 هزار تن از این محصول، در رتبه هفتم بزرگ ترین تولیدکننده قارچ قرار دارد.

وی با بیان اینکه روزانه حدود 500 تن قارچ در کشور تولید می شود که 25 تا 26 درصد در استان تهران است افزود: حدود 2 هزار و 500 واحد تولیدی در کشور داریم که از این تعداد بیش از 80 درصد آنها با مجوز لازم از مراجع ذیصلاح به فعالیت خود ادامه می دهند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی پرورش دهندگان قارچ خوراکی با بیان اینکه به دنبال ساماندهی تولید و عرضه قارچ در کشور هستیم اظهار داشت: این امر از طریق صندوق حمایت از تولید قارچ انجام می شود و با توسعه صنایع تبدیلی می توان به صورت تضمینی محصولات تولیدکنندگان را خریداری کرد.

وی اظهار داشت: سرانه مصرف قارچ در کشور 1/8 کیلوگرم در سال است که این رقم در تهران به 2/2 کیلوگرم می رسد؛ اما سرانه مصرف این محصول در برخی استان ها به 180 گرم می رسد و در برخی از آنها نیز مصرفی ندارد.

رجبی گفت: مصرف قارچ در برخی کشورهای دنیا بیش از دو برابر کشورمان است که با فرهنگ سازی های انجام شده به دنبال افزایش سرانه مصرف این محصول در کشور هستیم.

رجبی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر قارچ ایران به کشورهای کویت، امارات، عراق، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، عمان، عربستان (به طور غیرمستقیم) و قطر صادر می شود.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات صادرات قارچ کشور، صادرات فصلی این محصول است به طوری که در فصل گرما با توجه به فساد پذیر بودن این محصول امکان صادرات نداریم و کشور های مصرف کننده عربی نیز از مصرف این محصول در فصل گرما خودداری می کنند.

رجبی اظهار داشت: با توجه به اینکه قارچ در کشور به صورت ارگانیک تولید می شود و حتی برخی از واحدهای تولیدی نیز توانستند نشان ارگانی دریافت کنند، می توان صادرات خود را به کشورهای بیشتری از جمله کشورهای اروپایی صادر کرد.

وی با بیان اینکه مردم قارچ را حتما از فروشگاه های معتبر خریداری کنند گفت: در مواردی مشاهده می شود این محصول در کنار خیابان به فروش می شود که این امر می تواند مشکلات جدی برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد به طوری که در سال گذشته نیز به دلیل فروش قارچ در مراکز غیر مجاز و در کنار خیابان، شاهد آن بودیم که تعدادی از افراد جان خود را از دست دادند.

به گفته این مسئول، قارچی خوراکی که در واحدهای پرورشی تولید می شود ممکن نیست سمی باشد حتی اگرتاریخ مصرف آنها هم بگذرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر قیمت فروش هر کیلو گرم قارچ در خرده فروشی ها 13 هزار و 500 تومان است هر چند که قیمت این محصول در برخی استان ها حتی در تهران، 8 هزار تومان نیز فروخته می شود.