آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۲
سیاست گذاری
۶

برآورد خسارت ناشی از سقوط هواپیمای بوئینگ 800-737

معاون بیمه مرکزی اعلام کرد: خسارت ناشی از ساقط شدن هواپیمای بوئینگ 800-737 اوکراین بین 100 تا 150 میلیون دلار برآورد شده است که با توجه به مشخص بودن مقصر، در نهایت با توافق بین دو دولت ایران و اوکراین این خسارت از سوی ایران پرداخت خواهد شد، اما این رقم از سوی شرکت های بیمه ایرانی پرداخت نمی شود.

جهانگیری در گفت وگو با «ایسنا» درباره جزئیات پرداخت خسارت ناشی از ساقط شدن هواپیمایی بوئینگ 800-737 اوکراین توضیحاتی را درباره برآورد خسارت مسافران، هواپیما و نحوه پرداخت آن ارائه کرد. به گفته وی، هواپیمای بوئینگ نو مدل 800-737 حدود 100 میلیون دلار ارزش دارد، اما هواپیمایی که ساقط شد حدود سه سال کار کرده بود که ارزش آن تا 70 میلیون دلار برآورد شده است، در نتیجه خسارتی که باید بابت بدنه این هواپیما پرداخت شود 70 میلیون دلار پیش بینی شده است. معاون اتکای بیمه مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمه نامه اوکراینی در اختیار نیست که مشخص شود خسارت مسافران و خدمه دقیقا چه مبلغی است، گفت: براساس آنچه در بیمه های بین المللی تحت پوشش قرار می گیرد، برای بار هر مسافر حدود 1000 تا 1500 دلار برآورد می کنند. وی در مورد خسارت بیمه ای هر مسافر نیز توضیح داد: برای مسافران هر نفر 100 هزار تا 250 هزار SDR پوشش بیمه ای در نظر گرفته می شود که این رقم باید در بیمه نامه اوکراینی مشخص شود که برای مسافران این هواپیما چقدر بوده است. جهانگیری ادامه داد: هر SDR که متشکل از ارزهای اصلی از جمله یورو، دلار و ین است که برابر با 3/ 1 دلار می شود. براین اساس اگر برای هر مسافر کف رقم تعیین شده یعنی 100 هزار دلار را در نظر بگیریم این رقم در 3/ 1 دلار ضرب می شود و خسارت آن محاسبه خواهد شد. این در حالی است که برای خدمه و خلبان معمولا رقمی بالاتر از 250 هزار دلار پوشش بیمه ای در نظر گرفته می شود. جهانگیری گفت: با توجه به برآورده های اولیه پیش بینی می کنیم که حدود 24 میلیون دلار خسارت برای مسافر، خدمه و بار باشد و 70 میلیون دلار هم خسارت بدنه خواهد بود که در مجموع حداقل 100 میلیون دلار است که ممکن است با توجه به بیمه نامه اوکراینی این رقم تغییر کند و تا 150 میلیون دلار نیز برسد.

هزینه ثالث بسیار پایین است

وی در مورد اینکه برآورد خسارت در برخی اخبار بسیار بالاتر بوده و میلیاردی هم عنوان می شود، تاکید کرد: هزینه ها هواپیما، خدمه و مسافر بر اساس مقررات بین المللی مشخص است که آن را تا حداکثر 150 میلیون دلار برآورد کرده ایم، ولی بخش سنگین خسارت مربوط به هزینه بیمه ثالث است که در مورد بوئینگ ساقط شده در ایران با توجه به اینکه در منطقه ای اصابت نکرده که مسکونی، کارخانه یا محلی با هزینه های بالا باشد در نهایت خسارت ثالث بسیار پایین بوده که البته باید کارشناسی شود. هزینه ثالث زمانی بالا رفته و خسارت را سنگین می کند که مثلا هواپیما به پالایشگاه، نیروگاه یا شهرک صنعتی و... برخورد کرده باشد.