آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۵
فرهنگ
۹
پشت صحنه

متن نویسی بر حاشیه ها

راستش این روزها حسابی خسته ایم. این قدر خبر تلخ و حاشیه خبری داشته ایم که تحریریه ساکت شده و خبر چندانی از حاشیه ها نیست. بچه ها اغلب در لاک خودشان فرورفته و مشغول انجام کارهایشان هستند. حتی سرویس های همسایه هم همین اوضاع را دارند و فقط این فرهنگی های پر شر و شور نیستند که ساکت شده اند. البته این را هم بگویم که در عین همین ناراحتی بحث سفر کردن برخی عناصر معلوم الحال گروه به همراه خانواده هایشان مطرح شد و شاید به همین واسطه هم علی رستگار توانست با شوخی هایش روحیه گروه را عوض کند.

دیشب که همه خواب بودند ما داشتیم در گروهی که در فضای مجازی داریم و بچه های فرهنگی در آن جمع هستند، انصراف های برخی هنرمندان از رویدادهای هنری پیش رو را بررسی کرده و افرادی که چنین اقدامی کرده بودند را فهرست می کردیم. از ساعت 10 و 11 شب تا ساعت 2 صبح مشغول بررسی و تحلیل و این حرف ها بودیم. خودتان ببینید گروه تا چه حد فعال و به روز! آخرش هم بحث ها توسط دبیر گروه محمدصادق علیزاده جمع بندی شد. او دیگر اتفاقات مهم و حواشی چند روز گذشته فضای فرهنگ و هنر را هم کنار هم گرد آورد و آنها را تحلیل کرد. از توییت اخیر مهناز افشار گرفته تا بیلبوردهای تبلیغاتی فضای شهر و برخی اتفاقات دیگر. می توانید در همین صفحه بخوانید و ببینید او چه تحلیلی ارائه کرده است.

در صفحه 10 هم صابر محمدی رفته سراغ توییت های فارسی ترامپ که در حال تلاش است خودش را حامی و مدافع مردم معترض ایران نشان دهد. اگر روی دست این محمدی ما وطن پرست و عشق ایران پیدا کردید، بیایید به شما جایزه می دهم! او بررسی کرده همین مستر ترامپ هفته گذشته گفته بود قصد دارد 52 نقطه فرهنگی ایران را از بین ببرد و حالا شده مدافع ایرانی ها. در لحن محمدی می توانید خیلی پررنگ این جمله را ببینید که آقای ترامپ برو پی کارت! مشکلات ما به خودمان مربوط است و با هم کنار می آییم! بروید صفحه 10 و ببینید چه خبر است!

و اما علی رستگار که پایش را از کفش شبکه نمایش خانگی بیرون نمی آورد! و البته اگر مخاطب این سریال ها باشد، می دانید که حق دارد. او بررسی کرده این سریال ها در تبلیغ خود از عشق حرف می زنند و در متن اتفاق هایشان... ای وای! همه چیز را که نباید همین جا بگویم. بروید صفحه 12 لطفا.

«زیر نظر» اولین تجربه کارگردانی مجید صالحی بازیگر کشورمان است. ساناز قنبری درباره این فیلم کمدی با دو منتقد سینما حرف زده و معایب و محاسنش را بررسی کرده است. می توانید این مطلب را در صفحه 11 بخوانید.