آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۰
ورزشی
۹

عملکرد موفق ورزشکاران ایران در نخستین کاراته وان 2020

با صعود آخرین نماینده ایران به دیدار پایانی، تیم ملی کاراته ایران در روز پایانی نخستین دوره لیگ جهانی در سال 2020 برای کسب 7 مدال طلا و برنز مبارزه کرد.

در ادامه رقابت های لیگ جهانی کاراته که با حضور 466 کاراته کا از 65 کشور به میزبانی شیلی در سانتیاگو جریان دارد بهمن عسگری در وزن 75- کیلوگرم با شکست همه رقبای خود به دیدار نهایی راه یافت.وی دور نخست استراحت داشت و سپس «آرمان التیمور» از ترکیه را 4 بر صفر شکست داد و 2 بر یک «اوسامه فاهسی» از مراکش را از پیش رو برداشت و در ادامه با پیروزی 8 بر صفر مقابل «کریستوفر آگوستین» از فیلیپین راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله هم برابر «توماس اسکات» از آمریکا صاحب پیروزی 3 بر یک شد و به دیدار نهایی راه یافت.

بنابراین تیم ملی ایران که با 4 کاراته کا در بخش مردان و 4 کاراته کا در بخش زنان در این رقابتها شرکت کرده شب گذشته در روز پایانی برای کسب 5 مدال طلا و دو برنز تلاش کرد.  شب گذشته بهمن عسگری در وزن 75- کیلوگرم برای کسب مدال طلا به میدان رفت. ذبیح الله پورشیب در فینال وزن 84- کیلوگرم به دیدار «ایگور آکتاش» از ترکیه رفت. سجاد گنج زاده برای کسب طلای وزن 84+ کیلوگرم «جاناتان هورنه» از آلمان را پیش رو داشت. رزیتا علیپور در مبارزه پایانی وزن 61- کیلوگرم «جوانا رکویچ» از صربستان را پیش رو داشت و حمیده عباسعلی هم در دیدار فینال وزن 68+ کیلوگرم به مصاف «هانگو چائو» از چین رفت. سارا بهمنیار در مبارزه رده بندی وزن 50- کیلوگرم با «لی ران ران» از چین و صالح اباذری برای کسب مدال برنز وزن 84+ کیلوگرم به دیدار «برایان ایر» از آمریکا رفت.