آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۰
حوادث
۱۰

دور دنیا در یک روز

آغاز مجدد طوفان های مرگبار در آمریکا

یخبندان و طوفان شدید در پنج ایالت آمریکا دست کم 10 کشته بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از رویترز، در پی طوفان شدید زمستانی که از تگزاس تا میشیگان، برف، باران منجمد و تگرگ را به همراه داشت، دست کم 10 تن جان باختند و بیش از هزار پرواز لغو شد. این طوفان همچنین موجب قطع برق صدها هزار نفر در پنج ایالت آمریکا شد. به گزارش سرویس ملی هواشناسی آمریکا، جمعه شب و اوایل روز شنبه، یورش طوفان از تگزاس به سوی جنوب شرقی و از گریت لیکس تا مین، تندبادهایی با سرعت بسیار زیاد، تگرگ هایی به بزرگی توپ گلف و 2 تا 5 اینچ (13- 5 سانتی متر) برف را به همراه داشت. روز یک شنبه در بخش هایی از ایلینوی، میشیگان، شمال نیویورک و نیوانگلند، بارش برف بین 6 تا 12 سانتی متر انتظار می رود. به گفته باب اوراوک، هواشناس سرویس ملی هواشناسی در کالج پارک مریلند، «خطر واقعی ناشی از باد و انباشت یخ است».  اوراوک گفت: یخ و باد، رانندگی را خطرناک خواهد کرد و ممکن است درختان سقوط کنند و موجب قطعی برق و دیگر خسارات شوند.

 

دانش آموزی که 3 روزه سیاره کشف کرد!

یک دانش آموز 17 ساله در سومین روز کارآموزی خود که به ناسا رفته بود توانست یک سیاره به اندازه 7 برابر زمین کشف کند!

به گزارش تسنیم، «ولف کوکیر» دانش آموز 17 ساله ای که برای گذراندن دوران کارآموزی خود به بخش «گودارد» ناسا در گرینبلت مریلند رفته بود در سومین روز کاری خود توانست یک سیاره با ابعاد 7 برابری زمین کشف کند. این سیاره با استفاده از تلسکوپ فضایی TESS کشف شد و مورد توجه تمام رسانه های آمریکایی قرار گرفت. سیاره جدید با نام TOI 1338b حدود 1300 سال نوری از زمین فاصله دارد و هر 93 تا 95 روز به دور یک جفت ستاره می چرخد. این کشف باعث شهرت این نوجوان 17 ساله شده که هوادار سخت جنگ ستارگان است و قصد دارد متقاضی حضور در کالج های پرینستون، میت و استنفورد باشد. 

 
شگرد عجیب زن اوگاندایی برای قاچاق کالا!

شگرد عجیب یک زن اوگاندایی برای وارد کردن کالای قاچاق به این کشور به سوژه رسانه ها تبدیل شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک زن اوگاندایی که با شگردی خاص قصد قاچاق تعدادی کالا به داخل این کشور را داشت دستگیر شد. این زن با پنهان کردن این کالاها در زیر مانکن کودک در حالی که وانمود می کرد یک کودک واقعی بر پشت او سوار است قصد داشت این کالاها را وارد اوگاندا کند که توسط پلیس دستگیر شد.

مسئولان مرزی اوگاندا با انتشار تصاویر این مانکن اعلام کردند که این زن با یک اتوبوس از جمهوری دمکراتیک کنگو قصد داشت وارد خاک اوگاندا شود. بنا به گزارش رسانه های محلی اوگاندا و به نقل از دیلی مونیتور، یک مامور مرزی اوگاندا گفت: آنها پس از دریافت گزارش هایی در مورد این نوع شیوه قاچاق کالا توانستند این زن را بازداشت کنند.

وی افزود: ما اطلاعاتی را دریافت کرده بودیم که برخی زنان با کمک مانکن های کودک برخی از اجناس را به داخل کشور قاچاق می کنند.