آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۲
حمل و نقل
۲۲

خبر

تایید سوزن های تولیده شده صنایع ریلی ایران توسط راه آهن جمهوری اسلامی

به گزارش روابط عمومی موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن، شرکت صنایع ریلی ایران (ایرید) از شرکت های زیرمجموعه موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن سوزن هایی تولید کرده که در صنایع ریلی، نقش تغییر مسیر قطارها، جابه جایی خطوط حرکت قطارها و مدیریت ورود و خروج قطارها در ایستگاه ها را برعهده دارد.

براساس این گزارش، با ارزیابی کیفی بعمل آمده توسط کارشناسان فنی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مجوز استفاده آزمایشی و تحت کنترل تکه مرکزی منوبلوک که اصلی ترین قطعه یک سوزن است و حدود 25 درصد ارزش ریالی آن را شامل می شود، صادر شد. اولین قطعه در تاریخ 8 مهر ماه امسال در ایستگاهی در مسیر زنجان به تبریز نصب شد و عملکرد آن به طور ویژه توسط تیم کارشناسی ایرید تحت پایش قرار گرفت. بعد از گذشت حدود سه ماه از کارکرد قطعه و عبور نزدیک به 2500 قطار باری و مسافری با وزنی بیش از 3 میلیون تن از روی آن، باتوجه به بررسی عملکرد میدانی قطعه توسط کارشناسان راه آهن، مجوز استفاده از آن در خطوط ریلی برای حداکثر سرعت 120کیلومتر در ساعت، توسط اداره کل خط و سازه های فنی راه آهن صادر و مقرر شد که تعداد دیگری از قطعه مذکور در مناطق دیگری از کشور استفاده شود. میزان ارزبری پروژه های داخلی سازی ایرید، برابر 14 هزار و 480 یورو است که باتوجه به متوسط تولید سالانه 400 سوزن، ارزبری آن بالغ بر 5 میلیون و 800 هزار یورو در سال می شود. فعالیت های انجام شده، علاوه بر کاهش ارزبری قابل توجه و ایجاد اشتغال در داخل، باتوجه به استفاده از توانمندی های حداقل 10 شرکت داخلی، در کاهش هزینه های تولید نیز بسیار موثر است. همچنین پیش بینی می شود با برنامه ریزی های انجام شده و شروع تولید انبوه، تا پایان سال جاری حداقل تعداد 30 سوزن و در سال آینده نیز حداقل 300 سوزن با تکه مرکزی داخلی روانه بازار شود.

مدیرعامل شرکت مترو خبر داد : راه اندازی ورودی شمال غربی ایستگاه میدان شهدا تا چند روز آینده

علی امام از راه اندازی ورودی شمال غربی ایستگاه تقاطعی میدان شهدا در خطوط 4 و 6 تا چند روز آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام مدیرعامل این شرکت با اعلام خبر افتتاح ورودی شمال غربی ایستگاه میدان شهدا عنوان کرد: این ورودی که تا چند روز آینده به بهره برداری می رسد، در غرب ایستگاه مترو قرار دارد و شهروندان را از یک سوی خیابان به سوی دیگر هدایت می کند.   او با اشاره به اینکه ایستگاه میدان شهدا یک ایستگاه تقاطعی در خطوط 4 و 6 است، گفت: این ورودی دسترسی را برای شهروندان به میدان شهدا، خیابان ناصری، بخش شمال میدان شهدا و نیز خیابان 17 شهریور تسهیل می کند. امام در پایان عنوان کرد: ورودی شمال غربی ایستگاه میدان شهدا دارای 2دستگاه پله برقی است که همزمان با افتتاح ورودی شمال غربی ایستگاه میدان شهدا به بهره برداری می رسد. خط 4 با یک ورودی در بخش شمال شرقی تا پیش از این به منظور استفاده شهروندان به بهره برداری رسیده بود.

استفاده از قطار سه واگنه مخصوص فرودگاه در خط فرودگاه امام خمینی(ره)

قطارهای سه واگنه با طراحی ویژه فرودگاهی و مناسب برای مسافران دارای جایگاه ویژه برای حمل چمدان و بار مسافران در خط فرودگاه امام خمینی(ره) مورد استفاده قرار گرفت. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه این قطار سه واگنه از قطارهای رزرو خط فرودگاه مهرآباد بود که به خط فرودگاه امام خمینی(ره) منتقل شد. با برنامه ریزی انجام شده و استفاده بهینه از قطارهای موجود در جهت رفاه حال مسافران با به کارگیری قطار سه واگنه در خط فرودگاه امام خمینی(ره) قطار هفت واگنه ای که تاکنون در این خط سرویس دهی می کرد، به ظرفیت خط یک متروی تهران اضافه شد. خط یک متروی تهران، یک خط درون شهری به طول 5/ 37 کیلومتر با 29 ایستگاه است که ایستگاه متروی تجریش در آغاز خیابان شریعتی را به ایستگاه متروی کهریزک در جنوب غربی بهشت زهرا می رساند. این خط در ایستگاه متروی شهید بهشتی با خط 3، در ایستگاه متروی شهدای هفتم تیر با خط 6، در ایستگاه متروی دروازه دولت با خط 4، در ایستگاه متروی امام خمینی(ره) با خط 2 و در ایستگاه متروی میدان محمدیه با خط 7 تقاطع دارد.