آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۰
اخبار کشور
۱۱

در مسقط ظریف با پادشاه جدید عمان دیدار کرد

وزیر امور خارجه به نمایندگی از دولت و ملت ایران برای شرکت در مراسم گرامیداشت سلطان فقید عمان به مسقط سفر کرد و با پادشاه جدید عمان دیدار کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح یک شنبه برای شرکت در مراسم بزرگداشت سلطان فقید عمان و دیدار با سلطان جدید «هیثم بن طارق» وارد مسقط شد. به گزارش مهر، سلطان قابوس پادشاه 79 ساله عمان بعد از یک دوره بیماری درگذشت و پسرعموی او  «هیثم بن طارق» به عنوان پادشاه جدید انتخاب شد.

وزیر امور خارجه در دیدار با سلطان هیثم بن طارق ضمن تسلیت درگذشت سلطان قابوس، آغاز مسئولیت وی را تبریک گفت و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه و تعمیق روابط دوستانه و دیرینه دو کشور اعلام داشت. ظریف همچنین در توئیتی درگذشت سلطان قابوس را خسارتی برای منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که روابط تهران  و مسقط در آینده، همچون روابط دو کشور در گذشته نزدیک و خوب باشد. به گزارش خبرگزاری ها، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان روز یک شنبه با هدف رایزنی درخصوص روابط دوجانبه و بررسی تحولات اخیر منطقه وارد ایران شد و در اولین بخش سفر خود برای زیارت بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) راهی مشهد شد. وزیران خارجه ایران و پاکستان امروز(دوشنبه) با یکدیگر دیدار خواهند کرد.  وزیر امور خارجه پاکستان قرار است با همتای ایرانی و برخی از مقامات دیدار و درخصوص گسترش همکاری ها به ویژه مشارکت جهت کمک به صلح و ثبات در منطقه رایزنی کند.