آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۵
ورزش
۱۷

پایان کار کالدرون در پرسپولیس با یک نامه عجیب

بهانه های پولکی

سعید اکبری

 گابریل کالدرون، سرمربی آرژانتینی پرسپولیس هم «بهانه» گرفت تا نیاید. این سومین مربی خارجی در عرض سه ماه گذشته است که مشکلات مالی را بهانه می کند و جدا می شود. البته از نظر خود آنها جدایی شان کاملا موجه است ولی این که پول به سختی به حساب شان واریز شود، چیزی است که باشگاه ها در ابتدا به این مربی اعلام کرده اند، که آنها دقیقا همین مساله را برای جدایی بهانه می کنند. مثلا آندره آ استراماچونی ایتالیایی حتی گفته بود اگر طلبش را بگیرد بازمی گردد، ولی پول را گرفت و نیامد. باشگاه پرسپولیس بخشی از پول کالدرون را هم به حساب او واریز کرد ولی این مربی آرژانتینی در ایمیلی به باشگاه خواسته های عجیبی را مطرح کرد.

این مربی 300 هزار یورو به قرارداد 750 هزار یورویی خود با پرسپولیس اضافه کرد. همچنین از مسوولان این باشگاه خواست تا 450 هزار یورو تا 20 ژانویه یعنی کمتر از هفت روز دیگر به حسابش واریز کنند.

کالدرون در ادامه شرط و شروط عجیب خود به باشگاه گفت باید رقم قرارداد دو دستیارش هم 70 هزار یورو بیشتر شود! یعنی 140 هزار یورو برای دو عضو کادر فنی اش. اما اینها تنها شروط نبودند. کالدرون به باشگاه گفت باید آپارتمان محل زندگی این دو دستیار هم تغییر پیدا کند. وقتی ایمیل به دست مسوولان پرسپولیس رسید، تعجب کرده بودند. دیروز یکی از مقامات این باشگاه به جام جم گفت: «ایمیلی که دریافت کردیم می تواند سندی برای ما در فیفا باشد. ایشان قرارداد داشته ولی شروط عجیبی را مطرح کردند. البته ما باز هم نامه ای به ایشان ارسال کردیم و خواستار آن شدیم جواب نهایی را بدهد ولی ایمیل ما را بدون پاسخ گذاشت تا به همکاری اش با باشگاه پایان دهد.»

به این ترتیب احتمالا کالدرون هم به گزینه های شکایتی که باشگاه پرسپولیس اضافه خواهد شد. نکته اینجاست باشگاه در زمان مقرر موفق نشد پول این مربی را پرداخت کند و او هم نامه فسخ قراردادش را به باشگاه و فیفا ارسال کرد تا الان نگرانی هایی وجود داشته باشد.

انصاری فرد مدیرعامل قرمزها روز گذشته در توضیح جدایی کالدرون گفت: «در نامه ای که هیات مدیره و مدیرعامل همراه با در نظر گرفتن شرایط مالی عالی برای آقای کالدرون ارسال کردند، از او خواسته شد پاسخ خود را تا پایان دهم ژانویه به باشگاه اعلام کند که چنین اتفاقی رخ نداد. به همین دلیل بازگشت آقای کالدرون منتفی شده است. ما می خواستیم این موضوع را همزمان با معرفی سرمربی جدید اعلام کنیم اما برای توافق با گزینه های سرمربیگری نیاز به زمان بیشتری است.»

او با تائید درخواست های عجیب کالدرون می گوید: «ایشان خواسته های مالی و غیر مالی مطرح کردند که برخی شان بسیار عجیب، غیرقابل باور و بسیار فراتر از اخبار منتشره بود. با وجود این باشگاه باز هم پیشنهادهای مالی ویژه ای به ایشان داد اما شنبه خبری از پاسخ او نشد کما این که در طول این مدت به هیج نکته ای درباره نقل و انتقالات و گزینه های خارجی یا جایگزین ایرانی پاسخ ندادند. ما شفاف سازی خواهیم کرد و مستندا نکاتی را می گوییم مبنی بر این که چقدر امتیاز داده شد تا ایشان برگردند اما خبری نشد. منتظر شفاف سازی همراه با مستندات باشید و بعد قضاوت کنید.»

 مشکل جدید پرسپولیس: تهدید به اعتصاب

دیروز از تیم فوتبال پرسپولیس خبر رسید بازیکنان این تیم از طریق یک نماینده به باشگاه اعلام کردند اگر تا امروز مطالبات شان پرداخت نشود دست به اعتصاب می زنند. البته مباحث مالی بخشی از مشکلات بازیکنان است، چون آنها نسبت به نبود امکانات و کیفیت بد زمین تمرین نیز گله مند هستند. با توجه به این شرایط باید دید آیا مدیران پرسپولیس می توانند تا امروز پول تهیه کنند یا تهدید اعتصاب بر تمرین پرسپولیس سایه می ا ندازد.

 کالدرون: مدیران تیم می خواستند بروم

بعد از آن که باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرد همکاری این باشگاه با کالدرون منتفی شده است، این مربی در صفحه شخصی خود نوشت:

«در این 6 ماه با تمام وجود تلاش کردیم تا از پرسپولیس یک باشگاه بزرگتر بسازیم، چون معتقدیم هواداران و بازیکنان لایق این هستند. امروز به همکاری خودم با پرسپولیس پایان می دهم، چون مدیر عامل باشگاه و اطرافیانش تمام تلاش شان را کردند تا من نباشم.

از هواداران به خاطر حمایت شان تشکر می کنم، همچنین از بازیکنان ممنونم چون با تمام وجود برای نام پرسپولیس تلاش کردند. از اعضای هیات مدیره هم به خاطر اعتماد و شجاعت شان تشکر می کنم. از میهمان نوازی و لطف همه مردم ایران ممنونم.امیدوارم فوتبال ما را دوباره به هم برساند! به نشانه قدردانی از لطف و علاقه شما، من یکی از بهترین سفرای ایران بوده و خواهم بود.»

یحیی دوباره سرمربی پرسپولیس شد

یحیی گل محمدی بعد از دو مذاکره طولانی با محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل پرسپولیس، دوباره به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد.

گل محمدی که دو فصل خوب را در مشهد با پدیده و شهرخودرو گذراند، دوباره به نیمکت پرسپولیس برگشت. بعد از شرط و شروط عجیب و غیرعادی گابریل کالدرون برای باشگاه پرسپولیس و بلافاصله بعد از آن، فسخ با باشگاه، انصاری فرد به دنبال یک مربی داخلی و نام آشنا رفت: یحیی گل محمدی.

در شرایطی که هواداران در التهاب ایمیل های عجیب کالدرون بودند و گمان می کردند همان آشوب ها و سردرگمی های ابتدای فصل تکرار شود، انصاری فرد در آرامش به دنبال تصمیم برای آینده باشگاه بود. او دو جلسه مهم در خفا با گل محمدی گرفت و در نهایت مقرر شد در نیم فصل دوم، این پرسپولیسی قدیمی روی نیمکت قرمزها بنشیند. البته گل محمدی ابتدای فصل هم امکان حضور در میان پرسپولیسی ها را داشت؛ اما در مشهد ماند و حالا در شرایط تازه به این تیم برگشته است.

 منصوریان به جای گل محمدی

از مشهد خبر رسیده که مدیران شهرخودرو با علیرضا منصوریان برای حضور در این تیم به توافق رسیده اند و مذاکره با این مربی هم آغاز شده است.