آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۵
ورزش
۱۷

معادلات جالب بعد از جدایی کالدرون

بیرانوند فیکس می شود و عالیشاه می ماند

کاوه علی اسماعیلی

 

با جدایی کالدرون از پرسپولیس، شرایط ویژه ای برای بازیکنان پرسپولیس شکل می گیرد. کالدرون پاسخ آخرین ایمیل باشگاه پرسپولیس را نداد تا ضرب الاجل به اتمام رسیده و با رای هیات مدیره و اعلام محمدحسن انصاری فرد این مربی آرژانتینی قطعا از جمع سرخپوشان جدا شود. در این شرایط، رفتن کالدرون روی عملکرد و تصمیمات بازیکنان هم تاثیرگذار است و سرنوشت آنها را تغییر می دهد.

به عنوان مثال، قرار بود امید عالیشاه از پرسپولیس جدا شود زیرا کالدرون او را در فهرست مازاد قرار داده بود اما اگر مربی ایرانی بیاید، این بازیکن را حفظ می کند زیرا امید کاپیتان تیم است و از سوی دیگر، بازیکن خوبی در حد عالیشاه بیرون و بدون تیم نمانده که به پرسپولیس اضافه شود. عالیشاه نیز شخصا در گفت و گوی کوتاه با خبرنگار جام جم این موضوع را تایید کرده که برای جدایی از جمع سرخپوشان در انتظار تعیین تکلیف گابریل کالدرون است. به این معنا که اگر او برود، امید ماندنی است. عالیشاه در شب تولدش به خبرنگار ما گفت: «هیچ بازیکنی دوست ندارد خانه اش را ترک کند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. دلم می خواهد بمانم. البته پنج پیشنهاد دارم و مذاکرات را دنبال می کنم، اما باز هم باید ببینم چه می شود. من به تازگی وارد 28 سالگی شده ام و می توانم باز هم به تیمم کمک کنم. این برای همه ما مهم است که پرسپولیس را به موفقیت های بیشتری برسانیم.

نفر بعدی علیرضا بیرانوند است. دروازه بانی که در این فصل، کارش را با افت شروع کرده بود و در چند بازی، گل هایی عجیب و باورنکردنی دریافت کرد. البته این فصل یک سوی ماجراست چون در طرف دیگر، رقیب و همبازی او دراوج قرار گرفته و عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت. بوژیدار رادوشویچ در هفته های پایانی نیم فصل نخست در هر دیداری که وارد زمین شد، کلین شیت کرد و توانست یک خط و نشان درست و حسابی و پررنگ برای بیرانوند بکشد و او را از درون دروازه محو کند.

بیرانوند نیز وارد جنگ با کادرفنی شد اما وقتی اولین جرقه در مورد جدایی کالدرون رخ داد، وکیل این بازیکن واکنش عجیبی نشان داد و ضمن خوشحالی از رفتن سرمربی آرژانتینی، از هواداران خواست بابت این اتفاق، مدیریت باشگاه را مذمت نکنند. با وجود جدایی کالدرون، بیرانوند دوباره گلر شماره یک تیم خواهد شد.

نفرات بعدی که از جدایی این مربی سود می برند هم مشخص هستند؛ شجاع خلیل زاده، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، محمد نادری و البته سیدجلال حسینی که مدت ها نیمکت نشین بودند و در برخی بازی ها، به رغم آمادگی، شانسی برای بازی نداشتند یا خود را در آستانه در خروجی از تیم می دیدند و اکنون می توانند دوباره به ماندن در تیم امیدوار شوند.

آنها روزهای بهتری را تجربه خواهند کرد و بدون شک از نیمکت نشینی مداوم فرار می کنند.

االبته در کنار این اتفاقات، ممکن است جدایی کالدرون برای برخی بازیکنان چندان خوشایند نباشد. مثلا مهدی شیری که یک مدافع راست کاملا معمولی به شمار می رود، احتمالا از شانس های کمتری برای بازی برخوردار می شود و از سوی دیگر، شاید وضعیت برای محسن ربیع خواه و بوژیدار رادوشویچ یا محمدحسین کنعانی زادگان هم به هم بریزد و آنها کمتر به بازی گرفته شوند.