آرشیو یک‌شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۵
حوادث
۱۱

فرار جوان مظنون با خودروی پلیس

جوانی معتاد که به عنوان مظنون دستگیر شده بود، سوار بر خودروی پلیس گریخت اما دقایقی بعد تصادف کرد و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ما، ماموران کلانتری پاسداران شامگاه پنجشنبه هفته گذشته حین گشت زنی به پسری جوان که سوار یک خودروی اچ کراس بود، ظنین شدند و او را متوقف کردند. جوان مظنون از خودرو پیاده شد و از آنجا که ظاهرش نشان می داد به مواد مخدر اعتیاد دارد، ماموران او را برای انتقال به کلانتری سوار خودروی پلیس کردند و در صندلی عقب نشاندند. ماموران سپس برای بازرسی سراغ خودروی اچ کراس رفتند. در همین هنگام جوان مظنون که فرصت را مناسب دیده بود، پشت فرمان ماشین پلیس نشست و فرار کرد. او  حین فرار با یکی از ماموران و یک عابر پیاده برخورد و آنها را زخمی کرد. با این حال، به راهش ادامه داد تا اینکه بعد از حدود 10 دقیقه در حالی که پلیس در تعقیب او بود، با یک خودروی تیبا تصادف کرد و متوقف شد.

این جوان بعد از دستگیری مجدد صبح دیروز به دادسرای مبارزه با سرقت منتقل و رسیدگی قضائی به پرونده او آغاز شد.

متهم دیروز به خبرنگار ما گفت: من چهار سال قبل با دختری در فضای مجازی آشنا و به او علاقه مند شدم. وقتی رابطه ما شروع شد چون پدر من پول دار است، من مرتب به آن دختر پول می دادم و در دوران دوستی با او به مواد مخدر اعتیاد پیدا کردم. از طرفی آن دختر بعد از مدتی مرا رها کرد ولی من همچنان هروئین مصرف می کردم و اعتیادم روز به روز بیشتر می شد تا اینکه سال گذشته وقتی برای خرید مواد رفته بودم، دستگیر شدم و امسال شب عید را در زندان بودم.

این پسر جوان در ادامه گفت: در زندان شرایط خیلی سختی داشتم. افرادی که با آنها هم بند بودم زندانیان خطرناکی بودند که بعضی از  آنها به جرم قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند و با من با خشونت زیاد رفتار می کردند. برای اینکه اذیتم نکنند، به آنها باج می دادم. شرایط زندان عذاب آور بود و واقعا در هشت ماهی که حبس بودم، زجر کشیدم تا اینکه بالاخره چهار ماه قبل آزاد شدم.

متهم ادامه داد: شب حادثه وقتی ماموران مرا دستگیر کردند، مطمئن شدم دوباره من را به زندان می برند. اصلا نمی خواستم به شرایط قبلی برگردم و تحمل زندان را نداشتم به همین دلیل وقتی در ماشین پلیس تنها شدم، تصمیم گرفتم فرار کنم که البته نتوانستم مسافت زیادی بروم و خیلی زود تصادف کردم و دستگیر شدم.

بنا بر این گزارش، متهم در حال حاضر در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از او ادامه دارد.