آرشیو یک‌شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۵
حوادث
۱۱

سرقت از دختر جوان بعد از آشنایی اینستاگرامی

دو سارق پس از صرف شام با دختری که در اینستاگرام با او آشنا شده بودند، اموالش را به سرقت بردند.

به گزارش خبرنگار ما، دختری جوان چندی قبل با مراجعه به کلانتری 141 گلستان شکایتی مبنی بر سرقت اموالش مطرح کرد. پس از ثبت اولیه شکایت، پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد و  به منظور رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی قرار گرفت. در گام نخست از شاکی بازجویی شد. این دختر در تشریح اتفاق رخ داده گفت: در اینستاگرام با شخصی به نام میلاد 28ساله آشنا شدم و حدود دو هفته به صورت تلفنی با او در تماس بودم و در 12 مهرماه قرار گذاشتیم تا یکدیگر را از نزدیک ببینیم. متهم به همراه شخص دیگری با یک دستگاه پراید سر قرار آمد و با هم به رستورانی در کن رفتیم و پس از خوردن شام و کشیدن قلیان قرار بر این شد که مرا به محل سکونتم در شهرک غرب برسانند که ناگهان با تغییر مسیر به اتوبان حکیم رفتند. وقتی معترض شدم، ناگهان با تهدید چاقو اموال من شامل گوشی تلفن همراه، کیف دستی و دستبند طلایم را به سرقت بردند و مرا در اتوبان آزادگان رها کردند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات با مراجعه به رستوران محل قرار شاکی با سارقان، فیلم و تصاویر دوربین های مداربسته رستوران را بررسی کردند و موفق شدند چهره سارقان و پلاک خودروی متهمان را شناسایی کنند. با اقدامات پلیسی مشخص شد خودروی پراید سفید متعلق به شخصی به نام حمید 28 ساله است. بعد از اینکه تصویر حمید به شاکی نشان داده شد  مشخص شد وی همان فردی است که خود را در اینستاگرام با نام میلاد به شاکی معرفی کرده است.

کارآگاهان در گام بعدی موفق به شناسایی محل سکونت حمید و همدستش در غرب تهران شدند و در عملیاتی غافلگیرانه، هر دو متهم پرونده را دستگیر کردند. متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی، با توجه به مستندات و مدارک موجود لب به اعتراف گشودند.

حمید در توضیح نحوه ارتکاب سرقت گفت: با شاکی در اینستاگرام آشنا شدم و با توجه به تمول مالی وی با دوستم تصمیم به سرقت از او گرفتیم. من ابتدا اعتمادش را جلب کردم و با او قرار ملاقات گذاشتم و آخر شب، موقع برگشت به منزل تغییر مسیر دادیم و در اتوبان آزادگان با تهدید چاقو وسایل شخصی او را سرقت کردیم.

سرهنگ کارآگاه «محسن معظمی گودرزی»، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: با توجه به اقرار صریح متهمان به سرقت اموال شاکی به ارزش ریالی 12 میلیون تومان، هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه 8 دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند.