آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۵
صفحه آخر
۲۰

شهروند مجازی

یگانه خدامی

هشتگ

#کوشکی

در روزهایی که مردم سوگوارند و غمگین صداوسیما با پخش برنامه ای از شبکه افق به خشم و ناراحتی آنها دامن زد. در برنامه «جهان آرا» نادر طالب زاده و محمدصادق کوشکی میهمان برنامه حرف هایی زدند که واکنش زیادی به دنبال داشت.  

 کاربران زیادی فیلم هایی از این بخش های برنامه را بازنشر می کردند و درباره اش با هشتگ طالب زاده و کوشکی می نوشتند. حتی بسیاری از کاربران اصولگرا هم خواستار توضیح و عذرخواهی این دو نفر بودند: «آقای کوشکی وقتی دو ماه پیش در اظهارنظری عجیب مدعی شدند «شوکران مشترک حوزه هنری و شبکه چهار به صورت مبنایی با دین و حکومت دینی مشکل دارد»، چنین گفتاری از ایشان بعید نبود!»،  آقای کوشکی به چه اجازه و حقی درباره ناموس مردم حرف می زنی؟ قاسم سلیمانی برای همه مردم ایران می جنگید.

برای همه ناموس ایران، حتی برای مخالف ها، بین مردم خط کش نمی گذاشت فرق حاج قاسم و امثال تو همین است. استاد، نه از سیاست چیزی می دانی نه از اخلاق»، «انواع لات های تهرانی و شهرستانی را دیده ام، محال است درباره خانومی آن هم اهل فرهنگ این طوری حرف بزنند، محال محال محال»، «همیشه حق و باطل بین انقلابی ها و برانداز ها یا کاسه لیس های غربی نیست.

دیشب در برنامه جهان آرا آقای کوشکی حرفی زدن درباره خانم بنی اعتماد که ای کاش میمردم و همچین جمله ای از یه فرد با سوابق انقلابی نمی شنیدیم. گاهی هم ما برای دفاع از حق دچار باطل میشیم.  کاش ایمان مون سقوط نکنه»، «کف گیر رسانه ملی به ته دیگ خورده است که کسانی را برای بیان جملاتی که در شرایط خاص کنونی حداقل از نظر سواد رسانه مخرب و عصبانی کننده است ، مقابل گوش و چشم قرار می دهند که      بدآموزی و عصبانیت به همراه دارد»، «خانم رخشان بنی اعتماد از صدا و سیما، تهیه کننده آن برنامه و کوشکی شکایت کند»، «برخی نمونه بارز این حرفه که تحصیلات و دنیا دیده بودن شعور نمیاره.   یا بهتره بگیم معرفت هم نمیاره.».

شما چطور استعفا نمیدی آقای مجری؟ ، «خداوکیلی کسی هست که از چرندیات کوشکی حمایت کنه؟! خوشش بیاد از حرفهاش؟ یعنی چی که میگی شاید شما خوشتون بیاد داعش بیاد پهلوتون؟!»، «تحلیل شرم آور استاد دانشگاه کوشکی پ.ن: این طور حرف زدن شرم آوره میخوای از سپاه دفاع کنی درست دفاع کن»، «این آقای طالب زاده رو از زمان برنامه سینما ماورا شبکه 4 با اجرای دکتر علی اکبر عالمی میشناسم.  اون موقع به اسم مدرس در دانشگاه بریتیش کلمبیا میاوردنش و خیلی حرفای خوبی میزد در نقد فلسفی فیلما حالا به این وضعیت افتاده».