آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۹۶۸۴
صفحه اول
۱
یادداشت : وظیفه ما بعد از شهادت سلیمانی (2)

شرحی بر حدیث ولایت: وظیفه ما بعد از شهادت سلیمانی

دکتر حمیدرضا ترقی
وظیفه چیست ؟

الف)- نیروهای نظامی واطلاعاتی

1-انتقام سخت توسط نیروهای نظامی

با رفتن او به حول و قوه الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه دیشب آلودند (مقام معظم رهبری 13/10/98)

حالا یک سیلی ای به این ها زده شد؛18/10/98

الف)- سیلی نظامی وسایبری

انتقام سخت  ابعاد نظامی وسایبری و... دارد که به ترتیب توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیاتی می شود و در حال حاضر یک اقدام نظامی علیه مهمترین پایگاه آمریکا در خاورمیانه در عین الاسد انجام واقدام سایبری هم بعد از 15 دقیقه روی پهپاد های رصد کننده و کنترل کننده آمریکا انجام گردید که آن هارا از رهگیری موشک های ایران عاجز ساخت ؛ تا کنون 400 کشته و زخمی آن افشا  شده و تمام تجهیزات راداری و انبارها و امکانات نظامی و پهپادها و هلی کوپتر های آن ها نابود شده اند؛ پایگاهی که آمریکا هزاران میلیارد دلار برای ساخت آن هزینه کرده است.

ب)- خونخواهی جبهه مقاومت 

 شهید سلیمانی چهره بین المللی مقاومت است و همه دلبستگان مقاومت خونخواه اویند.

وقتی فرمانده جبهه مقاومت ترورمی شود انتقام او توسط همه اعضای جبهه مقاومت گرفته می شود واین حق آن هاست که به منافع دشمن تروریستی در هر نقطه که امکان پذیر است صدمه بزنند.

2) اخراج نیروهای نظامی آمریکا از منطقه

آن چه در مقام مقابله مهم است -این کارهای نظامی به این شکل، کفایت آن قضیه را نمی کند- این است که بایستی حضور فسادبرانگیز آمریکا در این منطقه تمام بشود. 

آن ها در این منطقه جنگ آوردند، اختلاف آوردند، فتنه آوردند، ویرانی آوردند، خراب شدن زیربناها را آوردند. البته هر جا در دنیا قدم گذاشتند، همین جور عمل کردند؛ فعلا منطقه خودمان جلوی چشم ماست. اصرار هم دارند که همین فساد و همین ویرانگری را نسبت به ایران عزیز و جمهوری اسلامی هم داشته باشند؛ این منطقه قبول نمی کند حضور آمریکا را در کشورهای منطقه؛ ملت های منطقه قبول نمی کنند، دولت های برخاسته از ملت ها قبول نمی کنند؛ بدون تردید.

3)- پایان دادن به مذاکره

 مدام اصرار می کنند؛ این مسئله مذاکره و نشستن پشت میز و مانند این ها، مقدمه دخالت ها و حضورهاست؛ این باید به پایان برسد.

امروز کسانی که دم از مذاکره با دشمن می زنند از کمترین هوش سیاسی برخوردار نیستند زیرا سر یک میز نشستن با دشمن پایمال کردن خون این شهید واز یک سوراخ دوبارگزیده شدن است .بنابراین دولتمردان و جریان های غرب گرا باید بدانند که نزدیک شدن به آمریکا خط قرمز نظام است ودولت جنایتکار وزورگوو بی تعهد آمریکا صلاحیت طرف مذاکره قرار گرفتن را ندارد.

ب)- وظیفه مردم درحال حاضر 

 آن چه وظیفه ما به عنوان مردم، به عنوان آحاد جمهوری اسلامی است: 

1-دشمن شناسی است؛ دشمن را بشناسیم؛ در شناخت دشمن اشتباه نکنید.

 نگویید که خب همه می دانیم؛ بله، شما می دانید که دشمن کیست؛ دشمن استکبار است، دشمن صهیونیسم است، دشمن آمریکاست؛ این ها را شما می دانید اما تلاش وسیعی دارد انجام می گیرد برای این که این قضیه را به عکس کنند، نظر مردم را عوض کنند، با شیوه های پیچیده تبلیغاتی؛ همه باید مراقب باشند؛ دشمن شناسی بسیار مهم است؛ یکی این؛

دشمن عبارت است از آمریکا، رژیم صهیونیستی و دستگاه استکبار؛ دستگاه استکبار فقط آمریکا نیست، فقط دولت ها نیستند؛ یک مجموعه ای از کمپانی ها و غارتگران دنیا و ستمکاران دنیا و مانند این ها هستند که با هر مرکزی که با ستم و غارتگری مخالف باشد مخالفند؛ دشمن این ها هستند؛ ما فلان دولت در منطقه یا بیرون منطقه که حالا یک وقتی یک حرفی هم علیه ما بزند و یک چیزی هم بگوید را دشمن به حساب نمی آوریم؛ این ها دشمن نیستند؛ مادامی که حرکتی از آن ها در خدمت دشمن و علیه جمهوری اسلامی سر نزند، این ها را دشمن به حساب نمی آوریم؛ دشمن آن ها هستند؛ در شناخت دشمن نباید اشتباه کرد؛ 18/10/98

2- دانستن نقشه دشمن؛ دشمن چکار دارد می کند، چکار می خواهد بکند ؟

نقشه دشمن این است که جوانان ما را، مردم ما را در بخش های گوناگون دچار خلل در عزم و اراده کند؛ نقشه اساسی دشمن این است؛ تردیدافکنی در ایمان مردم و در عزم راسخ مردم؛ یعنی همان دو عنصری که عرض کردم؛ دو کلیدواژه ایمان و غیرت دینی. تردیدافکنی در ایمان و غیرت دینی مردم آن چیزی است که دشمن دنبال آن است؛ می دانند که اگر چنانچه این اتفاق افتاد، قدرت تهاجمی و حتی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و از بین خواهد رفت؛ لذا دارند توطئه می کنند؛ البته توطئه آمریکا و مانند آن، فقط این نیست؛ این مهمترینش است؛ علیه جمهوری اسلامی در میدان سیاست، در میدان اقتصاد -می بینید دیگر این تحریم ها را- در میدان مسائل امنیتی توطئه می کنند. چند روز قبل از قضایای آبان ماه -این قضایای مربوط به بنزین و مانند این حرف ها- در یک کشور اروپایی، یک کشور کوچک، اما واقعا شریر و خبیث در اروپا، یک عنصر آمریکایی با یک تعداد ایرانی مزدور و وطن فروش، جمع شدند دور هم علیه جمهوری اسلامی بنا کردند برنامه ریزی کردن و نقشه درست کردن؛ نقشه هم همان چیزی بود که ما چند روز بعدش در قضایای بنزین دیدیم؛ یعنی مردم از حادثه بنزین اوقاتشان تلخ بود، یک عده ای از مردم به عنوان اعتراض آمدند بیرون؛ به مجرد این که مردم -البته یک تعدادی از مردم؛ خیلی هم نبودند- وارد میدان شدند، این فریب خوردگان، این مغرضین، این عمال دشمن، همان برنامه را شروع کردند اجرا کردن؛ یعنی بیایند، هم مراکز دولتی را، هم مراکز مردمی را تخریب کنند، آتش بزنند، آدم بکشند، ویران کنند، جنگ راه بیندازند؛ این نقشه قبلی بود. البته این که می گویم چند روز قبل از این، این چند روز تجدید نقشه بود، این کارهایی بود که از قبل کرده بودند، افراد را آماده کرده بودند، به یک عده مزدور پول داده بودند؛ این کارها را هم می کنند، هر چه بتوانند انجام می دهند. آن روز در جمع مردم عرض کردم،آن روزی که این جا این اتفاق افتاده بود، در آمریکا، در واشنگتن عناصر دولت آمریکا خوشحالی می کردند؛ به این طرف گفته بودند که کار ایران تمام شد؛ بعد از دو روز معلوم شد که کار خودشان تمام شده؛ خیلی اندوهگین و ناراحت و غصه دار بودند. نقشه دشمن را باید فهمید؛

3- دانستن شیوه مقابله با نقشه دشمن؛ این را باید مردم ما بدانند. اتکای ما به مردم است. 

جمهوری اسلامی بدون خواست مردم، بدون کمک مردم، بدون آرای موافق و مثبت و اراده های مردم که چیزی نیست، معنایی ندارد. مردم بایستی هم دشمن را بشناسند، هم شیوه های کاری دشمن را بدانند، هم باید نحوه مقابله با این شیوه ها را بدانند؛ این کار صاحبان فکر است. خوشبختانه ما امروز در کشور، مردان شجاع و باتدبیر، کم نداریم؛ هم در عرصه نظامی، هم در عرصه علمی، هم در عرصه سیاسی، افراد باتدبیر و شجاع و دانا و آگاهی داریم؛ 

4- سخن صاحبان فکرشجاع و با تدبیر شنیده شود

باید سخن این ها شنیده بشود؛ کاری که این ها مناسب می دانند، در سطح کشور، در سطح جامعه به نحو درستی انجام بگیرد؛ ما کم نداریم؛ خوشبختانه تربیت شدگان مکتب امام روز به روز بیشتر می شوند؛ یک بار امام در مورد جنگ فرمودند که فتح الفتوح این انقلاب تربیت جوان ها و رشد دادن این نهال های بالنده است؛ این را یک وقت امام فرمودند؛ حق با ایشان بود؛ کاملا درست فرمودند؛ حکمت امام بود؛ این همه فتوحات و این همه کارهای مهم، در مقابل این کوچک است؛ تربیت انسان های برجسته. امروز خوشبختانه ما افراد زیادی از این قبیل داریم.

5-توجه به نقاط اساسی انقلاب

 در مقابل این نقشه هم بایستی آن نقاط اساسی را مورد نظر داشت. نقاط اساسی عبارت است از مبانی فکری -چه مبانی فکری اسلامی، چه مسائل مربوط به انقلاب- و وحدت ملی؛ این وحدتی که خوشبختانه در زیر تابوت پیکر مطهر شهید سلیمانی و شهدای همراه ایشان در بین مردم دیده شد باید محفوظ بشود، محفوظ بماند؛ 

6-حفظ جهت گیری انقلابی 

جهت گیری مردم باید این جهت گیری باشد: جهت گیری انقلاب، جهت گیری تکریم از مردان انقلاب، جهت گیری تکریم شهیدان و تکریم هر چیزی که یادآور ارزش های انقلاب است.

7- ذاتی  وهمیشگی دانستن دشمنی آمریکا

 همه ما این را هم بدانیم که دشمنی این جبهه دشمنی که نام بردم، موسمی و فصلی نیست؛ این دشمنی، یک دشمنی ذاتی است، دشمنی همیشگی است، هر وقت بتوانند ضربه بزنند می زنند.

8- باید خودمان را قوی کنیم 

علاجش این است که ما خودمان را قوی کنیم؛ قوی از لحاظ نظامی، قوی از لحاظ امنیتی، قوی از لحاظ سیاسی، قوی از لحاظ اقتصادی. از جهات مختلف خودمان را قوی کنیم که دشمن نتواند ضربه بزند؛ والا دشمنی او دشمنی ذاتی است. این که بعضی خیال کنند که اگر چنانچه ما یک قدم عقب رفتیم، یک کمی کوتاه آمدیم، آمریکایی ها دست از دشمنی برمی دارند، بسیار خطاست؛ خطای فاحشی است این فکر. این که بعضی فکر کنند که شما کاری نکنید که آمریکا عصبانی بشود -می گویند بعضی ها و در روزنامه ها می نویسند- درست نقطه مقابل فرمایش پروردگار عالم است: و مثلهم فی الإنجیل کزرع اخرج شطاه فآزره فاستغلظ فاستوی علی سوقه یعجب الزراع لیغیظ بهم الکفار؛

رشد عناصر مومن، این نهال های برومند، این جوان های مومن، اصلا برای این است که «لیغیظ بهم الکفار»، تا دشمن عصبانی بشود؛ از همین هم بیشتر عصبانی اند. عصبانی اند از جوان های عرصه علم، از جوان های عرصه جهاد، از جوان های عرصه خدمت،از جوان های عرصه نظامی؛ از این ها عصبانی اند.